Зміни в нервовій, серцево-судинній, дихальній, травній, сечовій системах, системі крові, кістковій тканині і зв’язковому апараті, в ендокринних залозах вагітної жінки, Детальна інформація

Зміни в нервовій, серцево-судинній, дихальній, травній, сечовій системах, системі крові, кістковій тканині і зв’язковому апараті, в ендокринних залозах вагітної жінки
Тип документу: Реферат
Сторінок: 2
Предмет: Медицина, БЖД
Автор: Олексій
Розмір: 6.3
Скачувань: 958
РЕФЕРАТ

на тему:

“Зміни в нервовій, серцево-судинній, дихальній, травній, сечовій системах, системі крові, кістковій тканині і зв’язковому апараті, в ендокринних залозах вагітної жінки”Усі зміни, які відбуваються в організмі жінки, у зв'язку з вагітністю, є фізіологічними. Ці зміни сприяють правильному розвитку плода без шкоди для організму самої вагітної жінки. Більше того, вагітність сприяє розвиткові організму жінки.

Нервова система.

У корі головного мозку спостерігаються періодичні коливання інтенсивності нейродинамічних процесів.

У перші місяці вагітності і наприкінці її збудливість кори головного мозку знижується. Зниження збудливості досягає найвищого ступеня на момент настання пологів. У цей період різко зростає збудливість підкіркових відділів, спинного мозку і рецепторів вагітної матки.

Зазначені змін сприяють виникненню пологів. Протягом вагітності збудливість спинного мозку і рецепторів матки знижена, що зумовлює інертність матки і сприяє правильному перебігу вагітності.

Під час вагітності спостерігаються зміни в тонусі вегетативної нервової системи, у зв'язку з чим нерідко виникають різні розлади: зміна смаку і нюху, нудота, підвищене виділення слини, блювання, запор, запаморочення.

Серцево-судинна система

Серцево-судинна система виконує при вагітності напружену роботу, бо з'являється нове плацентарне коло кровообігу і різко збільшується судинна стінка матки. Серце здорової вагітної поступово пристосовується до нових умов.

Стінки капілярів стають більш проникними для води, солей і дрібнодисперсних білків сироватка крові. Збільшення проникності капілярів полегшує обмін речовин між кров'ю і тканинами вагітної.

Артеріальний тиск під час усієї вагітності, як правило, буває нормальним. У ранні строки вагітності відмічається нестійкість артеріального тиску, а в останні місяці – схильність до деякого підвищення його. Частота пульсу при вагітності не змінюється.

У повторно вагітних іноді спостерігається розширення вен на нижніх кінцівках, у зв'язку з застоєм крові в органах малого тазу можуть виникнути геромобдальні вузли.

Дихальний апарат

Під час вагітності діяльність легень посилюється в зв'язку з збільшенням потреби в кисні. Незважаючи на те, що наприкінці вагітності матка підтісняє діафрагму вгору, дихальна поверхня легень не зменшується внаслідок розширення грудної клітки. Наприкінці вагітності відмічається деяке прискорене дихання.

Травний апарат

У багатьох жінок в перші 2-3 місяці вагітності спостерігається нудота, нерідко – блювота, особливо вранці. Змінюються смакові і нюхові відчуття. Усі ці явища звичайно зникають наприкінці ІІІ або на IV місяці вагітності.

У міру зростання вагітної матки відбувається зміщення кишок вгору і в боки.

Печінка бере участь у регуляції всіх видів обміну речовин і знешкоджує токсичні продукти проміжного обміну. Під час вагітності печінка функціонує з великим навантаженням. Крім того вона знешкоджує продукти обміну плода, які надходять в організм матері.

Сечова система

Нирки під час вагітності функціонують з великим напруженням, тому що вони виводять з організму продукти обміну самої жінки і зростаючого внутрішньоутробного плода. В останні місяці вагітності в сечі можуть з’явитися сліди білка.

\x017D

°

\x017D

°

а натискує на сечовий міхур.

У наступні місяці вагітності сечовий міхур розтягується, зміщується вгору, сечівник витягується і випрямляється. Наприкінці вагітності головка плода притискається до входу в малий таз, у зв'язку з цим може вникнути тиснення на сечовий міхур і почастішання позивів до сечовипускання.

Система крові

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes