Реабілітація осіб похилого віку, Детальна інформація

Реабілітація осіб похилого віку
Тип документу: Реферат
Сторінок: 2
Предмет: Медицина, БЖД
Автор: Олексій
Розмір: 14
Скачувань: 893
Реабілітація осіб похилого віку.

Вік більше 60 років рахується похилим. В боротьбі за продовження життя людини різко збільшується значимість рухової активності. На фоні гіподинамії, яка притаманна сучасній людині, вікові зміни з‘являтись можуть вже у віці 35-40 років. Вікові зміни проходять в організмі часто з різними патологічними відхиленнями функції різних органів і систем, які не носять інволютивний характер. Фізичні вправи в заняттях цих категорій повинні мати не тільки оздоровчий, але й лікувальний вплив. Процеси старіння в першу чергу залежать від функціонального стану ЦНС. З віком поступово знижується сила, рухомість і врівноваженість гальмівних і збуджуючих процесів в ЦНС. Розвивається інертність цих процесів. Погіршуються пам‘ять і функції зору, слуху та інших аномізаторів. Сповільнюється швидкість реакцій, збільшується їх латентний період

Серцево – судинна система: підвищується Ат. хвилинний об‘єм серця на 20% нище, ніж у людей похилого віку. Погіршується скоротлива функція серцевого м‘язу, судини ущільнюються, втрачають еластичність, просвіт їх зменшується. Знижується загальна кількість функціональних капілярів.

Дихання – легенева тканина втрачає еластичність, вентиляція зменшується. Ці зміни супроводжуються емфіземою. Зменшується ЖЕЯ, а частота дихання збільшується, дихання стає поверхневим.

ШКТ – в слизовій шлунка починають з’являтись атрофічні зміни (зменшується виділення сока і пепсина, зменшується виділення ферментів в підшлунковому соці). Погіршується моторика.

Обмін речовин – знижується основний обмін, зменшується загальна кількість білків, збільшується кількість холестерину.

Опорно-руховий апарат – кістки стають більш хрупкими, з‘являються зміни в суглобах, менш рухомі, зменшується амплітуда рухівю вікові зміни в хребті ведуть до розвитку круглої спини. У людей фізичної праці процесія старіння на 10-15 років виникала пізніше, ніж у людей розумової праці.

Старіння нервово-м‘язової системи, починається раніше, ніж інших. Знижується об‘єм, вага м‘язів – атрофія вікова. З віком знижуються можливості в виконанні рухів, які потребують сили, координації, швидкості. У осіб похилого віку сповільнений період “входження” в м‘язеву діяльність більш довгий період відновлення після фізичних навантажень.

Завдання:

тонізуюча дія на нервову систему;

стимулювати функції серцево-судинної і дихальної систем;

покращити процеси обміну речовин;

укріпити м‘язеву систему, зберегти і покращити рухомість в суглобах;

підтримувати повноцінність життєво важливих рухомих навиків і умінь

Групи з реабілітації похилих людей.

І група: особи без відхилень в здоров‘ї з маловираженими інволютивними змінами і достатньо високим рівнем фізичної підготовки. Це ті, хто систематично займаються фізичною культурою або бувші спортсмени

ІІ група: особи, які мають задовільну фізичну підготовку і невеликі відхилення в стані здоров‘я.

ІІІ група: люди з вираженими інволютивними змінами і відхиленнями в стані здоров‘я.

Основна гімнастика: елементарні вправи для розвитку сили, на розтягування, на розслаблення, вправи з палками, булавами, гантелями, набивними м‘ячами вправи на шведській стінці, лавочці, бревні – змішані ваги і упори, вправи на опір з партнером, кидаючи і ловлячи м‘яча, вправи на рівновагу.

Ходьба.

Тижні Темп

Спокійно Прискорено Спокійно Прискорено Спокійно

1

2 5 5 10 - -

3 5 5 3 2 5

4 5 5 2 3 5

5 5 5 1 4 5

6 5 10 5 - -

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes