Про встановлення щомісячної доплати до пенсії непрацюючим пенсіонерам, вивільненим у зв'язку із закриттям Чорнобильської АЕС (13.09.2001), Детальна інформація

Про встановлення щомісячної доплати до пенсії непрацюючим пенсіонерам, вивільненим у зв'язку із закриттям Чорнобильської АЕС (13.09.2001)
Тип документу: Реферат
Сторінок: 2
Предмет: Закони України
Автор: Олексій
Розмір: 6.2
Скачувань: 854
1155 Про встановлення щомісячної доплати до пенсії непрацюючим пенсіонерам, вивільненим у зв'язку із закриттям Чорнобильської АЕС (13.09.2001)

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

від 13 вересня 2001 р. N 1155

Київ

Про встановлення щомісячної доплати до пенсії

непрацюючим пенсіонерам, вивільненим у зв'язку

із закриттям Чорнобильської АЕС

На виконання пункту "г" частини другої статті 12 Закону України "Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему" ( 309-14 ) Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є:

1. Установити, що виплата щомісячної доплати до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які на 15 грудня 2000 р. перебували в трудових відносинах з Чорнобильською АЕС на постійній основі (крім сумісників) та мають право на отримання пенсії як на загальних, так і на пільгових умовах, а також по інвалідності, вивільненим у зв'язку із закриттям Чорнобильської АЕС (далі - щомісячна доплата), здійснюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму, визначеного на відповідний рік для осіб, які втратили працездатність, та стажу роботи на цій станції у таких розмірах:

а) при стажі роботи до 5 років - 50 відсотків величини прожиткового мінімуму;

б) за кожний повний рік роботи понад 5 років щомісячна доплата збільшується на 10 відсотків величини прожиткового мінімуму.

Максимальний розмір щомісячної доплати не може перевищувати двох величин прожиткового мінімуму. При цьому сумарний розмір щомісячної доплати та основного розміру пенсії не може перевищувати 70 відсотків середньомісячної заробітної плати працівника на час звільнення.

Щомісячна доплата виплачується за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України на здійснення заходів, пов'язаних із виведенням з експлуатації Чорнобильської АЕС.

Щомісячна доплата не включається до сукупного оподатковуваного доходу цих пенсіонерів.

2. До стажу роботи, що дає право на отримання щомісячної доплати, зараховується час роботи на Чорнобильській АЕС (з урахуванням пільгового обчислення стажу відповідно до статті 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" ( 796-12 ), в тому числі:

робота в післяаварійний період на постійних дільницях підприємств, задіяних на виконанні робіт на станції за умови, якщо згідно з наказом по станції або вищестоящого органу вони увійшли до її складу;

робота на виборних посадах, а також на інших посадах в органах, що здійснювали нагляд або контроль щодо діяльності Чорнобильської АЕС та дотримання законодавства, якщо їх робочі місця знаходилися безпосередньо на станції;

час перебування на інвалідності внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання, отриманого під час виконання робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, або отриманої під час роботи на ній, якщо період після дня зняття інвалідності до дня прийняття на роботу не перевищує трьох місяців;

час оплачуваної відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років.

Ue

\x00F0

B*

^

A

A

Ae

\x3700$\x2438\x4800$\x6467\x6855*\x1C00 враховується для виплати щомісячної доплати, обчислюється на підставі довідки, яка видається в установленому законодавством порядку, адміністрацією Чорнобильської АЕС за погодженням з профспілковим комітетом станції.

4. Виплата щомісячної доплати проводиться органами, які призначають і виплачують пенсії.

5. Фінансування витрат проводиться відповідно до Порядку фінансування витрат на виплату щомісячної доплати до пенсії непрацюючим пенсіонерам, вивільненим у зв'язку із закриттям Чорнобильської АЕС, що додається.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes