Техніка безпеки роботи в операційно-перев`язочному блоці, Детальна інформація

Техніка безпеки роботи в операційно-перев`язочному блоці
Тип документу: Реферат
Сторінок: 2
Предмет: Медицина, БЖД
Автор: Олексій
Розмір: 5.9
Скачувань: 1237
ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ

РОБОТИ

в операційно-перев’язочному блоці

Сучасні операційні блоки оснащені великою кількістю приладів та обладнання, де використовується електрика. На різних предметах, приладах, одязі персоналу може утворюватися статична електрика.

Як показує досвід, вибухи наркозної апаратури і пожежі в операційних виникають внаслідок неправильної експлуатації і порушення техніки безпеки.

Тому слід дотримуватись таких правил безпеки:

а) перед початком роботи:

Пере операцією персонал, який бере в ній участь, повинне прийняти гігієнічний душ і надіти стерильну санітарно-гігієнічну одежу.

Персоналу в операційному блоці категорично забороняється носити одяг із шерсті, шовку, нейлону, капрону і ін. синтетичних матеріалів, які сильно електризуються під час рухів, що призводить до швидкого накопичення електричних зарядів на тілі людини.

Персоналу в операційній категорично забороняється носити браслети, годинники та ін. металічні предмети.

Перед експлуатацією обладнання персонал повинне старанно перевірити цілісність проводів, які ідуть для підключення до електросітки і від апарату до хворого.

Перед початком роботи персонал повинен перевірити щоби всі металічні і електропровідні неметалічні частини обладнання були заземлені для відведення заряду статичної електрики.

При виявленні “пробою на корпус” електричного струму персонал повинен виключити електроприлад і повідомити зав.відділом.

5% температура повітря +21 - +25оС.

8E

E

\x1900тя або одягу.

б) під час роботи:

Персоналу операційного блоку забороняється працювати на несправних приладах і апаратах.

Необхідно виключити можливість дотикання хворого з металічними предметами, наприклад з операційним столом, для чого операційний стіл покривають простинею так, щоб її краї звисали зі всіх сторін операційного стола.

Під час операції в зоні знаходження членів операційної бригади необхідно брати проби повітря на наявність в ньому парів на наявність в ньому парів анестетиків.

Відправку божій і препаратів, взятих під час операції, персонал повинен здійснювати в закритих ємностях.

в) попередження пожарів і вибухів:

В операційних забороняється застосовування відкритого полум’я (спиртівки, газові горілки, запалені сірники і т.д.) і електронагрівальних приладів.

Підлога в операційній має бути досить провідною для статичної електрики. Обробка поверхні підлоги воском або лаком забороняється. Якщо немає електропровідної підлоги, усю апаратуру слід надійно заземлити.

Категорично забороняється в операційній перемішувати гази з одного балона в інший. Зливати ефір потрібно повільно.

Не дозволяється розташовувати на підлозі розподільні щитки із штепсельними розетками. Штепсельні розетки, які вимикаються, слід розміщувати не нижче 1,5 м від підлоги, а ножні вимикачі – поза операційною.

г) після роботи:

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes