Профілактика новоутворень та захворювань гортані та горла, Детальна інформація

Профілактика новоутворень та захворювань гортані та горла
Тип документу: Реферат
Сторінок: 1
Предмет: Медицина, БЖД
Автор: Олексій
Розмір: 6.1
Скачувань: 1020
Реферат на тему:

Профілактика новоутворень

та захворювань гортані та горла

Пухлинне ураження гортані зустрічається доброякісне і злоякісне. Деякі доброякісні по своїй будові пухлини здатні переходити в злоякісні. При огляді не завжди вдається їх відрізнити, тому для уточнення діагнозу і правильного вибору лікування необхідне дослідження кусочка пухлини під мікроскопом – так звана біопсія. Рак гортані можна віднести до найбільш поширених раків дихальних шляхів. Незважаючи на великі успіхи діагностики та лікування, захворювання раком гортані за останні роки зростає. Рак гортані частіше зустрічається у мужчин, переважно в другій половині життя, хоч має тенденцію росту в молодому віці.

Першими симптомами являються неприємні відчуття в горлі, які надалі змінюються першінням, незначні розлади ковтання, відчуття стороннього тіла, які деколи виникають внаслідок порушення дієти, особливо прийому незвичних, переважно гострих страв.

Ці відчуття у кожної людини на протязі життя бувають часто. Людина зайнята працею, хатніми справами і не йде на прийом до лікаря, а в результаті жорстоко розплачується, деколи навіть і власним життям.

Пухлина роз’їдає тканину, частіше всього без болів, проростає в корінь язика, виходить за межі гортані, поражає глотку. На кінець з'являється охриплість голосу, яка мішає людині спілкуватися з оточуючими її людьми, і людина звертається до лікаря з приводу охриплості голосу. Оглядаючи хворого, лікар-оториноларинголог бачить запущений рак гортані. Питання про життя вирішує своєчасність звернення до лікаря.

Профілактика захворювань горла

В профілактиці захворювань голосового апарату (глотки і гортані) майже найголовніше – вільне, незатруднене носове дихання. Тому завжди потрібно долікувати захворювання гострого риніту (нежить).

Пам'ятайте,

що куріння, алкоголь, гостра їжа – вороги голосу.

В холодну і сиру погоду не можна виходити на вулицю зразу після інтенсивного голосового навантаження. Вдихання холодного повітря через рот – є частою причиною гострого запалення голосових шляхів.

Загальному укріпленню організму, як відомо, сприяє гартування за допомогою водних процедур, заняття фізичною культурою та спортом. Також корисні і місцеві загартовуючі процедури – полоскання, орошення горла морською водою, відваром лікарських трав.

Найбільш поширений наступний простий склад для полоскання і орошення: на стакан води 1-2 краплі йоду і повареної солі на кінчик ножа.

Можна також приготувати відвар з сухої ромашки.

Для орошення придатний звичайний пульверизатор для розприскування духів. Поступово знижуйте температуру відвару. Спочатку його температура не повинна бути нижчою 25-28°С, через кожні 5-7 днів знижуйте температуру відвару на 1°С, довівши до 20-16°С. Тривалість курсу біля 2-3 місяців. Полоскати та орошувати горло бажано ранком і ввечері після їди.

Більшість хворих раком гортані становлять мужчини, то зловживають спиртними напоями, курять, старші 40 років, які мають контакт з нафтопродуктами... У жінок рак гортані зустрічається в 10 разів рідше ніж у мужчин. Це пов'язано з поширенням куріння серед жінок. Лікування раку гортані в ранній стадії, коли ще немає метастазів в інші органи приносить хороший ефект.

Крім того, якщо пухлина невелика, можливе проведення променевого лікування, або невеликої операції. Після таких часткових операцій хворий продовжує майже нормально розмовляти, дихає і харчується звичайним шляхом.

Кожна людина повинна піклуватися про своє здоров’я, систематично двічі на рік проходити профілактичні огляди. Тверезий спосіб життя являється однією з мір профілактики новоутворень гортані.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes