Засоби догляду за новонародженими, Детальна інформація

Засоби догляду за новонародженими
Тип документу: Реферат
Сторінок: 3
Предмет: Медицина, БЖД
Автор: Олексій
Розмір: 13
Скачувань: 981
РЕФЕРАТ

НА ТЕМУ:

ЗАСОБИ ДОГЛЯДУ

ЗА НОВОНАРОДЖЕНИМИ

(використання одноразових підгузників при догляді за новонародженими та дітьми раннього віку)

Різні періоди розвитку дітей характеризуються певними анатомофізіологічними особливостями всіх систем їхнього організму. Новонароджені, діти грудного та ясельного віку потребують особливої турботи та належного гігієнічного нагляду.

Пелюшки, багаторазові марлеві підгузники, одноразові підгузники — що для малюка найкраще, на чому зупинитися? При виборі засобів особистої гігієни дитини необхідно виходити з особливостей функцій органів виділення та шкіри дитини.

До органів виділення відносяться нирки, в яких утворюється сеча По сечоводу сеча виводиться в сечовий міхур. Об'єм сечового міхура в новонароджених дітей близько 50 мл, у тримісячному віці він подвоюється, а в рік збільшується в чотири рази І досягає 200 мл.

Довжина сечовипускного каналу в новонароджених хлопчиків 5-6 см, у дівчаток 0,8-1 см У дівчаток, внаслідок малої довжини сечовипускного каналу. І близькості до заднього проходу, в нього можуть легко потрапляти мікроби. Виходячи з цього, при догляді за дівчатками слід, підмиваючи їх, витирати спереду назад, щоб не занести Інфекції Із заднього проходу в сечовипускний канал.

У перші 2-3 дні життя новонародженої дитини сечі виділяється мало, але вона дуже концентрована. Потім кількість її збільшується. Так, на п'ятий день життя протягом доби в різних дітей виділяється від 22 до 222 мл сечі. У кінці першого місяця життя кількість й досягає приблизно 0,33 л, наприкінці року — 0,75 л. На кількість сечі впливають кількість випитої рідини, температура І вологість навколишнього середовища, одяг, рухливість дитини.

У перші 3-4 дні життя сеча виділяється невеликими порціями (15-30 мл), але дуже часто до 20-25 разів на добу. Наприкінці першого року життя сеча виділяється більшими порціями (30-40 мл), але рідше (15-20 раз за добу). Отже, для забезпечення комфортних умов життєдіяльності дитини кількість підгузників, потрібних для її догляду, необхідно розраховувати, виходячи з віку дитини. І особливостей кількості сечі, що виділяє організм дитини, і частоти й виділення

Щоб правильно використовувати речі особистої гігієни дитини, потрібно також знати і враховувати особливості шкіряних покривів малюка. Шкіра у дитини є важливим, але дуже вразливим захисним органом, який теж відноситься до системи виділення. Площа шкіряного покриву, що припадає на один кілограм ваги тіла, у дитини в 2-3 рази більша, ніж у дорослого (у новонародженого - 704 см2/кг, а у дорослих — 291 см2/кг). Більша площа шкіряного покриву у дитини зумовлює більш високий рівень обмінних процесів, а також значно швидше й охолодження або перегрівання. Дитяча шкіра ніжна, вона містить багато кровоносних та лімфатичних судин, роговий шар й дуже тонкий. Все це сприяє активному виділенню через шкіру вологи та солі, газообміну та обміну речовин. Підшкірна клітковина дитини раннього віку містить значну кількість жиру. Епідерміс у малят слабко поєднаний власне зі шкірою та легко відшаровується. Морфологічна незрілість дитячої шкіри в поєднанні з недостатністю місцевого імунітету зумовлює легку вразливість шкіри, схильність її до прілості, мацерації і проникнення інфекції, а також своєрідність перебігу шкіряних хвороб у дітей, особливо найменшого віку.

Нервові закінчення шкіри дитини пов'язані з центральною нервовою системою та й вегетативними відділами. Тому, наприклад, температурні впливи навіть на незначну ділянку шкіри можуть рефлекторно впливати на стан організму дитини в цілому.

Потові залози дитини починають розвиватися з 2-3-х місяців, але функціонують недостатньо з огляду на більшу, ніж у дорослих, площу шкіряного покриву та недостатність потовиділення терморегуляційна функція організму дитини знижена. Ось чому малюк легко перегрівається та переохолоджується.

Сальні залози добре функціонують навіть у новонароджених.

Усі ці особливості організму дитини в залежності від різноманітних факторів механічних — структура тканини пелюшок, підгузників, фізичних — вологість, температура повітря, хімічних — аміак, ферменти травлення, солі жовчних кислот, мікробних - можуть призводити не тільки до подразнення шкіри дитини, але І до токсичного впливу на високочутливу дитячу шкіру, що виражається у розвитку пелюшкового дерматиту.

До того ж ферменти калу (протеази, ліпази), які звичайно присутні в нормальному колі, не тільки мають подразнюючу дію на шкіру, але й сприяють підвищенню й чутливості по відношенню до потенційних подразників — солей жовчних кислот Подразнення шкіри дитини підвищується при взаємодії сечі і калу. Тому так важливо знизити вологість шкіри дитини, зберегти нормальний рівень рН шкіри і мінімізувати можливість змішування сечі і фекалій. Це дозволяє, в свою чергу, знизити можливість виникнення пелюшкового дерматиту і запобігти у випадку виникнення його подальшому розвитку з різноманітними ускладненнями.

Здавна батьки при гігієнічному догляді за немовлятами користувались традиційними підгузниками із бавовняної тканини, складеної в декілька шарів. Як правило, це була марля або ж частини, що вже були у використанні, старих, м'яких фланелевих чи бязевих пелюшок. Використання таких підгузників було гігієнічно доцільним, але не зовсім зручним для дорослих, що здійснювали догляд за малюками — їх треба було часто прати, кип'ятити, прасувати після кожного випорожнення дитини.

У 1956 році компанія «Procter & Gamble» розробила перші одноразові підгузники з наповнювачем із целюлози. Ці підгузники назвали Pampers, що в перекладі з англійської означає «балувати».

На сьогоднішній день одноразові підгузники виробляють багато компаній у багатьох, країнах світу, в тому числі і в Україні існуючий у побуті синонім підгузників Pampers є не зовсім вірним, оскільки назва Pampers стосується тільки підгузників компанії «Procter & Gamble», а всі інші виробники присвоюють своїй продукції відповідні назви. Наприклад, підгузники, які виробляються в Україні, мають назву «Кроха».

Але ідея і конструкція одноразових підгузників — прерогатива компанії «Procter & Gamble», яка протягом останніх десятиліть творчо І плідно працює над вдосконаленням якості, безпеки І зручності дитячих підгузників

Сьогодні в Україні одноразові підгузники використовують для догляду за ма люками досить широко Вони значно «полегшують життя» молодим батькам, звільняючи їх від прання бавовняних пелюшок та марлевих підгузників. Одноразові підгузники, які присутні на ринку України поряд з підгузниками компанії «Procter & Gamble», виробляються у різних країнах світу (США, Фінляндія, Німеччина, Кіпр, Ізраїль, Польща тощо) їх виконано у вигляді штанців для дівчаток і хлопчиків або універсальних, з урахуванням статево-вікових особливостей організму і ваги тіла дитини. Розміри одноразових підгузників можуть дещо відрізнятися в залежності від фірми виробника, але найбільш розповсюджені такі:

міні (малі) — для дітей з вагою від 3 до б кг,

міді (середні) — від 4 до 9 кг,

максі (великі) — від 9 до 18 кг,

максі плюс (дуже великі) — від 12 до 25 кг

Вага, що вказана на упаковці підгузників, має бути для батьків тільки орієнтиром при виборі підгузників для дитини.

Підгузник слід вибирати враховуючи не тільки вагу, але й фізіологічні особливості дитини. Наприклад, якщо батьки помічають, що шкіра дитини часто стає вологою, то можна спробувати користуватись підгузниками більшого розміру, які мають більшу вологоємкість.

Орієнтовно, для дітей віком 2-3 місяці підходять підгузники міді, максі — в 7-8 місяців і максі плюс — після 12 місяців.

Зазвичай, внутрішню прокладку підгузника, крізь яку проходить рідина, виконано з нетканого полотна на основі термозв'язаного поліпропілену Маса, що вбирає рідину, складається з вспушеної целюлози та гранул суперабсорбенту (частіше — з полімеризованого натрієвого акрілатного полімеру) Зовнішній бік штанців виконано з тканиноподібної поліетиленової плівки, еластичні елементи (манжетки для ніг, пояс, а також застібки) — з натурального каучуку та поліуретану. Поверхня плівки, що прилягає до тіла малюка, — перфорована, тому, пропускаючи крізь себе рідину в шар віскози, вона лишається сухою. Завдяки цьому, між тілом дитини та плівкою утворюється повітряний прошарок, що не заважає шкірі дихати. Однак при накопиченні великої кількості рідини у масі, що вбирає й, підвищується вологість повітря у підгузниковому просторі і створюються умови для мацерації шкіри дитини, а також перегрівання організму, і, як результат, з'являється пітниця, подразнення шкіри

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes