/  
 ДОКУМЕНТІВ 
20298
    КАТЕГОРІЙ 
30
Про проект  Рекламодавцям  Зворотній зв`язок  Контакт 

Про заснування поста Президента Української РСР і внесення змін та доповнень до Конституції (Основного Закону) Української РСР (05.07.91), Детальна інформація

Тема: Про заснування поста Президента Української РСР і внесення змін та доповнень до Конституції (Основного Закону) Української РСР (05.07.91)
Тип документу: Реферат
Предмет: Закони України
Автор: Олексій
Розмір: 0
Скачувань: 752
Скачати "Реферат на тему Про заснування поста Президента Української РСР і внесення змін та доповнень до Конституції (Основного Закону) Української РСР (05.07.91)"
Сторінки 1   2   3  
1293 Про заснування поста Президента Української РСР і внесення змін та доповнень до Конституції (Основного Закону) Української РСР (05.07.91)

З А К О Н

УКРАЇНСЬКОЇ РАДЯНСЬКОЇ СОЦІАЛІСТИЧНОЇ РЕСПУБЛІКИ

Про заснування поста Президента Української РСР

і внесення змін та доповнень до Конституції

(Основного Закону) Української РСР

( Відомості Верховної Ради (ВВР) 1991, N 33, ст.445 )

( Із змінами, внесеними згідно із Законом

N 254/96-ВР від 28.06.96 )

Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки п о с т а н о в л я є:

I. Заснувати пост Президента Української Радянської Соціалістичної Республіки.

II. ( Розділ II втратив чинність на підставі Закону N 254/96-ВР від 28.06.96 ) У зв'язку з цим внести до Конституції Української РСР ( 888-09 ) такі зміни і доповнення:

1) доповнити Конституцію Української РСР новою главою 12-1 такого змісту:

"Глава 12-1. Президент Української РСР

Стаття 114-1. Президент Української Радянської Соціалістичної Республіки є найвищою посадовою особою Української держави і главою виконавчої влади.

Повноваження Президента Української РСР визначаються Конституцією Української РСР.

Стаття 114-2. Президентом Української РСР може бути обраний громадянин Української РСР не молодший тридцяти п'яти років.

Одна й та ж особа не може бути Президентом Української РСР більше двох строків підряд.

Президент Української РСР не може бути народним депутатом, займати будь-яку посаду у державних органах і громадських об'єднаннях, а також в інших організаціях та займатися комерційною діяльністю.

Стаття 114-3. Президент Української РСР обирається громадянами Української РСР на основі загального, рівного і прямого виборчого права при таємному голосуванні строком на п'ять років.

Порядок проведення виборів Президента Української РСР визначається Законом "Про вибори Президента Української РСР" ( 1297-12 ).

Стаття 114-4. Президент Української РСР при вступі на посаду приносить присягу на пленарному засіданні Верховної Ради Української РСР. Текст присяги і порядок її принесення визначаються Законом "Про Президента Української РСР" ( 1295-12 ).

Стаття 114-5. Президент Української РСР:

1) виступає гарантом забезпечення прав і свобод громадян, державного суверенітету України, додержання Конституції і законів Української РСР;

2) представляє Українську РСР у міждержавних і міжнародних відносинах;

3) вживає необхідних заходів щодо забезпечення обороноздатності, державної і суспільної безпеки та територіальної цілісності республіки;

4) очолює систему органів державного управління, забезпечує їх взаємодію з Верховною Радою Української РСР;

5) звертається з посланнями до народу Української РСР, подає на розгляд Верховної Ради Української РСР щорічні доповіді про виконання прийнятих Верховною Радою Української РСР соціально-економічних та інших програм, про становище Української РСР та програми внутрішньополітичної і зовнішньополітичної діяльності Президента і Уряду Української РСР. Верховна Рада Української РСР більшістю голосів від загальної кількості народних депутатів Української РСР вправі зажадати від Президента Української РСР позачергової доповіді з найбільш важливих питань державного життя;

6) представляє Верховній Раді Української РСР кандидатуру для призначення на посаду Прем'єр-міністра; вносить пропозицію Верховній Раді Української РСР про звільнення з посади Прем'єр-міністра;

7) за погодженням з Верховною Радою Української РСР призначає Державного міністра з питань оборони, національної безпеки і надзвичайних ситуацій Української РСР, Міністра внутрішніх справ Української РСР, Міністра закордонних справ Української РСР, Міністра фінансів Української РСР, Міністра юстиції Української РСР, Голову Комітету державної безпеки Української РСР.

Сторінки 1   2   3  
Коментарі до даного документу
Додати коментар