Переваги і недоліки операційної системи Wіndows, Детальна інформація

Переваги і недоліки операційної системи Wіndows
Тип документу: Реферат
Сторінок: 1
Предмет: Комп`ютерні науки
Автор: Олексій
Розмір: 8
Скачувань: 1003
Реферат

на тему:

Переваги і недоліки операційної системи Wіndows.

Оболонка Wіndows є на сьогодні самим популярним програмним продуктом. Практично немає такого комп'ютера, де вона б не використовувалася. Це викликано тим, що Wіndows реалізує вкрай простий і зручний користувальницький інтерфейс, єдиний для всіх програм (точніше кажучи, для всіх додатків Wіndows).

Для початку поговоримо про концепцію Wіndows. Зовнішній вигляд і правила роботи з Wіndows принципово відрізняються від тих же правил для програм DOS. Перше, у чому полягає ця відмінність - відхід від концепції файлу. Якщо в DOS кожній програмі у відповідність ставиться ім'я файлу (яке може бути довжиною тільки 8 символів, а тому дуже неінформативно), то в Wіndows для кожної програми використовується поняття програмного елемента. Програмний елемент - це комбінація невеликої картинки і напису під нею.

Картинка має назву піктограма, але частіше її називають іконкою (розширення файлу з піктограмою .іco), іконка відбиває суть програмного продукту. Напис під іконкою називається описом і також відбиває суть програми. Тобто можна сказати, що кожному програмному продукту у відповідність ставиться піктограма з описом. Дана комбінація набагато більш інформативна і легко запам'ятовується. Крім цього, дерево директорій у DOS захаращено допоміжними файлами (файлами даних, настроювань і т.д.), у Wіndows же всі ці допоміжні файли просто не видні. Усі серйозні програмні продукти мають зараз у своєму складі до декількох сотень файлів, орієнтуватися в такій величезній кількості дуже важко, а в Wіndows цьому програмному продукту будуть відповідати 2-3 іконки (запуск безпосередньо програми, настроювання даної програми, файл Read Me чи Прочитай Мене). До того ж однорідні по своєму призначенню програми містяться в програмні групи, що також можуть бути згорнуті в іконки (щоб не займати місця на екрані).

Друга принципова відмінність - це єдиний програмний інтерфейс. Усі програми, що працюють під керуванням Wіndows (вони називаються Wіndows-додатками) мають абсолютно однаковий зручний інтерфейс. Тому, якщо Ви захочете вивчити новий програмний продукт. Вам не потрібно буде витрачати час на з'ясування особливостей керування ім. Ви відразу зможете приступити до вивчення його можливостей.

Третя відмінність - це многозадачность Wіndows, тобто одночасно можуть виконаються відразу трохи Wіndows-приложений (поки відбуваються довгі обчислення в одному з додатків. Ви можете, наприклад, набивати текст в іншому додатку). Правда, реально одночасно можуть бути запущені 4-5 серйозних додатків, але, як правило, цього цілком вистачає. Причому в многозадачном режимі можуть бути запущені і програми, призначені для роботи в середовищі DOS, щоправда, далеко не усі.

Четверта особливість Wіndows - це підтримка різноманітних додаткових пристроїв. Якщо Ви установите на своєму комп'ютері новий пристрій, скажімо, принтер, то Вам не треба ламати голову над тим, чи підтримують Ваші програми роботу з даним типом принтера чи ні. У Wіndows Вам досить підключити відповідний драйвер (а він завжди поставляється разом з додатковим устаткуванням), і усі Ваші додатки відразу "навчаться" працювати з принтером.

П'ята особливість Wіndows - легкість обміну даними між різними додатками. У Wіndows украй легко, скажемо, уставити тільки що намальовану в графічному редакторі картинку в оброблюваний текст.

ру необхідний свій набір описів. Дуже великі проблеми виникали, якщо шрифтів даного розміру раптом не знаходилося. TrueType шрифти (їх ще називають масштабируемыми) містять опис контурів символів і правил їхнього малювання, тобто по цьому описі може бути відтворений символ абсолютно будь-якого розміру. І, що дуже важливо, такі шрифти можуть легко спотворюватися (скажімо, витягатися по вертикалі), досить при малюванні використовувати необхідні виправлення.

Сьоме - це убудована підтримка мультимедиа, що дозволяє дуже просто реалізувати принципи мультимедиа в Wіndows-приложениях.

Продовжувати розглядати відмінності Wіndows можна до нескінченності, але, мабуть, усі головні вже розглянуті, тому тут і зупинимося.

Як і будь-який програмний продукт Wіndows має свої плюси і мінуси. Коротко перелічимо ще раз плюси цієї оболонки:

наочне представлення програмних продуктів і відхід від концепції файлу;

єдиний зручний інтерфейс;

багатофункціональність;

підтримка роботи з DOS додатками;

простота підключення і підтримки всіх можливих пристроїв;

простота обміну даними між додатками;

підтримка різних шрифтів;

підтримка мультимедіа.

Тепер про недоліки. Як відомо, за усе треба платити, зокрема , у Wіndows за всі зручності цієї оболонки приходиться платити дуже великим навантаженням на апаратну частину комп'ютера. Wіndows дуже вимоглива до швидкодії процесора, обсягу оперативної пам'яті комп'ютера і вільного місця на диску, тобто самий головний недолік цієї оболонки - це високі вимоги до швидкодії усіх без винятку частин машини. Якщо використовувати Wіndows на повільних машинах, то через постійні простої і чекання робота з приємної перетворюється в дійсне мучення.

Повторимо ще раз вимоги до устаткування. Мінімальна конфігурація, необхідна для більш-менш прийнятної роботи, це процесор 486SX-33 (краще 486SX2-80), пам'ять 4 Мбайти, вінчестер обсягом від 120 Мбайт (краще 240) і монітор SVGA. Наявність миші для роботи з Wіndows можна вважати обов'язковим. Також необхідний 3-дюймовий дисковод, тому що всі дистрибутиви (фірмові копії програмних продуктів) поставляються сьогодні на 3-дюймових дискетах.

Комфортна робота забезпечується при процесорі 486DX2-66 (а ще краще 486DX4-100), пам'яті в 8 Мбайт, вінчестері обсягом 420 Мбайт і моніторі SVGA з дозволом, як мінімум, 800х600 крапок при 256 квітах.

Якщо на комп'ютері будуть оброблятися великі обсяги інформації, особливо це стосується редагування графіки, то, можливо, буде потрібно установка процесора Pentіum, вінчестера обсягом 1 Гбайт і розширення пам'яті до 16-ти, а те і 32-х Мбайт. Дозвіл монітора при роботі з графікою повинне бути не менше 1024х768 крапок при 256 квітах (бажано, звичайно, 1280х1024 крапки при 16 мільйонах квітів).

Ще одним мінусом Wіndows є її неповна багатофункціональність. Деякі системні ресурси пам'яті є загальними для всіх запущених додатків. Через це реально одночасно можуть виконаються тільки 4-5 серйозних додатків. Причому, якщо некоректна робота одного з додатків приведе до руйнування системних ресурсів, то Wіndows швидше за все зависне.

Самий головний недолік Wіndows, зв'язаний із критичністю за часом, не дозволяє використовувати оболонку для обробки сигналів, що ззовні надходять, у реальному масштабі часу. У даному випадку Wіndows просто "захлинається".

І, нарешті, як це не сумно, Wіndows не позбавлена помилок, як, утім, і Wіndows додатки, проте компанія Microsoft постійно розробляє нові та вдосконалює уже існуючі варіанти Wіndows.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes