Реферат з інформатиткии Програма Провідник, Детальна інформація

Реферат з інформатиткии Програма Провідник
Тип документу: Реферат
Сторінок: 1
Предмет: Комп`ютерні науки
Автор: Олексій
Розмір: 0
Скачувань: 963
Реферат з інформатиткии

Програма Провідник

Призначення програми

Файлова система ОС Windows 98 має деревоподібну ієрархічну структуру. Під час переміщення, наприклад, файла з папки, розташованої на диску, в іншу, розміщену на іншому диску, необхідно послідовно відкрити папки на першому диску, щоб досягти вихідної папки, а потім — на другому, щоб на екрані з’явилася цільова папка. Тому при виконанні операцій з інформатики об’єктами (папками, файлами та ярликами) бажано мати швидкий доступ до цих об’єктів з урахуванням ієрархічності їх розміщення у файловій системі.

Такий наочний перехід з однієї гілки дерева файлової системи на іншу реалізовано у програмі Провідник, призначеної для спрощення виконання операцій з інформаційними об’єктами (створення папок і ярликів, переміщення об’єктів та ін.), що розміщуються як на одному ПК, так і на інших комп’ютерах, підключених до локальної мережі.

Виклик програми

Викликати програму Провідник можна одним із таких способів:

у меню Пуск вибрати пункт Програмы, а потім — підпункт Проводник;

при натисненій клавіші Shift двічі клацнути мишею на значку будь-якої папки (наприклад Мой компьютер);

клацнути правою клавішею миші на одній із папок (Мой компьютер, Сетевое окружение, Корзина) або на кнопці Пуск. Потім із контекстного меню вибрати пункт Проводник.

Структура вікна

Вікно програми Провідник складається з двох частин: лівої (панель ресурсів комп’ютера) і правої (панель вмісту вибраної папки).

На найвищому рівні у панелі ресурсів розміщується робочий стіл, оскільки з нього є доступ до решти ресурсів: Мій комп’ютер, Мережне оточення і Кошик. Таким чином, ці три компоненти знаходяться на одному рівні ієрархії.

ризонтальними лініями, є елементами цього об’єкта. Наприклад, диски є елементами папки Мій комп’ютер.

Ліворуч від значка об’єкта у прямокутній рамці може бути знак “+” або “—“. При клацанні мишею на знаці “+” розгортається вузол, показуючи, які гілки виходять із нього (наприклад, які папки є на диску С:). При цьому знак “+” замінюється знаком “—“. При клацанні мишею на знаці “—“ відбувається зворотній процес — вузол згортається (гілки вилучаються).

Якщо розгорнуто багато вузлів, то для перегляду довгої деревоподібної структури можна скористатися вертикальною лінійкою прокручування.

Переміщення по дереву у панелі інструментів не змінює вміст правої панелі, що є звичайним вікном папки. Для зміни вмісту тут досить клацнути мишею на значку папки, яка цікавить, у панелі ресурсів.

Таке переміщення по дереву для вибору об’єктів відбувається швидше, ніж послідовне відкривання вкладених папок.

Операції з об’єктами

На панелі вмісту вибраної папки можна виконувати ті самі дії, що у звичайному вікні відкритої папки. Створення папок та ярликів, вилучення і перейменування об’єктів здійснюється так само, як описано вище.

Для переміщення і копіювання будь-якого об’єкта за допомогою миші необхідно, щоб вихідна папка була відкрита у правій панелі, а цільову було видно в лівій. Після цього потрібно перетягнути мишею об’єкт із правої панелі в ліву.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes