Дарсонвалізація. Методика Техніка безпеки. Сучасна апаратура, Детальна інформація

Дарсонвалізація. Методика Техніка безпеки. Сучасна апаратура
Тип документу: Реферат
Сторінок: 2
Предмет: Медицина, БЖД
Автор: Олексій
Розмір: 7.2
Скачувань: 1301
Тема:

Дарсонвалізація. Методика

Техніка безпеки. Сучасна апаратураЛІТЕРАТУРА:

Фізіотерапія. Е.І. Пасинков.

Клінічна фізіотерапія. В.В. Оржешковського.

Довідник. Техніка і методика фізіотерапевтичних процедур. В.М. Боголюбова.

ПЛАН

Методи дарсонвалізації.

Покази та проти покази до використання дарсонвалізації.

Техніка проведення дарсонвалізації.

Дозиметрія.

Апаратура.

Дарсонвалізація – це найдавніший метод високо часткової електротерапії. Свою назву метод получив від імені автора – французького фізика, фізіолога та лікаря Ж.Діарсонваля.

Розрізняють два самостійних методи дарсонвалізації – загальну та місцеву.

Дарсонвалізація – дія з лікувальною метою імпульсним, перемінним, синусоїдальним током високої частоти (100-140 кГц) високої напруги (20 кВ) і малої сили (0,02 мА). Імпульси високо часткового току ідуть один за одним50 раз у секунду. При місцевій дарсонвалізації між електродом і шкірою виникає тихий або іскровий розряд (який викликає подразнюючі і навіть пропікаючи дії.

Використовують також загальну дарсонвалізацію, при якому на хворого (розміщеного в соленоїді), діє електромагнітне поле високої частоти (440 кГц) високої напруги і малої сили. Але на даний час при відсутності серійної апаратури загальна дарсонвалізація мало приміняється в медичній практиці. Місцева дарсонвалізація – це метод висок часткової електротерапії, при якому на тіло хворого діють імпульси швидко затихаючим тоток високої частоти (110 кГц) високої напруги (10-100 кВ) і малої сили (10-15 мА).

При проведенні процедур до одного із полюсів апарат приєднують електрод, який складається з фігурного скляного балона різної форми, повітря в середині якого розріджене (до 13,5 6,7 Па).

Вакуумним електродом діють на певну ділянку шкіри або слизової оболонки. При цьому виникає високо частковий електричний розряд, та імпульсний ток високої частоти, малої сили і високої напруги проходить, через тканини організму. Місцева дарсонвалізація викликає в місці дії короткогасне звуження, а потім розширення судинів, нормалізує тонус гладки м’язів. При цьому знижується тонус вен, що зменшує венозний стан. Покращує капілярний кровообіг.

Понижує чутливість нервових закінчень і знімає спазми гладких м’Язів, судин, і наступає болезнижуючий ефект. Виникає також проти алергічна трофічна протизапальна дія.

В даний час для проведення місцевої дарсонвалізації приміняють апарат “Іскра-1”, який побудований на електроламповій схемі інездійснює радіопоміних простий в використанні. Для дії на шкіру лиця, шиї, воротнікової зони, області серця, живота, спини, кінцівок використовують грибоподібний електрод.

При дії на слизову носа, прямої кишки використовують спеціальний електрод.

Покази до місцевої дасрсотвалізації:

Варикозне поширення вен, стенокардії, зуд при діабеті, атеросклероз судин головного мозку, мігрень, хвороба Рейно І-ІІ ступенів, невтрит слухового нерва.

Притипокази: лихоманка, злоякісні новоутворення, активний туберкульоз, кровотечі, істерія. Непереносимість електричного току.

Апарати: для проведення місцевої дарсонвалізації вітчизняна промисловістьв ипускає апарат “Іскра-1”,2.

Апарат виконаний по І класу електробезпеки і потребує заземлення. На передн панель апарата винесено:

включатель;

сигнальна лампа;

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes