Техніки внутрішньовенних ін’єкцій, взяття крові із вени, кровопускання, Детальна інформація

Техніки внутрішньовенних ін’єкцій, взяття крові із вени, кровопускання
Тип документу: Реферат
Сторінок: 5
Предмет: Медицина, БЖД
Автор: Олексій
Розмір: 11
Скачувань: 847
АЛГОРИТМИ

Техніки внутрішньовенних ін’єкцій, взяття крові із вени, кровопускання

Техніка внутрішньовенних ін’єкцій

Оснащення: Стерильні голка і шприц одноразового використання ємністю 10 або 20 мл в упаковці, стерильні гумові рукавиці одноразового використання в упаковці, лікарські препарати в ампулах і флаконах, пилочка, 70% р-н етилового спирту, ватні кульки, джгути, полотняна серветка (рушник), лоток для використаних інструментів і матеріалів, пінцети в потрійному розчині.

Етапи ОбґрунтуванняІ. Підготовка процедури1.Ретельно вимити двічі руки з милом, витерти рушником, обробити 70% розчином Забезпечується інфекційна безпека.

2.Звірити напис на ампулі з призначенням лікаря, звернути увагу на термін придатності. Забезпечити точність мед сестринського догляду.

3.Звільнити одноразовий шприц і голку від упаковки.

4.Розчин набрати із ампули в шприц.

5.Видалити з шприца пухирці повітря. Запобігання утворення емболій.

6.Покласти шприц з набраними лік. речовинами на лоток. Забезпечується інфекційна безпека.

7.На цей лоток покласти 3 ватні кульки, змочені у 70% р-ні етилового спирту. Забезпечується інфекційна безпека.

8.Провести психологічну підготовку пацієнта. Заохочується пацієнта до співпраці.

9.При виконанні ін’єкцій пацієнт має лежати в ліжку. Запобігання непритомності.

10.Рука пацієнта повинна розташовуватись на столі в зручному, максимально розігнутому у ліктьовому згині положенні.ІІ. Виконання процедури.1.Намітити місце ін’єкції.

Найзручніше виконувати внутрішньовенну ін’єкцію в вени ліктьового згину. Це пояснюється доброю фіксацією вени в підшкірній основі, що не дає їй можливості зміщуватись і спадатися під час ін’єкції.

2.На плече вище ліктьового згину накласти гумовий джут; під джгут підкласти полотняну серветку. Джгут зав’язати таким чином, щоб вільні кінці були спрямовані вгору і не заважали під час виконання ін’єкції, а також щоб його можна було легко розв’язати лівою рукою. Забезпечується чітке конкурування венозних стовбурів і створення штучного венозного спазму.

3.Запропонувати пацієнту кілька разів енергійно стиснути і розтиснути кулак. Розтерти згинальну поверхню передпліччя рукою у напрямку від кисті до ліктьового згину. Забезпечується посилення венозного застою.

4.Кінчиком вказівного пальці правої руки пропальпувати вени ліктьового згину і вибрати велику і малорухому вену. Забезпечується правильність мед сестринського догляду.

5.Запропонувати пацієнту стиснути кулак. Забезпечується чітке контурування вени.

6.Двічі протерти місце ін’єкції стерильними ватними кульками, змоченими у 70% розчині етилового спирту. Забезпечується інфекційна безпека.

7.Взяти наповнений ліками шприц правою рукою так, щоб 2 палець підтримував муфту голки, 1, 3, і 4 пальці – циліндр шприца, а 5 палець розміщувався на поршні.

8.Першим пальцем лівої руки відтягнути шкіру нижче від наміченого місця ін’єкції. Забезпечується точна фіксація вени.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes