Дієтотерапія для ендокринної системи, Детальна інформація

Дієтотерапія для ендокринної системи
Тип документу: Реферат
Сторінок: 3
Предмет: Медицина, БЖД
Автор: Олексій
Розмір: 7.5
Скачувань: 1009
Дієтотерапія для ендокринної системи

Правильно спланована дієта має велике значення. У більшості випадків лікувальне харчування являється доповненням медикаментозної терапії лікувальне харчування має свої цілі не тільки зберегти життя хворого, але й зберегти йому працездатність.

Дієта №6

Показання: Подагра та сечокислий діатез, еритремія та інші випадки коли показне виключення м’ясних та рибних продуктів.

Мета: сприяти нормалізації пуринового обміну в зменшенню ендогенного утворення сечової кислоти. Стіл молочно-рослинний. Дозволяються молочні та вегетаріанські супи, м’ясо і рибу, дають не щодня і тільки у вареному вигляді. Хворим дозволяються продукти, що містять лужні радикали. Виключають жири та продукти багаті на пуринові сполуки: солонина, баранячий і телячий жир, печінка, нирки, мозок, ковбаса, копченості, м’ясо і риба, підливи, приправи, шоколад, какао, кава... Кухонну сіль обмежують.

Калорійність та склад:

білків 80-100 г

жирів 80 г

вуглеводів 400 г

загальна калорійність 2700 ккал.

Хворим з надмірною масою тіла вуглеводи обмежують. Приймають їжу 5 разів на день, вживають багато рідини у вигляді чаю, лужної води, фруктових та гідних соків.

Дієта №8

Показання: ожиріння при відсутності захворювання органів травлення, печінки, серцево-судинної системи, при яких необхідні спеціальні режими харчування.

Мета: запобігання надлишковому відкладенню жиру. Калорійність їжі обмежують головним чином за рахунок вуглеводів і частково жирів: вміст білків вищий від фізіологічної норми. Молочні продукти, овочі та фрукти призначають у достатній кількості обмежують кухонну сіль, виключають смакові приправи і азотисті екстрактивні речовини, які збуджують апетит, жирні сорти м'яса, мучні та макаронні вироби, квашені продукти, копченості, шоколад, какао, замість цукру – ксиліт, сорбіт. Помірно обмежують введення рідини, картоплю, білий хліб.

Калорійність і склад:

білків 100-120 г

жирів 60-70 г

вуглеводів 180-200 г

загальна калорійність 1800-1850 ккал.

Вітамін С у підвищеній кількості, інші вітаміни – в межах фізіологічної норми. Рекомендуються так звані розвантажувальні дні, молочні, яблучні, овочеві, гарбузові, м’ясні та простоквашені дні. Їжу приймають часто в кількості, яка дозволить не відчувати голод.

Дієта №9

Показання: цукровий діабет при відсутності ацедозу і супутніх захворювань внутрішніх органів.

Мета: створення умов для підтримання позитивного вуглеводного балансу, запобігання порушення жирового обміну. Дієта зі вмістом білків, вищим від фізіологічної норми, помірним обмеженням жирів і вуглеводів. Легкозасвоювані вуглеводи (солодощі, торти, тістечка, фрукти і овочі) виключають. Вводять речовини, які мають ліпоїдну дію: рослину олію. Кулінарна обробка їжі звичайна.

Дозволяють супи на овочевому відварі з овочами і крупами; каша гречана, вівсяна, перлова, нежирні сорти м'яса, риби і птиці, молочнокислі продукти, сир, яйця – не більше одного на день. Їжа містить досить багато овочів, фруктів та ягід, хліб краще чорний житній – не більше 300 г на день.

6

>

h

h

6

Обмежують мучні та макаронні вироби, манну крупу, картоплею, моркву, буряк, сіль, продукти, що містять холестерин.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes