Мережа Інтернет, Детальна інформація

Мережа Інтернет
Тип документу: Реферат
Сторінок: 3
Предмет: Комп`ютерні науки
Автор: Олексій
Розмір: 10.3
Скачувань: 1752
Мережа Інтернет

Internet-це глобальна інформаційна мережа,яка обєднує велику кількість регіональних мереж і водночас мільйони комп’ютерів в усіх кінцях планети з метою обміну даними та доступу до інформацвйних та технологічних ресурсів.

Internet-забеспечує доступ до декількох інформаційних технологій,серед яких найваждивіші такі

-електронна пошта e-mail

-універсальна система доступу до гіпертекстової інформації на Web-серверах у системі World Wide Web(WWW)

-система передавання текстових і прогромних файлів FTR

-система підтримки груп новин UseNet newsgroups та органіції телеконференцій.

-система передавання текстових файлів Gopher тощо.

Робота електронної пошти грунтується на принципі що будь який текст набраний на клавіатурі можна передати на сусідній компютер чи на компютер розміщений на іншому континанті якщо компютери ці зєднані між собою.Для цього треба скористатися будь якою програмою що підтримує електронний звязок.Mail MsMail MS Internet Expiorer Netscape Navigator Eudora тощо.

Вхід у поштові програми в системах колективного доступу захищенй паролем який треба зберігати в таємниці оскільки послуги в Internet зазвичай платні а також для захисту інформації.

Поштові системи фірми Microsoft мають подібні основні меню, що значно полегшує роботу з ними. Принципи роботи такі. Запустивши програму і відкривши нові файли, можна в основному вікні написати лист, відповідні поля заповнити адресою адресата, адресами, кому висилати копії, а також темою листа. Щоб відправити лист, треба натиснути на кнопку Send (Відправити). На панелях інструментів є кнопки для редагування тексту і роботи з файлами, а також кнопки для задання таких параметрів

\xF0B7      приєднання до листа ще одного файла (Attachment);

\xF0B7      підтвердження про отримання листа адресатом;

\xF0B7      підтвердження факту прочитання листа адресатом;

\xF0B7      перевірки граматики;

\xF0B7      підвищення чи пониження категорії важливості листа;

\xF0B7      вибору адреси з бази даних;

\xF0B7      отримання довідки про програму тощо;

Увійшовши в поштову систему, потрібно оглянути рядок статусу, де зазначено, чи вам надійшов лист. Для прочитання листа треба натиснути на кнопку Open (Відкрити) і вибрати потрібний файл зі списку.

Листи для відсилання можна готувати заздалегідь на будь-якому комп’ютері і відправляти їх прямо з дискети, отримані листи можна зберігати в особистому каталозі, на дискеті або вилучати. Текст листа пишуть англійською мовою, українською, якщо є певність у тому, що адресат зможе його прочитати (тобто має потрібний декодер) або транслітерацією, якщо такої певності немає (наприклад, якщо лист відсилають за кордон). Лист повинен бути коротким, а додаткову інформацію (текст, графіку, музику) додають до листа як окремий файл (attachment). Поштова адреса має, наприклад, такий вигляд :

natalka @ polynet.lviv.ua,

де polynet.lviv.ua - це адреса сервера, яким користується Наталка. Перше слово означає організацію (тут Державний університет «Львівська політехніка»). З назви випливає, що сервер розміщений у Львові. Останні два символи у назві описують країну : ua - Ukraine, uk - United Kingdom, ca - Canada тощо.

Обмін інформацією між користувачами через мережу Internet називається телеконференцією (режимом роботи з групами новин, службою новин, режимом UseNet). Для цього комп’ютер повинен мати прямий контакт (on-line) з сервером новин і відповідне програмне забезпечення: програму Trumpet News Reader або Netscape Navigator або MS Internet Explorer тощо. За допомогою телеконференцій можна швидко отримати повідомлення на задану тему або відіслати інформацію іншим учасникам. Наприклад, у конференції UA.BISNESS можна ознайомитися з діловими пропозиціями українських підприємців або опублікувати свою пропозицію, а в конференції PVT.LVIV.MUSIC - ознайомитися з новинами музичного життя Львова чи поза його межами тощо. Щоб увійти в режим новин, треба виконати команду News- з’явиться вікно для роботи з групами новин. Знаючи адресу сервера новин (News Host), можна приєднатися до нього. Якщо відшукати в меню програми команду для доступу до груп новин (GROUP, SHOW тощо) і виконати її то можна отримувати назви всіх груп на цьому сервері. Назви груп будуть у нижній або лівій половині екрана. Вони складаються зі слів чи їхніх скорочень розмежованих крапками. Перше слово є стандартне. Воно несе інформацію про тематику групи наприклад

аlt суперечки дискусії

biz бізнес

comp компютерна тематика

k 12 шкільна освіта

rek хобі

L

R

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes