Згвалтування, Детальна інформація

Згвалтування
Тип документу: Наукова
Сторінок: 2
Предмет: Медицина, БЖД
Автор: Олексій
Розмір: 7.2
Скачувань: 1293
Гурткова робота

на тему:

“ЗГВАЛТУВАННЯ”

Зґвалтування може бути одним із самих страшних емоційних переживань в житті жінки, і наслідки можуть тривати все життя. При опитуванні жінок, які пережили зґвалтування, третина з них думали про самогубство і більшість стверджувало, що пережите а все життя змінило їх.

Наслідки можуть бути особливо травмуючі, якщо жінка знала нападника. Жінки отримують мало допомоги від інших, тому що рідко зважуються розповісти про цей випадок, або тому, що їм не вірять, що це було дійсно зґвалтування. Так як жінці був причинений біль тією людиною, якій довіряла, вона звинувачує себе і сумнівається в своїй здатності розбиратися в людях.

Зґвалтування стає зростаючою небезпекою, і найкращий захист жінки – бути освідомленою і напоготові. Не кожне зґвалтування можна передбачити, але знаючи, як обдумують і планують свій напад ґвалтівники, можна допомогти жінці розпізнати попереджуючі сигнали. Давня притча каже: “Розважливий бачить біду, і ховається; а недосвідчені йдуть вперед, і караються”. Найкращий спосіб запобігання зґвалтуванню – обминати ґвалтівників.

ОПИС МОЖЛИВОГО ГВАЛТІВНИКА

Знущається над жінкою емоційно принижуючи її, але не звертає увагу на думку жінки, або сердиться, коли вона щось пропонує.

Старається контролювати життя жінки, наприклад, питань які стосують одягу і друзів. На побаченні хоче вирішувати всі питання сам, наприклад, куди піти поїсти, або який фільм будуть переглядати.

Ревнує без причини.

Критично відноситься в загальному до жінок.

Напивається, або приймає наркотики, і хоче що це робила жінка.

Добивається усамітнення з жінкою, або статевих зносин.

Не дає жінці розраховуватись за себе, і сердиться, коли вона пропонує йому це.

Проявляє свою схильність до зґвалтування навіть в невеликих справах, наприклад, захоплює жінку або штовхає її.

Притискається до жінки, сидячи дуже близько біля неї; загороджує шлях, яким вона йде; доторкається до неї, хоча жінка заборонила йому це робити, або розмовляє з нею так, ніби вони близькі знайомі.

Не переносить горя, без того, щоб не роздратуватись.

Не рахує жінку рівною.

Любить зброю і йому подобається жорстоко поводитись з тваринами, дітьми; він може залякувати людей.

Жінка повинна знати спосіб дій чоловіка – навіть добре знайомого, - він може проявити себе як можливий ґвалтівник. Деякі чоловіки сприймають одяг жінки, або готовність бути з ним наодинці як привід для зґвалтування. Жінка не відповідальна за такі жадаючі погляди чоловіка, тим не менше, було би розумно запідозрити таку точку зору. Жінка не повинна залишатися наодинці з чоловіком, якого погано знає, бути обережною, навіть з хорошим знайомим. Незнайомий ґвалтівник може прийти в дім жінки, відрекомендувавшись майстром по ремонту. Жінці необхідно перевірити посвідчення особи. Знайомий-гвалтівник часто просить жертву допомогти йому в чому-небудь, що викличе необхідність зайти до нього в дім, або запевнить, що на місці зустрічі будуть присутні інші особи.

Для запобігання проблем, які можуть виникнути на побаченнях, краще зустрічатися тільки в групі, або в присутності супроводжуючої особи. Жінка повинна добре знати того, з ким домовилась зустрічатися і встановити межу фізичної близькості, якщо вона взагалі, дозволить подібні дії. Подумати, чи вживати спиртні напої! Жінка не може бути напоготові, під впливом алкогольного сп’яніння. Якщо жінка почуває себе з ким небудь незатишно не слід думати що він не винний в своїх намірах. Слід піти геть.

x

ї, тому що більшість ґвалтівників і жертв є молодь.

ДІЇ ПІД ЧАС ЗГВАЛТУВАННЯ

Не кожне зґвалтування можна передбачити. Жінка може бути одна і зненацька побачити перед собою чоловіка, який сильніший за неї, при цьому хоче схилити жінку до статевих зносин. Що тоді? Діяти слід негайно і пам’ятати свою мету: втекти. Спеціалісти з питань зґвалтування пропонують два типи поведінки: пасивне і активне протистояння.

Спочатку жінка застосовує пасивний опір, а потім, якщо це безнадійно, потрібно перейти до активного опору.

Пасивне протистояння включає, все що необхідно, щоб виграти час: жінка може говорити з ґвалтівником, сказати, що у неї захворювання, яке передається статевим шляхом, або викликати у себе блювання. Для застосування пасивної тактики, в яку включається все, за винятком фізичного опору проти ґвалтівника, потрібне холоднокрів'я, щоб відволікти нападника, або заспокоїти його.

Можна застосувати інші методи, якщо жінка помічає, що нападник стає більш агресивним і жорстоким. Але під час бесіди не треба давати завести себе в ще більш ізольовану місцевість. Не слід забувати про один із самих ефективних видів пасивного протистояння – пронизливий крик.

Друга можливість – енергійно і негативно реагувати: сказати нападнику коротко і ясно, що жінко не підкориться його бажанню. Якщо це стається на побаченні, жінка може застосувати шокуючи тактику, називаючи ґвалтівника тим, ким він являється. Крики: “Це зґвалтування! Я викличу міліцію!” можуть заставити нападника подумати, чи слід продовжувати спробу зґвалтування.

Якщо розмова не допомагає, не бійтеся перейти до активного протистояння. Жінкам може бути важко протистояти, тому що їм все життя говорили, щоб вони були ввічливими. Пасивними і покірними, навіть якщо це загрожує зґвалтуванням. Тому жінці необхідно відразу зважитись на протистояння, щоб під час нападу не втратити дорогоцінний час із-за нерішучості. “Будь сміливою, не бійся. Твій страх є найсильнішою зброєю нападника” (Лінда Лідрей). Не потрібно хвилюватися, за те що жінка може бути грубою, або виглядати смішно. “Краще бути грубою, ніж зґвалтованою”. Жінки, які успішно протистояли ґвалтівникам, досягли переважно цього активним способом, і при цьому застосовували не одну тактику: вони кусались і кричали.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes