Інформаційна сфера в Україні, захист інформації: проблеми і перспективи розвитку, Детальна інформація

Інформаційна сфера в Україні, захист інформації: проблеми і перспективи розвитку
Тип документу: Реферат
Сторінок: 7
Предмет: Комп`ютерні науки
Автор: Олексій
Розмір: 25
Скачувань: 2134
Реферат

на тему:

ІНФОРМАЦІЙНА СФЕРА В УКРАЇНІ,

ЗАХИСТ ІНФОРМАЦІЇ:

ПРОБЛЕМИ І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

Вступ

В наш час інформація перетворюється на найдорожчий ресурс. Оперативне отримання інформації дає перевагу над конкурентами, які її не мають, конфіденційна інформація про вас та вашу діяльність, що потрапила до зловмисників може серйозно вам нашкодити(наприклад, про вашу унікальну технологію дізнаються конкуренти і просто-напросто скопіюють її, уникнувши витрат на дослідження; або ваші плани стануть відомі і нечесні суперники вживуть упереджувальних заходів).

Для полегшення пошуку, обміну, обробки інформації як фізичні особи, так і фірми використовують персональні комп'ютери приєднані до мережі Інтернет. Комп'ютеризація та Інтернет заторкнули майже всі аспекти діяльності людини(маю на увазі розвинуті країни): від укладення договорів до особистих відносин, від придбання товарів через Інтернет-магазин до навчання. Комп'ютери значно спростили діяльність людини, виконуючи за неї машинну роботу. Світова павутина (World Wide Web - WWW) зменшили час на пошук необхідної інформації шляхом використання пошукових серверів – служб, що здійснюють пошук за заданим користувачем запитом. За їх допомогою навіть не досвідчений користувач зможе знайти необхідну інформацію ввівши перелік слів, які як він вважає присутні в потрібному документі. В розвинених країнах комп'ютеризовано всі галузі господарства, в тому числі державний сектор. Так, в США інформатизовано телекомунікаційну інфраструктуру, банківську і фінансову системи, систему електропостачання й інші енергетичні системи, такі як нафто- і газопроводи, транспортні мережі, системи водопостачання, системи медичних послуг і охорони здоров'я, поліцію, пожежну і рятувальну служби, а також державні органи й установи всіх рівнів. Переваги очевидні, але ціна переваг також досить висока: полегшується анонімний доступ до конфіденціальної інформації.

Мабуть, для кожного було б неприємним сюрпризом, коли б мишка його комп'ютера перестала реагувати на дотик, раптово з'явилось повідомлення, що Metallica is the best group in the world, або пропав фінансовий звіт за минулий рік. Це лише дрібна частинка тих “приємних” несподіванок, які може принести Інтернет або дискета, що побувала на зараженому комп'ютері. Кількість комп'ютерних вірусів- програм, що приводять до збоїв програмного забезпечення росте з кожним роком, і далеко не в арефметичній прогресії. Якщо в 1992 році Євген Кашперський(керівник фірми відомої своїм антивірусним пакетом AVP) констатував факт, що існує від 1000 до 2000 вірусів, то зараз кількість лише тих вірусів, що знешкоджується AVP перевищила 50 тис. Якщо в не так далекому 1992-му Кашперський назвав більшість вірусів витівками студентів, що не мають чого робити, то зараз значно зросла кількість вірусів, що становлять загрозу для нормального функціювання цілих корпорацій, державних установ, врешті національної беспеки:

"Нам загожує небезпека. Життя в Америці багато в чому залежить від комп'ютерів. За допомогою комп'ютерів здійснюється керування системами розподілу електроенергії, системами зв'язку, засобами авіації і фінансами. Комп'ютери використовуються для збереження найважливішої інформації, починаючи з історій хвороби і бізнес-планів і закінчуючи даними про судимість. І хоча ми довіряємо комп'ютерам, вони піддані ризику як випадкових збоїв у результаті недосконалої конструкції чи недостатнього контролю за якістю, так і що більш тривожно -ризику навмисних зазіхань. Озброївши комп'ютером, сучасний злодій може украсти більше, ніж використовуючи вогнепальну зброю. Завтрашній терорист зможе заподіяти більш серйозний збиток за допомогою клавіатури, ніж за допомогою бомби".

"Комп'ютери в небезпеці", Національна дослідницька рада, США, 1991. – Красномовний факт, що свідчить про масштабність проблеми.

Несанкціонований доступ крім всього іншого зменшує довіру до фірми, копоративну мережу якої було зламано. Крім збитків, що їх вона понесла беспосередньо від злому, вона несе непередбачувані збитки в майбутньому, оскільки від неї відвернеться значна кількість її потенціальних клієнтів. Ще остаточно не відомо як відбилася поява в світовій мережі вірусів Red Code та інших, заснованих на помилках Windows2000, на популярності нового продукту корпорації Microsoft: WindowsXP. Зрозуміло лиш одне: недовіра до нього збільшилась, а це – мільйони неотриманих коштів. Тож не дивно, що і фірми і приватні особи намагаються захистити свою інформацію від недозволеного доступу, руйнівного впливу вірусів.

Мета роботи

Глобальна інформатизація і комп'ютеризація призвела до стрімкого розвитку ринку програмного забезпечення, що забеспечує як пошук так і захист інфомації. Але одні з економічних гравців в цих галузях щороку збільшують свої прибутки, інші – навпаки – несуть збитки. Особливе місце в цих галузях належить органам держави. Тому метою роботи є визначення факторів, які надають переваги підприємстам в кожній з перелічених галузей.

Сфера захисту інформації від прослуховування а також інформації, що збережена не на комп(ютерних носіях.

Як вже було сказано вище, інформація про вас, вашу діяльність, що потрапила до недоброзичливців, конкурентів може призвести до величезних збитків. Тому, якщо така інформація існує і її можна дістати потайки від вас, її краще захистити всіма можливими способами. Оскільки питання захисту інформації так важливе при веденні бізнесу, є великий попит на різноманітні засоби обмеження несанціонованого доступу, і, як наслідок, значна кількість фірм працює в цій галузі.

(пропозиціїї щодо розв(язання проблеми)

Розглянемо спочатку фірми, які працюють в сфері захисту приміщень від несанкціонованого доступу і прослуховування.

Всі фірми, цієї галузі можна розділити на наступні групи:

Охоронні фірми

Фірми-виробники броньованих дверей, сейфів,і т.і.

Виробники систем безпеки світового масштабу та їх дистриб'ютори

Фірми, що займаються інтелектуальним захистом приміщень.

Охоронні фірми – найбільша категорія серед представлених(В Москві серед 26 фірм, що працюють в цій галузі та сайти яких є в Інтернеті – 18 охоронних). Фірми працюють переважно на місцевому рівні. Продукт охоронних фірм найменш наукоємкий, співробітники переважно мають лиш середню освіту. Вони надають послуги з захисту банківських приміщень, приміщень магазинів, особистої охорони, супроводять проведення важливих переговорів, охороняють вантажі, встановлюють сигналізацію, якщо остання спрацьовує оперативно з'являються на місце події. В функції співробітників цих фірм крім забеспечення охорони майна та персоналу об'єктів входить перевірка службових приміщень на наявність підслуховуючих пристроїв.

(обгрунтування пропозицій та вибір альтернатив)

В цій групі конкуренція найбільша серед усіх представлених: на цей ринок легко ввійти, набір послуг стандартний і тому споживач може легко змінити фірму на іншу, з меншою вартістю послуг. Щоб якось виділитися охоронні фірми надають послуги з встановлення відеонагляду, детективні послуги, встановлюють системи контролю і управління доступом.

(Здійснення пропозицій урядовими і неурядовими організаціями)

Серед охоронних структур(принаймні, в Україні, Росії ) значна частка державних. Оскільки за цими фірмами стоїть держава, то в свідомості споживачів вони будуть надійнішими проти приватних. Існують також випадки, коли такі фірми використовували свою приналежність до влади: на кількох рекламних щитах в місті Києві висіла реклама державного охоронної структури, причому без проплати рекламних площ цією структурою, в той час як безкоштовно(за законодавством про рекламу) має виділятися лиш незначний відсоток рекламних площ і лише під соціальну рекламу. Такі випадки негативно впливають на конкуренцію.

(необхідні ресурси та умови)

Для дотримання чесної конкуренції, а звідси – поліпшення якості послуг, необхідно відділити охоронні фірми від держави, зробивши їх такими ж економічними гравцями як і інші приватні структури.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes