/  
 ДОКУМЕНТІВ 
20298
    КАТЕГОРІЙ 
30
Про проект  Рекламодавцям  Зворотній зв`язок  Контакт 

Мова REXX в середовищі OS/2, Детальна інформація

Тема: Мова REXX в середовищі OS/2
Тип документу: Реферат
Предмет: Комп`ютерні науки
Автор: фелікс
Розмір: 0
Скачувань: 803
Скачати "Реферат на тему Мова REXX в середовищі OS/2"
Сторінки 1   2   3  
Командна мова REXX

Операційна система DOS поступово удосконалюється фірмами Microsoft і IBM. Однак командна мова DOS як і раніше залишається бідною і незручною. Це навіть привело до появи продуктів сторонніх фірм, також що вирішують цю проблему (наприклад, 4DOS, ВАТ або The Norton Batch Enhancer).

Командна мова (batch lanfiua^е) дозволяє вам об'єднати ряд команд операционнои системи в одну і дати їй своє ім'я. Наприклад, якщо ви хочете переписати дані з дискети на жорсткий диск, ви повинні послідовно здійснити наступні дії:

1. Створити підкаталог на диску З, наприклад \TARGET.

2. Зробити каталог \TARGET поточним.

3. Вставити дискету в дисковод А.

4. Виконати команду COPY А:*.* З:

Часто багато хто забуває про пункт 2, і всі файли виявляються скопійованими в кореневий каталог диска С. Однако ви можете створити командний файл, назвати його FLOPCOPY і вмістити в нього всі команди, необхідні для копіювання файлів з дискети на жорсткий диск. Тоді замість трьох команд вам буде досить виконати тільки одну: FLOPCOPY TARGET. Грамотно написаний командний файл дозволить вам копіювати дані з дискети в будь-який каталог, використовуючи команди типу FLOPCOPY JUNK або FLOPCOPY GR8TSTUF.

Перше знайомство з мовою REXX

Щоб на практиці познайомитися з мовою REXX, напишемо зовсім коротку програму, яка буде просто виводити на екран напис: «Hello, World!» На атом прикладі ми покажемо, як створюються програми на REXX, як вони виконуються і яку мають структуру.

За допомогою редактора OS/2 System Editor (Системний Редактор OS/2) створіть файл з ім'ям HELLO.CMD. Розташуйте його в підкаталозі, який міститься в дорозі доступу, або додайте підкаталог з цим файлом в дорогу доступу, або запускайте HELLO.CMD з того підкаталогу, в якому він знаходиться. Вмістіть в файл HELLO.CMD наступні рядки:

/* FIRST REXX PROGRAMM */

"SAY Hello, World:"

Запишіть файл на диск і відкрийте сеанс командного рядка OS/2. У командному рядку введіть HELLO і натисніть клавішу Enter. Програма виведе на екран наступне повідомлення:

Hello, World!

Ви вже знаєте про те, що всі командні файли (а програми на мові REXX є особливим виглядом командних файлів) повинні мати розширення. CMD. Крім того, редактор, в якому ви створюєте програму на REXX, повинен зберігати файли в текстовому форматі ASCII (такий формат також часто називають «plain text» або «text-only»). Щоб запустити готову програму на мові REXX, ви повинні ввести в командному рядку ім'я відповідного файла.

Перший рядок файла HELLO.CMD це коментар. Аналогічну функцію в мові командних файлів DOS виконують рядки, що починаються з оператора REM. У програмах на мові REXX будь-який текст, укладений між символами /* і */, системою ігнорується. Перший рядок програми на мові REXX обов'язково повинен містити коментар. Саме по цій ознаці CMD.EXE визначає, на якій мові написана програма на REXX або на DBL. Якщо перший рядок файла. CMD починається з символів /*, то система розглядає його як програму на мові REXX. У іншому випадку файл виконується як звичайний командний файл. Другий рядок файла HELLO.CMD містить оператор SAY. SAY це основна команда виведення в мові REXX. Аналогом цього оператора в DBL є команда ECHO. У операторі SAY можна одночасно використати як змінні, так і текст, взятий в лапки, наприклад:

"SAY THE CURRENT VALUE OF THE X VARIABLE EQUALS " X

Внаслідок виконання цього оператора на екран услід за пояснюючим текстом

буде виведено поточне значення змінної X.

Використання в програмах REXX команд OS/2

Більшість рядків командного файла на мові DBL являють собою команди операційної системи, які цілком можна вводити прямо в командному рядку. У свою чергу REXX використовує могутні оператори і функції, які не є командами OS/2. Проте в програми на мові REXX можна включати і команди операційної системи. Розглянемо простий приклад, в якому з програми на мові REXX чотири рази підряд виконується команда DIR:

/* DIRECTORY LOOP */ DO 4

DIR END

І хоч ця програма не виглядає дуже корисною, можливість напряму з програми виконувати команди операційної системи складно переоцінити. Але цим робота з командами OS/2 з програми на мові REXX не обмежується. REXX дозволяє вам будувати команди з частин і тут же «прямо на літу» виконувати їх. Причому для цього не потрібно ніяких додаткових операторів. Розглянемо універсальний приклад, що чудово ілюструє цю можливість:

V

^

O

Сторінки 1   2   3  
Коментарі до даного документу
Додати коментар