/  
 ДОКУМЕНТІВ 
20298
    КАТЕГОРІЙ 
30
Про проект  Рекламодавцям  Зворотній зв`язок  Контакт 

Будова і використання бюреткової системи, Детальна інформація

Тема: Будова і використання бюреткової системи
Тип документу: Реферат
Предмет: Медицина, БЖД
Автор: Олексій
Розмір: 0
Скачувань: 1309
Скачати "Реферат на тему Будова і використання бюреткової системи"
Сторінки 1  
Реферат

на тему:

„Будова і використання бюреткової системи”

Сучасна медицина використовує у своїй практиці багато різних пристроїв, які полегшують і прискорюють роботу медперсоналу. Серед них є бюреточна установка.

Приготування лікарських форм за допомогою бюреточної установки здійснює великий вплив на підвищення продуктивності праці і покращення якості аптечної продукції (точність виготовлення). Окрім цього, застосування розчинів дає можливість більш точно встановити дозування гігроскопічних лікарських речовин (кальцію хлориду, натрію брому та ін.), вміст вологи в яких змінюється і може коливатися в значних межах. При роботі на бюреточній установці виключається необхідність в лійках та іншій підсобній посуді.

Вперше в аптечній роботі бюретки стали застосовуватися з 1912 р. в Петербурзі в аптеках минулої Петербурзької лікарської каси соціального страхування. Однак більш широке застосування бюреток і піпеток почалося лише після націоналізації аптек, коли були створені спеціальні бюреточні столи та інші пристосування, що полегшують користування бюретками. В теперішній час робота аптек неможлива без бюреточних установок.

Основним елементом бюреточних установок є бюретка. Її можна з повним правом називати аптечною, оскільки вона відрізняється від аналітичної бюретки тим, що має зворотну шкалу. У аналітичної бюретки градація починається з “0”, що знаходиться зверху, і далі йдуть поділки шкали до значення номінальної сумісності бюретки (10, 25, 50 мл), цифрове позначення якої знаходиться в нижній частині бюретки. Аналітик, проводячи тітрування, працює на двох замірах “до” і “після” тітрування, визначаючи кількість використаного розчину по різниці.

У аптечної бюретки значення номінальної вмістимості (наприклад, 50 мл) позначено зверху, а цифра “0” на шкалі відсутня. Нулем є положення спускного крану. Аптечна бюретка працює на одному замірі. Знизу, з живлячої посудини, через підживлюючий кран (при закритому спускному крані) в бюретку подається необхідний об’єм розчину до визначеного поділу шкали, наприклад до 20. Після цього підживлюючий кран закривається, спускний кран відкривається і у флакон зливається вся кількість відміреного розчину. Інакше кажучи, аптечна бюретка працює як дозатор рідини. Вона завжди зсередини чиста, оскільки рідина постійно зливається.

Аптечні бюретки виготовлюються місткістю 10, 25, 60, 100 і 200 мл. Їх місткість встановлена відповідно до практично уклавшихся кількостей розчинів, що виписуються лікарями. Довжина бюреток, що мають різу вмісткість, однакова при відповідно різному їх діаметрі. Стандартна довжина бюреток дозволяє не тільки симетрично розташовувати їх на вертушці, але і встановлювати шкалу їх поділок так, щоб середина шкали завжди знаходилася на рівні очей фармацевта, що працює з бюретками сидячи. Бюретки (в кількості 10 і 16) встановлюються на круглій металевій вертушці.

Середня частина вертушки за встановленими на ній бюретками закрита матовими скельцями, що утворюють своєрідний футляр. Зсередини футляра укріплена електрична лампа, що освітлює бюретки. На нижньому диску вертушки проти прорізів двох гнізд (для бюретки і живлячої трубки) укріплюється металева табличка з номерами розчинів.

Бюретки для дистильованої води монтуються на окремому штативі (мал.).

З бюреток не можна відмірювати в’язки рідини, а також рідини, які володіють високою або низькою щільністю (хлороформ, скіпі дар і т.п.). При відмірюванні рівень рідини встановлюється: для безколірних – по нижньому меніску, зафарбованих – по верхньому. Відмірюючи рідину по різниці поділок не допускається. Перед початком роботи скляні наконечники бюреток (і піпеток) обов’язково очищують від нальоту солей і засохлих залишків настою і екстрактів.

Використана література:

Пасєчко Н.В. Основи сестринської справи. Курс лекцій. – Тернопіль, 1999.

Медична енциклопедія. В 4 томах. – К., 1986.

Сторінки 1  
Коментарі до даного документу
Додати коментар