Про затвердження Порядку надання податкових роз'яснень (16.05.2001), Детальна інформація

Про затвердження Порядку надання податкових роз'яснень (16.05.2001)
Тип документу: Реферат
Сторінок: 2
Предмет: Закони України
Автор: Олексій
Розмір: 5.2
Скачувань: 757
0494 Про затвердження Порядку надання податкових роз'яснень (16.05.2001)

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

від 16 травня 2001 р. N 494

Київ

Про затвердження Порядку надання

податкових роз'яснень

Відповідно до підпункту 4.4.2 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ( 2181-14 ) Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є:

1. Затвердити Порядок надання податкових роз'яснень (додається).

2. Міністерству фінансів передбачати починаючи з 2002 року під час формування показників проекту Державного бюджету України на відповідний рік видатки контролюючим органам на оприлюднення роз'яснень щодо застосування норм податкового законодавства та форм податкового обліку чи обов'язкової податкової звітності.

Перший

віце-прем'єр-міністр України Ю.ЄХАНУРОВ

Інд. 34

ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету Міністрів України

від 16 травня 2001 р. N 494

ПОРЯДОК

надання податкових роз'яснень

1. Податкові роз'яснення (далі - роз'яснення) - це оприлюднення офіційного розуміння окремих положень законодавства з питань оподаткування уповноваженими на це контролюючими органами з метою обгрунтування їх рішень у разі проведення апеляційних процедур. Роз'яснення не має сили нормативно-правового акта.

Якщо законом з питань оподаткування обов'язки з роз'яснення окремих його положень покладено на інші державні органи, такі роз'яснення надаються згідно з цим Порядком.

2. Роз'яснення надається у разі, коли:

1) нормою закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або нормами різних законів чи різних нормативно-правових актів припускається неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого може бути прийняте рішення як на користь платника податків, так і на користь контролюючого органу;

2) запроваджується новий вид податку, збору (обов'язкового платежу) або вносяться зміни до правил оподаткування.

3. Роз'яснення є чинними протягом терміну дії відповідної норми законодавства з питань оподаткування.

ue

B*

"

$

\x3700$\x2438\x4800$\x6467\x582Dc\x1C00 4. Роз'яснення на запит платників податків повинне надаватися у терміни, встановлені законом для надання відповіді на звернення громадян до органів державної влади.

5. Роз'яснення відповідного рішення повинні бути оприлюднені в десятиденний термін з моменту їх прийняття і набирають чинності з дня оприлюднення у засобах масової інформації.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes