Встановлення драйверів, Детальна інформація

Встановлення драйверів
Тип документу: Реферат
Сторінок: 2
Предмет: Комп`ютерні науки
Автор: Олексій
Розмір: 0
Скачувань: 1178
BСТАНОВЛЕННЯ ДРАЙВЕРІВ.

Поняття драйверу.

Драйвер – програма, що розширює можливості операційної системи.

Драйвер пристрою – програма операційної системи для керування роботою периферійними пристроями: дисководами, монітором, клавіатурою, принтером, маніпулятором “миш” та ін.

Драйвер пристрою повинен враховувати специфіку роботи зовнішнього приладу, усі тонкості його функціонування. В зв’язку з цим кожному приладу повинен відповідати свій драйвер.

Функції драйвера пристрою складаються в наступному:

прийняття та обробка запросу (керуючого сигналу), що надходить до даного периферійного пристрою;

перетворення запросу про необхідність зв’язку з цим пристроєм у серію команд керування ним, з урахуванням усіх деталей конструкції та особливостей його роботи;

обробка сигналу переривання, який надходить від відповідного цьому драйвера периферійного пристрою.

Драйверами також вважаються програми, які забезпечують керування розширеної пам'яті, а також створення і обслуговування віртуальних пристроїв, наприклад електронного диска в кооперативній пам’яті.

Драйвери можуть бути або стандартні, або завантажувальними.

Стандартні (внутрішні) драйвери – це програми, які знаходяться усередині BIOS або його модуля розширення EM BIOS служать для керування зовнішніми пристроями, що входять до стандартного комплекту поставки персонального комп’ютера. Ці драйвери підключаються до системи автоматично після переходу комп’ютера в нормальне робоче становище.

Завантажувальні (зовнішні, встановлювані) драйвери – це програми, що зберігаються на диску і призначені для керування зовнішніми пристроями, які відрізняються від стандартних або за своїми технічними властивостями, або особливими режимами використання. Завантажувальні драйвери підключаються до системи тільки тоді, коли вони вказані у файлі конфігурації CONFIG.SYS. Можливість використання завантажувальних драйверів полегшує адаптацію операційної системи до нових зовнішніх пристроїв.

Настроювання операційної системи за допомогою файлу конфігурації CONFIG.SYS

Файл CONFIG.SYS призначений для налагодження операційної системи на конкретну конфігурацію апаратури комп’ютера. Він, також як і файл AUTOEXEC.BAT, присутній практично на кожному комп’ютері і розташовується в головному каталозі на диску, з якого відбувається завантаження операційної системи (зазвичай це диск С).

Його основне призначення – завантаження в оперативну пам’ять необхідних драйверів (керуючих програм) для керування апаратною частиною комп’ютера: підключення різних видів пам’яті, клавіатури, мишею, принтером і т.д.

При відсутності цього файлу параметри конфігурації операційної системи встановлюються по умовчанню. Запускається він автоматично при кожному завантаженні операційної системи MS DOS.

Файл CONFIG.SYS створюється і редагується як текстовий файл в будь-якому текстовому редакторі.

Файл CONFIG.SYS складається з спеціальних команд операційної системи MS DOS по настроюванню апаратури. Формат цих команд має вигляд:

Ім’я команди = значення

Кожна команда займає окремий рядок;

Після закінчення формування конструкції кожної команди необхідно натиснути клавішу .

Конструктивно кожна команда може бути записана символами розмір яких не має значення;

Після редагування цього файлу необхідно здійснити перезавантаження операційної системи для становлення нової конфігураційної настройки;

Команди, найбільш широко використовувані у файлі CONFIG.SYS

\x02C6

\x00F0

o

Jто при операціях введення-виводу з диском можна перервати роботу, в протилежному випадку (параметр OFF) це зробити не можливо й операція буде виконана повністю.

BUFFERS = число – виділення об’єму оперативної пам’яті у відповідності із заданим у команді числом буферів (комірок стандартної довжини). Ці буфери відводяться для проміжного зберігання даних з диска в пам’ять і навпаки при операціях введення-виводу з диском. Таким чином збільшується швидкість обміну між диском і оперативною пам'яттю. Звичайно, рекомендується використовувати 40 буферів.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes