Інформатика та КТ, Детальна інформація

Інформатика та КТ
Тип документу: Реферат
Сторінок: 3
Предмет: Комп`ютерні науки
Автор: Олексій
Розмір: 10.6
Скачувань: 1519
Контрольна робота

з предмету “Інформатика та КТ”

Завдання 1. (теоретичне)

Призначення пунктів головного меню Пуск.

Завдання 2. (описати дії після чого вправу виконати на комп’ютері)

Одержати інформацію про обсяг диску С та обсяг вільного простору на ньому.

Завдання 3. (описати дії після чого вправу виконати на комп’ютері)

На робочому столі створити папку (теку) Wester. В папці Wester за допомогою Мастера по створенню ярликів створити ярлик для запуску програми Paint файл wspaint для ( ). В папці Wester за допомогою технології drag & drop створити ярлик для запуску текстового файла.

Завдання 4. (теоретичне)

Робота з графічними об’єктами у редакторі MS Word. Рисування ліній, прямокутників, дуги, еліпса.

Завдання 5. (практичне)

В редакторі MS Word набрати текст економічного змісту. Основний шрифт Times New Roman Cyr, розмір шрифта 14. Створити текстовий файл і роздрукувати.

Завдання 6. (практичне)

Розробити титульну сторінку, використовуючи різні шрифти, згідно додатку 2. Створити текстовий файл і роздрукувати.

Завдання 7. (практичне)

Складний набір тексту згідно варіанту по додатку 3. Створити текстовий файл і роздрукувати.

Варіант 2

Завдання 1.

Призначення пунктів головного меню Пуск.

Головне меню Windows-95 відкривається клацанням по кнопці “Пуск”. Те саме можна отримати натискуванням клавіші Enter + Esc. Меню завжди має сім стандартних пунктів (команд): Программы, Документы, Настройка, Поиск, Справка, Выполнить і Завершение работы... Проте користувач може завжди включити у це меню додаткові команди, які будуть розміщені вище рядка. Программы і відокремлені від основного списку команд лінією.

Всі команди головного меню, які відмічені знаком \x25BA, мають додаткові меню, що розгортаються автоматично, коли на них установлена вказівка миші. Таким чином, рядок Программы головного меню може розгортатися у досить довгий ланцюжок відкритих допоміжних меню. Рядок будь-якого меню може являти собою одну програму, або цілу групу програм. Переміщуючись по ланцюжку відкритих меню, користувач може вибрати і запустити потрібний додаток.

Команду “Программы” використовують для відкриття допоміжного меню, яке має програми або групи програм, які встановлені на комп’ютері. Це меню обов’язково має програми: Проводник, Сеанс MS-DOS, а також групу програм Стандартные. Всі інші програми – установлені користувачем. Програма Проводник аналогічна програмі Диспетчер файлов Windows 3.XX і призначення для роботи з дисками, папками, файлами та іншими об’єктами. Команду Сеанс MS-DOS використовують для вмикання режиму роботи в MS-DOS, який необхідний для запуску програм DOS. Команда Стандартные відкриває доступ користувача до цілої групи стандартних (вбудованих у Windows-95) додатків. До них відносять: графічний редактор Point, текстовий редактор WordPad, калькулятор та ін., а також група сервісних службових програм (перевірки диска, де фрагментації диска та ін.). Для запуску додатку необхідно знайти його у відповідному меню і клацнути по ньому вказівкою мині.

Команда Документі виводить на екран список останніх 15 документів, з якими останнього часу працював користувач. Якщо клацнути мишею по потрібному документу, відбувається автоматичний запуск додатку, з яким він створювався, і його автоматичне завантаження у цей додаток. Це значно спрощує процес роботи з документами, скорочує час запуску додатку та пошуку відповідного документу.

Пункт головного меню Настройка дозволяє проводити настройку самої операційної системи, змінити склад оперативних та програмних засобів, змінювати їх режим роботи (рядок Панель управления), керувати роботою принтерів (рядок Принтер), а також проводити настройку панелі задач.

Команда Поиск призначена для пошуку файлів і папок. При використанні команду відкривається діалогове вікно, за допомогою якого і організується пошук файлів і папок.

Команда Справка дозволяє отримати широку довідкову інформацію з усіх питань роботи з Windows-95.

Команда Выполнить дозволяє запустити будь-яку програму, яка не установлена у системі меню Windows-95. Для цього потрібно знати точне ім'я файла, який запускає дану програму. Це ім'я вводиться користувачем у спеціальному діалоговому вікні, з якого і запускається програма. Якщо точне місцезнаходження файла, який запускається, невідомо, то можна скористатися кнопкою Обор. За натискуванням кнопки відривається діалогове вікно за допомогою якого можна переглянути вміст дисків, папок і знайти потрібний файл.

Для завершення роботи у Windows-95 потрібно скористатися останньою командою головного меню. При виборі команди Завершение работы відкривається діалогове вікно, з якого вибираєш команду Выключить компьютер.

У цьому вікні користувача пропонується на вибір кілька альтернатиів. Можна відмовитися від виконання команди, для чого необхідно натиснути клавішу Esc або клацнути мишею по кнопці Нет чи по кнопці . Для повного вимкнення комп’ютера потрібно вибрати у вікні рядок Выключить компьютер, і клацнути мишею по кнопці Да, а далі вимкнути комп’ютер з мережі.

За допомогою цього самого діалогового вікна можна перезавантажити комп’ютер чи перезавантажити його у режимі емуляції MS-DOS.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes