Особливості виписування рецептів на отруйні, сильнодіючі, наркотичні, психотропні лікарські засоби, Детальна інформація

Особливості виписування рецептів на отруйні, сильнодіючі, наркотичні, психотропні лікарські засоби
Тип документу: Реферат
Сторінок: 3
Предмет: Медицина, БЖД
Автор: Олексій
Розмір: 0
Скачувань: 991
РЕФЕРАТ

Тема: Особливості виписування рецептів на отруйні, сильнодіючі, наркотичні, психотропні лікарські засобиПЛАН

І. Відпуск лікарських засобів та виробів медичного призначення з аптек, що підлягають предметно-кількісному обліку в аптеках і лікувально-профілактичних закладах.

ІІ. Право виписування лікарських засобів на рецептах встановленої форми, що містять отруйні, сильнодіючі і наркотичні речовини.

ІІІ. Правила і терміни зберігання рецептів в аптечних закладах.

ІV. Порядок обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів в державних і комунальних закладах охорони здоров’я України наказ МОЗ №356 від 18.12.97 р.

V. Правила відпуску наркотичних, психотропних лікарських засобів і прекурсорів з аптечних складів, а також бланків Ф-3.

І. Всі лікарські засоби, за винятком наведених у “Переліку лікарських засобів, що дозволені до відпуску без рецепта лікаря” затверджено наказом № 117 від 30.06.1994 р. і доповнення наказ №172 від 20.09.95 р. повинні відпускатися з аптек тільки за рецептами встановлених форм.

Забороняється відпускати прописані в рецепті отруйні, наркотичні і сильнодіючі лікарські засоби не у складі виготовленої лікарської форми. При виписуванні лікарем отруйного, сильнодіючого наркотичного засобу, доза якого перевищує одноразовий прийом і рецепт відповідно не оформлений, відпускається половина дози, що виписана в рецепті.

Всі лікарські засоби відпускаються за рецептами (крім переліку, що дозволяє відпуск без рецепта). Ф-1, Ф-2, Ф-3 на рецептурних бланках Ф-2 і Ф-3 дозволяється виписувати тільки одне найменування лікарського засобу. А на бланку Ф-1 можна виписати не більше трьох найменувань. Лікарі лікувально-профілактичних закладів у порядку передбаченому наказом № 117 від 30.06.94 р. при наявності відповідних показань, зобов’язані виписувати хворим рецепти на лікарські засоби, завірені своїм підписом і особисто печаткою. В рецепті вказується латинська назва препарату із зазначенням дози препарату, порядку вживання, віку хворого, порядку оплати. В окремих випадках рецепт завіряється печаткою медичного закладу. На рецептурних бланках Ф-2 лікарські засоби виписуються групі хворих, що мають право на безплатне або пільгове придбання лікарських засобів, а також лікарські засоби, що мають одурманюючу властивість за переліком МОЗ наказу № 117 від 30.06.94 р. і підлягають предметно-кількісному обліку (циклодол, клофелін, ефедрин гідрохлорид, фенобарбітал і т.д.).

Бланк рецепту Ф-3 передбачений для виписування наркотичних і психотропних лікарських препаратів передбачених переліком МОЗ за наказом № 172 від 20.09.95 р., а також за Переліком наркотичних лікарських засобів у чистому вигляді або в суміші індиферентними речовинами, затверджених наказом №117 від 30.06.94 р.

Всі інші лікарські засоби, що знаходяться на предметно-кількісному обліку, а тому числі, етиловий спирт, виписується на рецептурному бланку Ф-1. Рецепти для виписування лікарських засобів на пільгових умовах або безплатно дозволяється виписувати лікарям державних закладів охорони здоров’я, лікарям інших закладів, котрі мають відповідні кошти на оплату рецептів.

Рецепти виписуються в одному примірнику. При виписуванні рецепта з наркотичними лікарськими засобами на пільгових умовах або безплатно поряд з виписуванням рецепта на бланку Ф-3 виписується додатково рецепт на бланку Ф-2. Зазвичай лікарі записують рецепт з отруйними, сильнодіючими, наркотичними, психотропними речовинами після огляду хворого і обов’язкового запису про призначення даного засобу в медичній амбулаторній картці, або картці стаціонарного хворого. Лікарські засоби, що недозволені до медичного застосування в Україні виписувати забороняється.

ІІ. Лікарські засоби, о містять наркотичні психотропні речовини, а також суміші з індиферентними речовинами дозволяється виписувати лікарям, які працюють у державних закладах охорони здоров’я. Назва наркотичних, психотропних і отруйних лікарських препаратів (Перелік затверджений наказом № 117 від 30.06.94 р.) пишуться на початку рецепта, а слідуючи інгредієнти після цього. В кінці рецепта повинно чітко бути написано доза, частота і час прийому. Наркотичні, психотропні лікарські засоби, а також етоцин табл., фепранон, пахікарпінугідройодид, в чистому виді, або в суміші виписуються на рецептурних бланках Ф-3 і додатково підписуються керівником закладу охорони здоров’я, або його заступником по медичній частині і завіряються печаткою закладу охорони здоров’я. Рецепти на таблетки кодтерпін, алнагон і таблетки від кашлю складу: трави термопсису 0,02, кодеїну 0,01 натрію гідрокарбонату 0,2, кореню солодки в порошку 0,2 та лікарські препарати, до складу яких входять: отруйні лікарські засоби списку “А”, кодеїн, кофеїну фосфат, етилморфіну гідрохлорид, етамінал натрію, барбаміл, ефедрину гідро хлорид в суміші з іншими лікарськими препаратами, снотворні, нейролептичні, антидепресивні, анаболічні засоби, стероїдні гормони, транквілізатори, клофелін, настойка заманихи, виписуються на рецептурних бланках Ф-1, додатково завіряється печаткою закладу охорони здоров’я “Для рецептів”.

Лікарські засоби виписані на бланках Ф-2, додатково завіряються печаткою “Для рецептів”. При виписування отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів, які внесені до списку “А” чи “Б”, в дозах, що перевищують вищий одноразовий прийом, лікар зобов’язаний написати дозу цього засобу прописом і поставити знак оклику. При медичних показаннях лікарі мають право виписувати рецепти на етиловий спирт в суміші з іншими лікарськими речовинами, або в чистому вигляді в кількості 150.0. Хворим на цукровий діабет та онкохворим, що самостійно проводять ін’єкції, виписується до 100,0 етилового спирту безплатно на місяць. Понад цю норму хворим на цукровий діабет, рецепти на етиловий спирт виписуються за повну вартість.

Забороняється виписувати амбулаторним хворим рецепти на ефір медичний для наркозу (в чистому вигляді) хлоретил, каліпсол, та інші лікарські засоби для наркозу. Не дозволяється в одному рецепті виписувати більшу кількість лікарських засобів ніж вказано в таблиці.

Назва лікарського препарату Гранично допустима для відпуску кількість препарату на один рецепт

Алнагон 20 таблеток

Барбаміл 2,0

Кодеїн 0,2

Табл. “Коддтепін” 20 табл.

Тбл. від кашлю:

Трава термопсису 0,02

Кодеїну 0,01

Натрію гідрокарбонату 0,2

Кореня солодки в порошку 0,2

20 табл.

Пахікарпіну гідройодид 1,2

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes