Внутрішнє вухо, Детальна інформація

Внутрішнє вухо
Тип документу: Реферат
Сторінок: 1
Предмет: Медицина, БЖД
Автор: Олексій
Розмір: 4.3
Скачувань: 1175
Нижня стінка, або дно барабанної порожнини, яремна стінка, повернута до основи черепа, це стінка - від яремної ямки. В барабанній порожнині знаходяться три слухові кісточки: молоточок, ковадельце, стремінце. Вони з'єднані між собою з допомогою суглобів.

І розміщені у вигляді ланцюга від барабанної перетинки до вікна присінка. До слухових-кісточок прикріпляються м’язи, що напружують барабанну перетинку.

Ланцюг кісточок виконає дві функції;

1. Кісткову провідність звука;

2. Механічна передача звукових коливань овальному вікну.

М’язи середнього вуха виконують такі функції;

1. Підтримують нормальний тонус барабанної перетинки і ланцюга слухових кісточок;

2. Захист внутрішнього вуха від надмірних звукових подразнень;

З. Акомодація звукопровідного апарату до звуків різної сили і висоти;

Слухова труба tuba auditiva, або евстахіева труба, (евстахеі - запалення труби). Має довжину 4 см., служить для доступу повітря з глотки в барабанну порожнину і цим самим підтримується рівновага між тиском в цій порожнині і зовнішнім атмосферним повітрям, що необхідне для правильного проведення до лабіринту коливань барабанної перетинки (зрівноважується тиск на барабанну перетинку зі сторони цієї порожнини зовнішнім тиском). В слуховій трубі розрізняюсь дві частини - хрящову і кісткову, і два отвори - глотковий і барабанний.

Глотковий отвір знаходиться на боковій стінці носової частини глотки; кісткова частина слухової труби знімає спеціальний канал в п міді скроневої кістки і відкривається барабанним отвором слухової труби на сонній стінці барабанної порожнини. Вона покрита слизовою оболонкою, на якій е війковий епітелій. Слизова оболонка містить слизові залози і лімфатичні фолікули, які у глоткового утвору скопичуються у великій кількості (трубні мигдалики).

ВНУТРІШНЄ ВУХО (AURIS INTERNA)

До середини від середнього вуха розміщується внутрішнє утворення спіралеподібної форми, що по зовнішньому вигляді нагадує завитку (органі слуху), і пів колові канали з двома мішечками (органи рівноваги).

Лабіринт розміщується в піраміді скроневої кістки між барабанною порожниною і внутрішнім слуховим проходом, через який виходить із лабіринту присінково-завитковий нерв.

Розрізнять:

1) кістковий лабіринт;

2) перетинчастий лабіринт, що розміщений в середині першого. Кістковий лабіринт має складну форму і включає три, з'єднані між

собою відділи:

1) завитку;

2) присінок;

3) кісткові пів колові канали.

1. Завитка - (cochlea) передній відділ кісткового лабіринту. В середині завитки є спіральний канал, який утворює два з половиною обороту навколо кісткового стержня завитки.

Кісткова спіральна пластинка і завитковий лабіринт поділяють в спіральному каналі пере лімфатичний простір на два відділи: драбину присінку і барабанну драбину.

2. Присінок (vestibulum) - середній відділ кісткового лабіринту. Воно розділене на дві заглибини: сферичну і еліптичну.

Сферична заглибина спілкується з кістковим спіральним каналом завитки.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes