Етикетки, Детальна інформація

Етикетки
Тип документу: Реферат
Сторінок: 1
Предмет: Медицина, БЖД
Автор: Олексій
Розмір: 8.2
Скачувань: 1002
Реферат на тему “Етикетки”

Данилюк Марії

група 2П11

Ліки, що відпускається з аптеки, оформляється етикетками.

В даний час діють єдині правила оформлення ліків, що готуються в аптеках. Етикетки для оформлення ліків і внутріаптечної заготівлі в залежності від способу їхнього застосування підрозділяються на внутрішні, зовнішні, для ін'єкцій.

Аптечні етикетки мають на білому тлі наступні сигнальні кольори: внутрішні — зелений; зовнішні — жовтогарячий; очні краплі й очні мазі — рожевий; для ін'єкцій — синій.

Ліки, що готуються індивідуально, у залежності від лікарської форми і призначення ліків, варто оформляти відповідними видами етикеток: «Мікстура», «Краплі», «Мазь», «Зовнішнє», «Для ін'єкцій», «Порошки», «Очні краплі», «Очна мазь». На всіх етикетках для оформлення лік індивідуального готування повинні бути наступні позначення: емблема (чаша зі змією); назва аптечного управління; аптека №_______; №_______ рецепта, гр. _______ (прізвище хворого); спосіб застосування (внутрішнє, зовнішнє, для ін'єкцій) чи вид лікарської форми (очні краплі, мазь і т.д.); докладний спосіб застосування (для мікстур: «По______ ложці_____ раз у день______ їжі», для крапель внутрішнього вживання: «по_____капель____раз у день______ їжі»; для порошків: «По_____порошку_____раз у день ____їжі; для очних крапель: «По____капель_______ раз у день___ очей», для інших лікарських форм, застосовуваних зовнішньо, повинне бути залишене місце для вказівки способу застосування, що заповнюється від руки (чи штампом). На етикетках для ін'єкцій повинне бути передбачене місце для написання складу ліки і вказівки способу його чи застосування введення; дата; ціна; «Берегти від дітей».

На етикетках для оформлення мікстур, крапля для внутрішнього вживання, мазей, очних крапель і очних мазей повинні бути надруковані відповідні попереджувальні написи. Текст аптечних етикеток, призначених для оформлення лік, що готуються індивідуально, повинен бути надрукований на російській чи місцевій мові. Спосіб застосування ліків пишуть на російській чи місцевій мові. Узаконено порядок оформлення ліків, що готуються в порядку внутріаптечної заготівлі і фасовки.

На всіх етикетках для оформлення ліків, що готуються в порядку внутріаптечної заготівлі і фасовки, повинні бути наступні позначення: емблема (чаша зі змією); назва аптечного управління; аптека №_____; спосіб застосування (внутрішнє, зовнішнє, для ін'єкцій) чи вид лікарської форми (мазь, очні краплі, краплі в ніс і т.д.); серія_____; дата _____; ціна_______; «Берегти від дітей».

Текст етикеток, призначених для оформлення ліків, що готуються в порядку внутріаптечної заготівлі і фасовки, а також найменування ліків, що часто зустрічаються в аптеках даного аптечного управління, і необхідні попереджувальні написи рекомендується друкувати типографським способом. Найменування ліків, що мають обмежене застосування в межах однієї аптеки, наносять на етикетку чи штампом від руки. Серія позначається цифрою, що відповідає порядковому номеру по журналі фасувальних робіт. Поруч указують дату виготовлення ліків.

холодному місці» — на блакитному тлі білий шрифт; «Дитяче» — на зеленому тлі чорний шрифт; «Звертатися з обережністю» — на білому тлі червоний шрифт; «Серцеве» — на жовтогарячому тлі білий шрифт; «Берегти від вогню» — на червоному тлі білий шрифт.

Розміри етикеток визначені для флаконів, коробок і пакетів, для коробок з ліками внутріаптечної заготівлі, для банок.

На малюнку представлені зразки етикеток і попереджувальних написів. Якщо таких етикеток ні, доцільно мати в аптеці штампи з найбільш розповсюдженими способами прийому ліків.

Наявність у ліках отруйних речовин вимагає особливої уваги. Такі ліки обов'язково опечатують сургучевою печаткою чи пробку парафінують, обкатують металевим ковпачком. Склянки, у яких відпускаються розчини дихлорида ртуті (сулеми), ціаніду й оксицианіда ртуті, оформляють додатковими етикетками.

Особливо отруйні речовини оформляють однією попереджувальною етикеткою чорного кольору з позначенням білим шрифтом назви отрутного лікарського засобу на російській чи місцевій мові з зображенням схрещених кісток і черепа і написами «Отрута» і «Поводитися з обережністю».

Розчин дихлорида ртуті, призначений для дезінфекції, офарблюється еозином чи фуксином; на сигнатурі чи етикетці вказується, чим пофарбований розчин.

На упакуванні інших лік, що містять отрутні засоби, а також фенолу в чистому виді чи розчинах з концентрацією вище 5%, міцних кислот, пергідролю й інших подібних засобів наклеюють етикетку «Поводитись з обережністю».

Для збереження і швидкого відшукання етикеток і штампів мається спеціальна шафа з осередками. Щоб прискорити оформлення ліків, застосовують різні механічні пристосування для обв'язки флаконів, нанесення клеячи на етикетки. Використання їх підвищує продуктивність праці працівників.

Для доставки приготовлених ліків у рецептурну користаються спеціальним транспортером.

Приготовлені і цілком оформлені ліки розставляють на вертушці в порядку номерів і відпускають по пред'явленні квитанцій. Ліки, що містять отруйні речовини, зберігають у спеціальній шафці, а швидкопсувні — у холодильних установках чи у приміщеннях з відповідною температурою.

Усі приготовлені в аптеці ліків зберігають відповідно до їхніх властивостей у належних умовах і не більш установлених термінів. Терміни збереження: для водяних розчинів, що містять бензилпеніцилін, глюкозу, — 1 сут; для ін'єкційних розчинів — 2 сут, за винятком натрію хлориду 0,9%, новокаїну 0,25—0,5%, термін збереження яких 7 сут; для емульсій і суспензій — 3 сут; для настоїв, відварів, слизів — 2 сут; для очних крапель— 1 сут; для інших — 10 сут.

Рецепти на усі відпущені ліки залишаються в аптеках. Хворим замість рецептів при відпустці екстемпорально виготовлених ліків, що містять отрутні і наркотичні речовини й етиловий спирт, видається сигнатура. Розмір сигнатури 80x148 мм. У верхній частині сигнатура має смугу жовтого кольору шириною 1 см. з написом чорним шрифтом на ній «сигнатура» (див. зразок), а при відпустці готових ліків, у разі потреби — етикетка з позначенням способу застосування ліків.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes