Визначення груп ризику і організація проведення флюорографічних оглядів серед даного контингенту, Детальна інформація

Визначення груп ризику і організація проведення флюорографічних оглядів серед даного контингенту
Тип документу: Реферат
Сторінок: 1
Предмет: Медицина, БЖД
Автор: Олексій
Розмір: 5.7
Скачувань: 1468


РЕФЕРАТ

Визначення груп ризику і організація проведення флюорографічних оглядів серед даного контингенту.Туберкульоз – чи не єдине захворювання. Яке відображає рівень життя людини, недарма його називають – соціально інфекційним захворюванням.

Люди, які ведуть здоровий спосіб життя, повноцінно харчуються позбавлені шкідливо екологічних факторів практично не хворіють туберкульозом. В здоровому організмі туберкульозна інфекція не поширюється. Цей фактор свідчить про ще одну проблему, якою став туберкульоз в останні роки для людства. Добре, що про нього стали говорити, а не замовчувати як це було раніше.

Адже склалась парадоксальна ситуація про СНІД, який лише десяток років відомий медицині, знають всі, а про туберкульоз, який переслідує людей. Відколи вони живуть на землі, рідко хто знає докладно.

Що змусило світ саме зараз піднімати проблему туберкульозу?

Його поширення на планеті, що складає близько 15 млн. Людей. Щорічно високе зараження ним здорового населення особливо дітей, висока смертність, інвалідність, велика затрата на лікування. Це виділяє туберкульоз серед інших захворювань, а ставить в один ряд із СНІДом. Окрім того в останні роки з’явилось багато випадків розвитку обох цих захворювань у людини, що повністю позбавляє її шансів на життя.

У 1882 році німецькому вченому Роберту Коху вдалося виділити у хворих збудник, якого назвали його прізвищем (бактерії чи палички Коха). Згодом вчені виділили подібні бактерії у рогатої худоби, птиці, мишей, які здатні викликати зараження і захворювання у людей. Це означає, що людей, але і від тварин і продуктів, які ми споживаємо. Збудник туберкульозу досить стійкий у зовнішньому середовищі на білизні посуді, предметах, він може зберігатись до 8-9 місяців в молочних продуктах до 10 міс.

До групи ризику належать люди, які хворіють хронічними захворюваннями хронічного патологією і залишковими змінами після них: ХНЗЛ хронічні бронхіти, бронхіальна астма, хронічні пневмонії, хвороби на цукровий діабет, хворі з виразковою хворобою шлунку і 12-кишки, з оперованим шлунком, рентген позитивні особи з малими залишковими змінами після вилікуваного втому числі спонтанного туберкульозу, особи за віком старші 50 років.

В даний час Rtg – обстеження – основний метод активного виявлення хворих туберкульозом. Регулярне проведення загальних дофлюгографічних оглядів забезпечує різке зниження кількості запущених розповсюджених форм туберкульозу легень, що покращує ефект лікування запущених і розповсюджених форм туб. легень, що дається покращенню ефективності лікування вперше виявлених хворих і покращенню епідеміологічної обстановки.

Велика теж роль флюорографії в виявленні і послідуючому нагляді за особами з залишковими змінами туберкульозної етіології в легенях. Опреділену роль вона має також для опре ділення пухлин і неспецифічних загальних захворювань легень вродженої легеневої патології. Флюорографія органів грудної клітки позволяє виявити також деякі захворювання серця і великих судин, ребер, грудного відділу хребта.

Практика показує, що найбільш раціональною системою організації флюорографії являється установок стаціонарного флоографа в кожній поліклініці.

Обстежуватись на туберкульоз потрібно не тоді, коли у вас довготривалий кашель, чи з’явилось кровохаркання. Коли гарячкуєте, чи прогресує похудіння. Це вже ознаки відкритої форми туберкульозу. Тому і зветься флюорографія грудної клітки профілактичною, що через неї можуть проходити люди, які вважають себе здоровими. Тоді гарантується своєчасне виявлення туберкульозу, бо туберкульоз – захворювання яке не дає скарг, поки не перейде в відкриту форму. Кожний дорослий, згідно з діючим положенням повинен, проходити флюорографічне обстеження грудної клітки 1 раз в 2 роки, а особи що відносяться до декретованого контингенту, зайняті на виробництві з шкідливими умовами праці, мають супутні захворювання: особливо цукровий діабет, виразку шлунку, хронічні запальні процеси бронхів і легень, а також і пияки, наркомати, курці – повинні обстежувати 1 раз на рік.

Тому треба вчасно проходити флюорографію грудної клітки, що гарантує раннє виявлення туберкульозу.

Революцією в спробах подолати туберкульоз стало створення противотуберкульозної вакцини, яка дістала назву БЦЖ і проба Манту – це живі послаблені бактерії Коха, які вводяться людині з метою створення захисту (імунітету від туберкульозу).

Вперше вакцинація проводиться ще в пологовому будинку на 4-7 день, а в подальшому через кожні 5-7 років до 30 років.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes