Фітотерапія у лікуванні дітей, Детальна інформація

Фітотерапія у лікуванні дітей
Тип документу: Реферат
Сторінок: 3
Предмет: Медицина, БЖД
Автор: Олексій
Розмір: 10.8
Скачувань: 966
Фітотерапія у лікуванні дітей.

Сьогодні найгострішою проблемою в нашому суспільстві є стан здоров’я населення, в тому числі й дитячого. Відомо, що в тій же мірі в якій демократія є прелюдією людського розвитку, здорові діти – в повному розумінні цього слова є основою для розвитку країни.

Ситуація, що склалася у сфері розвитку дітей – оргаінчний компонент демографічної кризи, яка характеризується погіршенням не лише кількісних, а й якісних характеристик населення, зокрема загостренням проблеми здоров’я у дітей. Нажаль, абсолютно здорових дітей у нас мало, за деякими публікаціями всього 5-10%. Вже вступаючи до школи 60-80% дітей мають ті чи інші порушення соматичного та психологічного типу. Особливу тривогу викликає стан здоров’я дітей радіаційно забруднених територій, тільки 10-20% дітей, яких можна вважати практично здоровими.

Значно поширились порушення імунної системи, хронічні запальні захворювання блонхолегеневої системи органів травлення та сечових шляхів.

Особливу тривогу викликають захворювання шлунково-кишкового тракту у дітей різного віку. Тому перед нами, студентами групи 3М1 Хорт Н., Ципердюк Н., Якубів Л. Була поставлена мета: пошук нових методів та засобів лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, які б прискорювали виздоровлення, а також використовували з профілактичною метою.

Методом вибору було дослідити вплив фітотерапії в комплексі з класичним лікуванням на швидкість одужання хворих із захворюваннями шлунково-кишкового тракту.

Фітотерапія – це лікування, засноване на використанні лікарських рослин у вигляді настоїв, чаїв та відварів.

У лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту крім дієтотерапії медикаментозного лікування. Дуже часто використовують фітотерапію у вигляді приймання фіточаїв.

Перелічимо лікарські рослини, які мають фітотерапевтичний вплив на органи шлунково-кишкового тракту: полин, корінь аїра, бузина, суниця лісова, чебрець, пустинник, чистотіл, кукурудзяні рильця, м’ята перцева, березове листя і бруньки, калина, кропива дводомна, плоди кропу і петрушки, чорна смородина.

Ці лікарські рослини покращують секрецію шлунка і апетит, нормалізують кислотність, посилюють жовчогінну дію, посилюють тонус жовчного міхура і зменшують в’язкість жовчі, усувають біль у животі.

Ми працювали по слідуючій схема. У нас під спостереженням знаходилось 28 дітей у віці від 6 до 15 років, які перебували на лікуванні у центральній дитячій лікарні із такими захворюваннями.

№ п/п Діагноз Кількість дітей

1 Гострий гастрит 10

2 Хронічний гастрит з підвищенною кислотністю 8

3 Хронічний гастрит з пониженою кислотністю 6

4 Дискінезія жовчовивідних проток 4Хворим дітям було запропоновано комплексне лікування. В склад якого входило: медикаменти, лікувальна фізкультура, дієтотерапія, 20 із 28 дітей було призначено фітотерапію.

При гострому гастриті діти одержували відвари: звіробою, ромашки аптечної, подорожника, м’яти, тисячолистника.

Діти із хронічними гастритом з пониженою секреторною функцією одержували чаї із тисячомістника, полину, алоє, ягодів червоної горобини, подорожника, соку свідомої капусти, чорної смородини і шипшини.

При хронічному гастриті з підвищеною секреторною функцією діти одержували: морквяний і картопляний сік, відвар кропиви, який додавали в молоко, чаї із звіробою і подорожника.

Фіточаї давали дітям 2 рази на день до їди: перед другим сніданком та обідом. Ми вели спостереження за станом здоров’я цих дітей та самі приймали участь у приготуванні фіточаїв та розносили їх хворим.

Результати фітотерапії наведенні у таблиці.

\x4506

\x4506

\x4506

\x4506

\x4506

\x4506

\x4506

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes