Реабілітація в гінекології і акушерстві, Детальна інформація

Реабілітація в гінекології і акушерстві
Тип документу: Реферат
Сторінок: 3
Предмет: Медицина, БЖД
Автор: Олексій
Розмір: 12.9
Скачувань: 809
РЕАБІЛІТАЦІЯ В ГІНЕКОЛОГІЇ І АКУШЕРСТВІ.

Фізичні методи зменшують біль, сприяють розсмоктуванню, відновлюють обмін речовин, нормалізують оваріально-менструальну і секреторну функції.

Тяжкохворим (в перші 3 дні після операції) при загрозі переривання вагітності, з температурою, фізіотерапію проводять в палатах.

Лікування фізичними методами починають відразу після закінчення менструації (з 5-7-го дня циклу). Процедури ефективно проводити кожний день. Перерви між курсом грязелікування повинні бути не менше 6 міс., при лікуванні мінеральними ваннами і орошеннями – 4 міс., при використанні апаратної фізіотерапії – 2 міс. Проводити більше 3-х курсів лікування одним і тим же методом непотрібно. Курс фізіотерапії під час нормальної менструації, за виключенням вагінальних процедур не потрібно переривати.

Використовувати біостимулятори під час курсу фізіотерапії і в період її післядії не раціонально. При проведенні енцевікональних, вагінальних і ректальних процедур, лікуванні тріщин соска і захворюваннях молочних залоз у породіль м/с повинна працювати у рукавичках.

Д-з Аднексит (сальпінгоофорит).

Завдання: знеболююча, протизапальна, розсмоктуюча дія, попередити прогресування і рецидив запального процесу.

В гострій стадії фізіотерапію застосовують для профілактики склерозу, руцовозлукових процесів в малому тазу і вторинних порушень функції органів таза. УФО трусикової зрони, полями, 4-5 біодоз, кожний день. При гострих гнійних запальних процесів фізіотерапію застосовують тільки при наявності відтоку гноя і з обережністю.

В підгострій стадії:

УФО зони трусів 203 біодози

УВЧ ділянки малого таза, доза слаботеплова 10хв, 10 процедур.

Електрофорез – з кальцієм (при маткових кровотечах запального генезу) з соліциловою кислотою – при больовому синдромі (????) з магнієм при больовому синдромі (переймоподійний), зь цинком (при виділеннях)

Переношена вагітність (дивись листок)

Гіпоголактія (недостатнє утворення молока)

Первинна (продукція лактогенного гормону, психічна травма, неправильний догляд за молочними залозами)

Вторинна – при неповному звільненні молочних залоз від молока при неправильному годуванні.

Завдання: загальноукріплююча дія, нормалізація функціонального стану нервової системи, стимулювати обмінні процеси і лактаційну функції молочних залоз.

Організація правильного режиму сна, харчування і відпочинку

Психотерапія (вселити впевненість в можливостях годування своїм молоком)

Компреси гарячі на ділянку молочних залоз або солюкс, інфраруж на ділянку молочних залоз 10-15 хв. З наступним електрофорезом на протязі 5-10 днів

Електрофорез нікотинового кислоти на ділянку молочних залоз. Сила струму від 5 мА до 15мА 20хв (при амбулаторному лікуванні один день впливають на одну залозу, на другий – на другу)

УЗ терапія ділянки молочних залоз. Режим імпульсивний, 2-5 хвилини на кожну залозу 6-8 процедур

Вібраційний масаж ділянки молочних залоз від основи до соска 2-3хв; 10 процедур

УФО молочних залоз по основній або прискореній схемі загального орпмінення.

УФО загальне по сповільненій схемі. Через день (в остенні місяці вагітності для профілактики гіполактії, рахіту, стафілококу)

Клімактеричний синдром. Симптомо комплекс характеризується вегетативно-судинними і емоційно-невротичними порушеннями, важливу роль відіграє мозкова гемодинаміка (спазми судин). Типова скарга 0- припливи жару до голови.

Завдання: відновити координаційні функції системи гіпоталамус – гіпофіз – наднирники, загальноукріплююча дія, нормалізація сна, регулюючий вплина на стан нервової системи.

Психотерапія, дієта.

При вегето-судинних порушеннях:

Гольванізація головного мозку. Анод розташовують на чолі, катод – на поперекову ділянку. Сила струму від 0,5 до 3 мА 15-30 хв, кожний день, 15 – 20 процедур

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes