/  
 ДОКУМЕНТІВ 
20298
    КАТЕГОРІЙ 
30
Про проект  Рекламодавцям  Зворотній зв`язок  Контакт 

Історія медицини в Україні, Детальна інформація

Тема: Історія медицини в Україні
Тип документу: Реферат
Предмет: Медицина, БЖД
Автор: Олексій
Розмір: 0
Скачувань: 1793
Скачати "Реферат на тему Історія медицини в Україні"
Сторінки 1  
Історія медицини в Україні

Історія медицини в Україні починається з історії народної медицини.

Перші лікарні в Київській Русі були засновані у 11 столітті і були більшістю у формі богодільнях притулків прикріплених до церков.

У 14 і 15 були збудовані нові лікарні і багато лікарів давали першу допомогу мешканцям України і солдатам війська Богдана Хмельницького. Так як число лікарів було недостатнім, деякі медичні школи, які готували лікарів, відкривалися. Київська Академія була заснована у 1632 р. Це відіграло визначну роль у розвитку української медицини. Багато випускників, хто закінчили Академію, тривало збагачувало їх знання і тут одержували вчений ступінь лікаря. Багато попередніх студентів цієї Академії стали добре відомими науковцями. Це епідеміолог Д.С.Самійлович, акушер Н.М.Амбодик-Максимович, педіатр С.Ф.Шотовіцький, анатом О.М.Шамлонський і багато інших.

В кінці 18 століття і протягом 19 століття медичні відділення сформувались при університетах Харкова, Києва, Львова та Одеси. Повне число лікарів зростало в Україні. Земське медичне широко використовувалось в той час.

Протягом Кримської війни (1854-1856), на запрошення Пирогова перший загін медсестер був навчений і відправлений до Севастополя, щоб допомогти захисникам. Це дало початок для створення організації „Червоний хрест”.

У 1886 р. перша бактеріологічна станція була організована у Одесі яка мала велике значення у розвитку мікробіології та епідеміології. Відомі вчені І.І.Мечніков і М.Ф.Гамалія працювали на цій станції і досягли успіху у своїх дослідженнях. Незважаючи на сприятливі умови для успішного розвитку природних вчених у Росії багато видатних вчених працювали в Україні. Відомо що блискучий вчений М.І.Пірогов і його послідовники, такі як В.О.Каравей, О.Ф.Шімановський, М.В.Скліфосовський та інші зробили цінний внесок в українську медицину.

Відомий вчений В.Р.Овразітов та М.Д.Страженко були засновниками Київської школи терапевтів. Вони зробили величезний прогрес у сфері кардіології. Більшість було зроблено у багатьох очних хвороб вченим, академіком В.П.Філатов який заснував інститут очних хвороб у Одесі. Багато інших відомих вчених працювали в Україні чиї імена добре відомі у світі.

Сторінки 1  
Коментарі до даного документу
Додати коментар