Виробництво комп’ютерів та комп’ютерних технологій в Україні: проблеми і перспективи, Детальна інформація

Виробництво комп’ютерів та комп’ютерних технологій в Україні: проблеми і перспективи
Тип документу: Реферат
Сторінок: 4
Предмет: Комп`ютерні науки
Автор: Олексій
Розмір: 18.8
Скачувань: 1967
Реферат на тему:

Виробництво комп’ютерів та комп’ютерних технологій в Україні: проблеми і перспективи

План

Вступ

Мета роботи та постановка проблеми

Сьогоднішня ситуація на ринку

Аналіз проблеми

Пропозиції до розв’язання проблеми та їх обґрунтування

Пропозиції урядовим та не урядовими органам

Необхідні ресурси та умови

Висновки

Використана література

Вступ

З давніх-давен було правило,

що сильніший визначає,

хто буде жити і хто буде мертвий.

Силу зграї вимірюють силою лідера.

Київ. Осінь 2001 року. Тиха вулиця на заході Києва. Осінній, ще теплий вітер розгойдує каштани, зриває листя та обережно опускає їх на капоти дорогих іномарок, акуратно запаркованих на новенькій автостоянці біля компактного офісного будинку, що ніби вчора зійшов з обкладинок модерного архітектурного журналу. На фасаді будинку синіми літерами виведено назву фірми “Квазар-Мікро” а під нею -- гасло “Завжди на крок попереду”.

Обране гасло зобов’язує до багатьох речей. ЗАТ “Квазар-Мікро”, найбільший оператор на українському ринку персональних комп’ютерів, інформаційних технологій та комплектуючих завжди прагнув бути першим у всьому: у виробництві нових продуктів та послуг, у освоєнні ринків, в досягненні досконалості у внутрішній організації та управлінні. На це були націлені усі зусилля протягом останніх десяти років. Інколи, за словами президента компанії Євгена Уткіна, задачі, які перед собою ставила компанія з самого початку свого заснування, часто не уявляючи, як їх можна виконати, бо вони або видавалися нереальними з точки зору досвіду, або ж явно перевищували можливості фірми. Але компанія завжди досягала успіху, створюючи необхідні ресурси, і ставила перед собою ще більш амбітні цілі.

Компанія “Квазар-Мікро” є лідером комп’ютерного ринку України вже протягом останніх 6 років. І коли лунає словосполучення комп’ютерні технології або комп’ютерна техніка, в мить на язику крутиться Квазар-Мікро, і тільки після цього починаєш згадувати інші провідні компанії. Тому робота буде орієнтована саме на компанію Квазар-Мікро.

Мета роботи та постановка проблеми в Україні

Мета роботи – дослідити Український ринок комп’ютерних технологій та комп’ютерної техніки, та конкурентноздатність цієї галузі.Задача не з простих, якщо зважати на гостроту конкуренції в галузі як на глобальному, так і на національному рівні. Зовсім недавно, на початку серпня 2001 року керівники комп’ютерної галузі зібрались на вечоринку, щоб відзначити двадцятиліття випуску першого персонального комп’ютера компанією ІВМ у серпні 1981. Серед гостей були Біл Гейтс з Microsoft, Енді Гроув з Intel, Майкл Капеллас з Compaq і Карлі Фіоріна з Hewlett-Packard. Між споживанням вина і канапок двоє останніх обговорювали плани злиття компаній, які вони очолюють. Реалізм пана Капелласа і пані Фіоріни засмучував атмосферу свята. Вони розуміли, що поодинці їм не вижити. Глибоко в душі більшість присутніх погоджувались, що найкращі дні комп’ютерної галузі позаду.

Карлі Фіоріна мала серйозні підстави для переживання. Ще в грудні 2000 року вона з життєрадісним американським оптимізмом прогнозувала зростання світової комп’ютерної галузі на 15-17%. Дані першої половини 2001 року були значно менш оптимістичними: вперше після багатьох років несамовитого зростання світова комп’ютерна галузь найймовірніше впаде цього року. У другому кварталі 2001 року обсяг продажу комп’ютерів був на 2% нижчим ніж рік перед тим.

Такому нерадісному розвитку подій сприяли чотири тенденції. По-перше, увесь розвинений світ стояв на порозі економічного спаду. Зростання економіки США сповільнилося зі стрімких 7.3% у третьому кварталі 1999 року до блідих 0.2% у другому кварталі 2001 року. Темпи зростання європейської економіки теж знижувалися, хоча не так різко, як в США. Японська економіка пребуває у кризі вже близько десяти років. Якщо попередні світові рецесії були спричинені спадом у споживанні, то рецесія 2001 року є спровокована стрімким спадом в інвестиціях, в першу чергу, в інформаційні технології. Бізнесовий світ зрозумів, що комп’ютерна галузь кінця 90-х років багато в чому нагадувала мильну бульбашку, надуту гіпертрофованими переживаннями про т.зв. проблему “2000 року” і надто великими очікуваннями інвесторів щодо революційного впливу Інтернету. Очевидно, що першими, хто постраждав від різкого зниження попиту на інформаційні технології, були комп’ютерні компанії. Ринок цінних паперів високотехнологічних компаній NASDAQ впав з позначки вище 5100 у квітні 2000 року до менше 1800 у вересні 2001.

По-друге, персональні комп’ютери не старіють настільки швидко, як раніше, коли їх треба було міняти кожних 2-3 роки. У нинішній час операційна пам’ять комп’ютера чи частота процесора вже не є найбільшою проблемою. Найвужчим місцем зараз є швидкість передачі даних по Інтернету.

По-третє, зростання виробництва таких приладів як міні-комп’ютери (типу Palm), персональні електронні організатори і мобільні телефони з можливостями доступу в Інтернет, сукупний обсяг продажу яких скоро стане більшими ніж обсяг продажу персональних комп’ютерів. Тепер персональний комп’ютер є лише одним з багатьох приладів, за допомогою яких люди отримують доступ до інформації і обробляють її.

Нарешті, по-четверте, головною проблемою комп’ютерної галузі є тенденція до стандартизації комп’ютера, перетворення його, практично, у безликий «ресурс». Причому цю тенденцію розпочав Compaq, який першим випустив комп’ютер, сумісний з ІВМ. Пізніше ІВМ-івські комп’ютери почали клонуватися багатьма десятками, якщо не сотнями фірм у різних країнах світу. Dell змінив галузь, перейшовши на прямі продажі комп’ютерів та їх виробництво під конкретні замовлення, звівши перебування готового комп’ютера на складі до декількох годин.

В результаті дії цих факторів почалась жорстка цінова конкуренція. Обсяг продаж стагнує. Неефективні виробники банкрутують і залишають галузь, яка починає консолідуватись. Виробництво комп’ютерів перетворюється з легенди лише на неприбутковий підрозділ галузі електроніки.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes