Реабілітація в педіатрії, Детальна інформація

Реабілітація в педіатрії
Тип документу: Реферат
Сторінок: 2
Предмет: Медицина, БЖД
Автор: Олексій
Розмір: 11.7
Скачувань: 961
РЕАБІЛІТАЦІЯ В ПЕДІАТРІЇ.

Актуальність. Фізичні методи широко застосовують в педіатрії для лікування і профілактики захворювань. Будучи методами патогенетичної терапії, вони викликають в організмі утворення безумовних і умовних рефлексів, впливаючи тим самим на перебіг паталогічного процесу змінюючи реактивність організму і підвищують опірність до захворювань.

Особливості розвитку нервової системи дитини (ранній розвиток спинного мозку, вегетативної нервової системи) будови загального покрову, підвищена електропровідність і проникливість до світла, недостатній розвиток теплорегуляції, сприйнятливість до інфекційних захворювань, обумовлюють необхідність поєднання загальних процедур при яких оголюється тіло (УФО) з тепловими (солюкс). Електропроцедури для дітей повинні бути менш тривалими і в менших дозах ніж для дорослих. Особливе місце займає загартовування і тренування організму.

Гальванізацію і електрофорез призначають дітям з перших тижнів життя. Стум від 0,01 до 0,02 мА дітям дошкільного віку (до 7 років)до 0,03мА/см2, шкільного віку (до 10-143 років) до 0,05мА/см2.електрофорезпо Вермелю дітям до 6 міс – 3 мА, тривалість 8 хв, від 6 міс до 2 років – до 5 мА – 10хв, 12 років – 7-8 мА, 10-12хв, анод – в міжлопатковій дільниці. Гальванічний комірець за Щербаком призначають старше 12 років (сила струму до 10-12 мА), ендоназальний електрофорез – з 3 років(0,3 – 1мА). ДДТ проводять з 3 років двухетапним хвильовим струмом, СМТ – застосовують дітям з 3 місяців. Електродіагностику нервово-м‘язевого апарату проводять з 2-х років. Електросон з 2-3 років через день або два дні підрід, третій перерва.

Індуктотермія показана дітям з 5 років, а УВЧ – індуктотермію з 1 міс (1-3міс – 5-6хв, старше 3міс – 7-10хв). Електричне поле УВЧ призначають з перших днів життя в оліготермічній дозі, дарсонванізацію – з 2 років.

Мікрохвильову терапію рекомендують застосовувати з 2 років (2-3 роки – 2-4 Вт, 3-5 хв, 3-6 років 4-6 Вт, 5-7 хв, старше 6 років 0- 8-10 Вт, 8-10хв).

УЗ призначають дітям з 2 років (2-4 роки – 0, 05 – 0,1, 4-7 років – 0,2Вт/см2, старше 6 років – 8-10 хв)методика рухома повторний курс – через 3-6 міс.

Водолікування: хлоридно-натрієві ванни можна призначати з перших місяців життя 10г/л, 3 роки – 20-40г/л; дітям шкільногго віку, сульфідні – старше 6 років. Афозольтерапія – з перших рокі життя.

Асфікція новонародженого. Виникає при кисневому голодуванні внаслідок порушення збудливості дихального центра, закупорки дихальних шляхів, передчасному вдоху, порушенні кровобігу і гізообміну в плаценті.

Симптоми: ціаноз шкіри і слизових оболонок, відсутність дихальння у новонароджених.

Завдання: викликати подразнення дихального центра. Застосовують серцеві середники, вводять в пупочну артерію глюкози, хлорид кальцію. Одночасно застосовують:

відсмоктування зь дихальних шляхів слизу катетером

збризгування водою t=18-200С і похлопування

ванна загальна (t=380С) з одночаним розтиранням тіла, 3-5хв, з наступним обливанням дитини водою t=35-360С. при відсутності ефекта – ШВЛ, поддача кисню

Хвороби пупка. Серозне або гнійне виділення з пупочної ранки, грануляційні розростання, іноді інтріфікація оточуючї шкіри і оточуючої шкіри і підшкірної основи.

Завдання: протизапальна, бактероцидна і розсмоктуюча дія, покращити трофіку тканини стимулювати епіталізацію виразкової поверхні.

туалет пупкової рани

рефлектор Мініна на ділянку пупка 3-5 хв, кожний день або через день

УФО ділянки пупка 1/2 біодози, через день або кожний день

При флегамоні піпка:

туалет бактерицидними серединками і а/б пупосної рани.

УВЧ на ділянку пупка, 15-40 Вт, 5-6хв. Кожний день в поєднанні з УФО.

Гіпотрофія. Розвивається в результаті тривалого голодування (кількісного і якісного), перенесених захворювань, поганих побутових умов (сирість, погана освітленість).

Завщдання: підвищити загальний тонус організму, покращити кращу асиміляцію їжі, апетит, сон і настрій хворого, стимулювати секреторну і моторну функцію ШКТ.

УФО по сповільненій схемі. Через день (поєднують з солмоксом, застосовують при виключенні туберкульозу)

Хвойні вани (t=36-370С) тривалість процедури 10хв, з наступним обливанням водою t=350С (чергують з УФО)

Гімнастика дозована через години після їжі. Кожний день, 2-3 рази в день (в поєднанні з масажем)

Масаж загальний (поглажування)2-3 хв (поєднують з загальним УФО, застосовують при відсутності вираженої форми рахіту).

Діатез ексулативний. Спостерігається в грудному віці в насідок алергічної реактивності.

Завдання: викликати перебудову адпційної трофічної функції організму, загартовуюча гіпосесибілізуюча і зудозаспокійлива дія, покращити сон і насрій хворого.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes