Декілька "класичних" прикладів комп'ютерних вірусів, Детальна інформація

Декілька "класичних" прикладів комп'ютерних вірусів
Тип документу: Реферат
Сторінок: 2
Предмет: Комп`ютерні науки
Автор: Олексій
Розмір: 10.4
Скачувань: 1258
Декілька "класичних" прикладів комп'ютерних вірусів

Як ми вже казали, комп'ютерні віруси підрозділяються на два основних класи: файлові та бутові. Розглянемо деякі з них більш докладно.

Файлові віруси

Вірус VIENNA (Відень)

Інші назви вірусу: 648, Restart (перезавантаження), Time Bomb (часова бомба) та ін.

Один із перших найбільш примітивних вірусів. Знайдений спочатку у Відні, потім заполонив увесь світ. При завантаженні у пам'ять комп'ютера проглядає всі COM-програми у поточному каталозі та у доступних через PATH (шляхи пошуку, що звичайно встановлені в AUTOEXEC.BAT). Первісний варіант цього вірусу збільшував довжину жертви на 648 байт. Першу знайдену ще не заражену програму або заражає, або, з ймовірністю 1/8 (в залежності від системного часу), псує таким чином, що вона при запуску призводить до перезавантаження системи. В останньому випадку в початок жертви записується код EAF0FF00F0, який на машинній мові означає теплий рестарт (еквівалентне до дії клавіш Ctrl+Alt+Del). Якщо зіпсована таким чином програма викликається з AUTOEXEC.BAT, процедура початкового завантаження операційної системи зациклюється. Як ознаку зараження, вірус ставить у часі створення жертви неіснуюче число секунд (62). Надалі з'явилось багато різновидів вірусу VIENNA (більше 20), що відрізняються від нього довжинами та шкідливими діями.

Вірус CASCADE (Каскад, водоспад)

Інші назви вірусу: LetterFall (буквопад), Letter та ін.

Існує два варіанти вірусу за довжиною (1701 або 1704 байт). Заражає тільки COM-програми, резидентний. Спричиняє обсипання символів на екрані, що супроводжується характерним шелестінням. При цьому блокується можливість роботи з клавіатурою. Зберігає працездатність тільки на машинах типу PC XT/AT.

Вірус BLACK FRIDAY (Чорна п'ятниця)

Інші назви вірусу: Israeli Virus (ізраїльський вірус), Ierusalem (Єрусалим), Black Hole (чорна дірка) та ін.

Вірус одержав вказані назви, оскільки вперше був виявлений в ізраїльському університеті та із-за своїх характерних дій. Він заражає EXE- та COM-файли, збільшуючи їх розміри на 1813 байт, і залишається резидентним у пам'яті ПК. При цьому зараження може відбуватися неодноразово, що приводить до неймовірного розростання заражених файлів. Інфікований даним вірусом ПК сповільнює свою роботу в декілька тисяч разів. При виведенні інформації на дисплей у нижньому лівому куті екрана з'являється чорний прямокутник (дірка). Нарешті, якщо час роботи приходиться на п'ятницю 13-го числа, то заражені файли знищуються.

Характерною ознакою вірусу є наявність в його тілі сполучень MsDos а також COMMAND.COM.

Вірус DARK AVENGER (Чорний месник)

Інші назви вірусу: Eddie, Sofia.

Вірус одержав свої назви по текстовому рядку "Eddie lives ... somewhere in time. This program was written in the sity of Sofia (C) 1988-89 Dark avenger", що міститься у його тілі. Вірус заражає EXE- та COM-файли, є резидентним, його довжина в байтах SYMBOL 151 \f "Arial Cyr" 1800. Вірус дуже небезпечний, оскільки на інфікованому комп'ютері файли заражаються не тільки при виконанні, але і під час їх проглядання та копіювання. Він також знищує COM-файли, довжина яких лежить у межах від 64K SYMBOL 150 \f "Arial Cyr" 1800байт до 64K. Періодично знищує інформацію в одному із секторів вінчестера.

Бутові віруси

Вірус PING PONG (назва не потребує перекладу)

Інші назви вірусу: Italian Bouncing (італійський стрибунець), Ball (м'ячик).

Вірус заражає Boot-сектор дискет і записує своє тіло у вільні (інколи і у зайняті) кластери, помічаючи їх як погані (Bad). Як і всі бутові віруси є резидентним. На ПК, зараженому даним вірусом, час від часу з'являється ромбик (ASCII-код SYMBOL 151 \f "Arial Cyr" 4), який, переміщуючись по екрану, відбивається від його границь та рамок, утворених символами псевдографіки.

Вірус STONED (Закам'янілий)

Інша назва вірусу: Marijuana (Маріхуана).

Зовнішнє проявлення SYMBOL 151 \f "Arial Cyr" з ймовірністю 1/8 під час завантаження системи на екран видається текст "Your PC is now Stoned", після чого робота нормально продовжується. Цей вірус записується в абсолютний початковий сектор диска, який на вінчестерах містить PARTITIONTABLE. Інколи (наприклад, коли жорсткий диск розбитий на розділи за допомогою відомої системи ADM) це приводить до сумних наслідків, а саме, до втрати доступу до інформації, розташованої на диску. Для візуального розпізнання вірусу на диску може служити палкий заклик: "LEGALISE MARIJUANA!".

Зауважимо, що зараз існує близько 90 штамів (різновидів) вірусу Stoned, і він досі залишається дуже поширеним.

Вірус BRAIN (Мозок)

Один із найбільш знаменитих вірусів. Він вважається першим, що одержав широке розповсюдження (розроблений у січні 1986 року). Заражає тільки стандартно відформатовані дискети ємністю 360К. На заражених дискетах з'являється мітка "(c)Brain". Займає на диску три підряд розташованих кластери, помічаючи їх як погані.

Нарешті, для любителів футболу наведемо останній приклад продукту, судячи по всьому, вітчизняного виробництва.

Вірус DINAMO (назва не потребує перекладу)

Це бутовий вірус, який при деяких обставинах видає на екран вічну мрію київських уболівальників: "Dinamo (Kiev) SYMBOL 150 \f "Arial Cyr" champion!!!".

Найбільш поширені сучасні комп'ютерні віруси

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes