Плоттери, Детальна інформація

Плоттери
Тип документу: Реферат
Сторінок: 3
Предмет: Комп`ютерні науки
Автор: Олексій
Розмір: 8.4
Скачувань: 1009
ПЛОТТЕРИ

Плоттери використовуються для виводу графічної інформації на паперовий чи інші носії інформації. Його ще називають графопобудовувачем. З а допомогою плоттерів різними, технологічними виводяться графічні зображення великого формату такого як А!, а також і інших – менших.

Плоттери бувають різних типів зокрема:

-1- піряні плоттери

-2- струменні

-3- електростатичні

-4- плоттери на основі термопередачі

-5- плоттери прямого виводу зображення

-6- світлодіодні (лазерні) плоттери

Пір’яні плоттери (PEW PLOTTER).

Пір’яні плоттери – це електромеханічні пристрої векторного типу. Як правило на пір’яних плоттерахвиводять графічнв зображення, векторні, програмні системи і т.д.

ПП. Створюють зображення за допомогою пишучих елементів, які називають перами. Є кілька видів елементів, що відрізняються один від одного видом рідкого барвника, що використовується. Пера бувають одноразові і багаторазові. Крім того допускається перезарядження.

ПП. Бувають двоє типів:

-1- планшетні – в них папір не рухомий, а перо переміщається по всій площині зображення;

-2- барабанні (рулонні) – перо переміщається вздовж однієї з осей координат, а папір – вздовж іншої за рахунок захворювання транспортним валом.

Переміщення здійснюється з допомогою крокових чи лінійних електродвигунів, що супроводжується шумом.

При виводі інформації вища точність досягається планшетним плоттерами. Але барабанні плоттери використовуються для більшого типу задач. Крім того вони компактні і мають можливість відрізати автоматично лист потрібного розміру від рулона.

Струменні плоттери

Принцип роботи струменних плотеррів починає в напрямленому розчиненні чорнила на папір за допомогою сотень дрібних форсунок одноразової друкуючої готівки кожній форсунці відповідає окремий мікроскопічний нагріваючий елемент (першорезистор), що миттєво нагрівається під впливом електричного імпульсу, при цьому чорнила закипають пари створюють пухирець, який виштовхує краплі чорнила з форсунків. Кожен імпульс зникає терморезистор так само швидко остигає, а пухирець зникає.

Друкуючі голівки можуть бути також кольоровими і мати відповідне сило груп форсунок. При створенні зображення використовує кольорова схема СМYК, яка використовує 4 кольори. Відтінки кольорів утворюються змішуванням основних кольорів, при цьому створюються нові кольори, а їх відтінки утворюються шляхом розрідження чи згущення кульковідвідного кольору у фрагменті. Струминні плоттери мають переваги за рахунок простоти, високої якості, низької потужності споживання, висока швидкість друку, доступна ціна.

Струминні плоттери мають попит у користувачів систем автоматизованого проектування для створення складних креслень великого формату.

Електростатичні плоттери.

Електростатичні плоттери мають принцип роботи на основі схованого електричного зображення (рельєфу потенційного) на поверхні спеціального електростатичного паперу поверхня якого покрита тонкими шаром діелектрика, а основа просочена солями для забезпечення необхідної вологості і електропровідності.

Коли папір проходить через вузол з рідким намагніченим папером, то частки паперу осідають на заряджених ділянках паперу.

Якщо потрібно створити повно колірне зображення, то це здійснюється з 4 цикли створення схованого зображення і проходу через 4 вузли з відповідними паперами.

Електростатичні плоттери є високопродуктивним і якісними, щодо утворення зображення. Вони були б ідеальними, якби не було необхідності підтримувати стабільної температури і вологості, необхідності ретельно обслуговування і вартість їх висока.

Електростатичні плоттери використовуються користувачами у яких високі вимоги до продуктивності і якості. Їх використовують при високій автоматизації проектних робіт, в потужних ораггізаціях і в геоінформаційних системах.

Плоттери прямого виводу зображення.

Зображення в таких плоттерах створюються на спеціальному термопапері довгою гребінкою мініатюрних нагрівачів.

Термопарі – це папір пресований тетлочуттєвою речовиною. Термопапір як правило подається з рупору, він рухається вздовж гребінки і змінює колір в місцях нагрівання.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes