Комплекс лікувальниз вправ при інфаркті міокарда, Детальна інформація

Комплекс лікувальниз вправ при інфаркті міокарда
Тип документу: Реферат
Сторінок: 1
Предмет: Медицина, БЖД
Автор: Олексій
Розмір: 0
Скачувань: 938
Реферат на тему:

КОМПЛЕКС ЛІКУВАЛЬНИХ ВПРАВ ПРИ ІНФАРКТІ МІОКАРДАІнфаркт міокарда – це некроз м’язів серця обумовлений гострою коронарною недостатністю.

Розроблена комплексна реабілітація хворих, які перенесли інфаркт міокарда і знаходяться в умовах стаціонару, а також на диспансерно-поліклінічному етапі. До неї входить комплекс медичних психологічних, фізичних і соціально-економічних міроприємств, які справляють більш швидкому відновленню здоров’я і працездатності цих хворих. Фізична реабілітація включає в себе міри по відновленню фізичної працездатності: ЛФК, лікувальна гімнастика і ін. вправи.

Її розробив Л.Ф. Ніколаєва і Ар опов (1988).

У хворих І і ІІ класів при прискоренню пульсу на 15-20 ударів в 1 хв. робиться пауза. Через 2-3 заняття при успішному виконані вправ й покращення стану хворого можна рекомендувати повторне виконання цього комплексу самому у другій половині дня в скороченому варіанті.Розділ частини Вихідне положення Опис вправи Тривалість Методичні вказівки

Лежачи на спині Згинання і розгинання пальців кистей 6-8 раз Робити повільно

Лежачи на спині Згинання і розгинання стоп 6-8 раз Робити повільно

Лежачи на спині Згинання передпліч 2-3 рази Лікті в бік – вдих, випрямити руки і опустити вздовж тулуба – видих.

Лежачи на спині Спокійне дихання 20-15 с Розслабитися

Лежачи на спині Почергове згинання ніг 4-6 раз З 2-го – 3-го заняття згинання і розгинання ніг проводити одна нога згинається, а друга – розгинається.

Лежачи на спині Ротація рук і ніг 4-6 раз Руки вздовж тулуба; ноги впрямлені і розведені. Одночасна ротація вдих всередину видих.

Лежачи на спині Згинання ніг в колінних суглобах 4-6 раз Спочатку опустити ноги на ліжко вправу, а потім в ліву сторону

Лежачи на спині Згинання ніг і піднімання рук 4-5 раз Підняти праву руку вверх – вдих, потягнутися нею до лівого коліна – видих, і навпаки.

Лежачи на спині Вправлення ніг 3-5 раз Відвести на ліжку одночасно праву руку і ліву ногу, голову повернути – вправо – вдих і навпаки.

Лежачи на спині Спокійне дихання 30-49 с Розслабитися

Лежачи на спині Повторити кистей і стоп 8-10 різ Зігнути руки у ліктях, кисті зжати у кулак, ноги випрямити

Лежачи на спині Випрямлення ніг 4-6 раз Випрямити праву ногу вверх і вернутися в попереднє положення. Це ж саме зробити лівою ногою.

Лежачи на спині Ноги випрямлені і трохи розведенні руки вдовж тулуба 3-4 рази Праву руку покласти на голову – вдих, доторкнутися правою рукою протилежного краю ліжка – видох і навпаки

Лежачи на спині Послідовне статичне напруження, розслаблення сідничних м’язів, м’язів нижніх кінцівок і тазового дна 4-5 раз При розслабленні – вдих при напруженні - видих

Лежачи на спині Підняття рук 2-3 рази Руки вверх – вдих вернутися в попереднє положення – видих.The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes