Майбутнє Інтернет, Детальна інформація

Майбутнє Інтернет
Тип документу: Реферат
Сторінок: 2
Предмет: Комп`ютерні науки
Автор: Олексій
Розмір: 13.7
Скачувань: 1017
Реферат на тему:

“Майбутнє Інтернет”

Вступ

Інтернет - світова комп'ютерна мережа. Вона складена з різноманітних комп'ютерних мереж, об'єднаних стандартними угодами про способи обміну інформацією і єдиною системою адресації. Інтернет використовує протоколи сімейства TCP/IP. Вони вигідні тим, що забезпечують відносно дешеву можливість надійно і швидко передавати інформацію навіть по не занадто надійних лініях зв'язку, а також будувати програмне забезпечення, придатне для роботи на будь-якій апаратурі. Система адресації (URL-адреси) забезпечує унікальними координатами кожен комп'ютер (точніше, практично кожен ресурс комп'ютера) і кожного користувача Інтернету, створюючи можливість узяти саме те, що потрібно, і передати саме туди, куди потрібно.

Історична довідка

Близько 20 років тому Міністерство Оборони США створило мережу, що з'явилася предтечею Internet, – вона називалася ARPAnet. ARPAnet була експериментальною мережею, – вона створювалася для підтримки наукових досліджень у військово-промисловій сфері, – зокрема, для дослідження методів побудови мереж, стійких до часткових ушкоджень, одержуваним, наприклад, при бомбардуванні авіацією і здатних у таких умовах продовжувати нормальне функціонування. Ця вимога дає ключ до розуміння принципів побудови і структури Internet. У моделі ARPAnet завжди був зв'язок між комп'ютером-джерелом і комп'ютером-приймачем (станцією призначення). Мережа передбачалася ненадійною: будь-яка частина мережі може зникнути в будь-який момент.

На комп'ютери, що зв'язуються - не тільки на саму мережу - також покладена відповідальність забезпечувати налагодження і підтримку зв'язку. Основний принцип полягав у тому, що будь-який комп'ютер міг зв'язатися як рівний з рівним з будь-яким іншим комп'ютером.

Приблизно 10 років пізніше після появи ARPAnet з'явилися Локальні Обчислювальні Мережі (LAN), наприклад, такі як Ethernet і ін. Одночасно з'явилися комп'ютери, які стали називати робочими станціями. На більшості робочих станцій була встановлена операційна система UNIX. Ця ОС мала можливість роботи в мережі з протоколом Internet (IP). У зв'язку з виникненням принципово нових задач і методів їхнього рішення з'явилася нова потреба: організації бажали підключитися до ARPAnet своєю локальною мережею. Приблизно в той же час з'явилися інші організації, що почали створювати свої власні мережі, що використовують близькі до IP комунікаційні протоколи. Стало ясно, що всі тільки виграли б, якби ці мережі могли спілкуватися всі разом, адже тоді користувачі з однієї мережі змогли б зв'язуватися з користувачами іншої мережі.

Однієї з найважливіших серед цих нових мереж була NSFNET, розроблена з ініціативи Національного Наукового Фонду (National Science Foundation – NSF). Наприкінці 80-х NSF створив п'ять суперкомп'ютерних центрів, зробивши їх доступними для використання в будь-яких наукових установах. Було створено усього лише п'ять центрів тому, що вони дуже дороги навіть для багатої Америки. Саме тому їх і випливало використовувати кооперативно. Виникла проблема зв'язку: був потрібний спосіб з'єднати ці центри і надати доступ до них різним користувачам. Спочатку була зроблена спроба використовувати комунікації ARPAnet, але це рішення потерпіло крах, зштовхнувши з бюрократією оборонної галузі і проблемою забезпечення персоналом.

Тоді NSF вирішив побудувати свою власну мережу, засновану на IP технології ARPAnet. Центри були з'єднані спеціальними телефонними лініями з пропускною здатністю 56 KBPS (7 KB/s). Однак, було очевидно, що не коштує навіть і намагатися з'єднати всі університети і дослідницькі організації безпосередньо з центрами, тому що прокласти така кількість кабелю – не тільки дуже дорого, але практично неможливо. Тому вирішено було створювати мережі по регіональному принципі. У кожній частині країни зацікавлені установи повинні були з'єднатися зі своїми найближчими сусідами. Ланцюжки, що вийшли, приєднувалися до суперкомп'ютера в одній зі своїх крапок, у такий спосіб суперкомп'ютерні центри були з'єднані разом. У такій топології будь-який комп'ютер міг зв'язатися з будь-яким іншої, передаючи повідомлення через сусідів.

Це рішення було успішним, але настала пора, коли мережа вже більш не справлялася зі зростаючами потребами. Спільне використання суперкомп'ютерів дозволяло підключеним громадам використовувати і безліч інших речей, що не відносяться до суперкомп'ютерів. Зненацька університети, школи й інші організації усвідомили, що отримали під рукою море даних і світ користувачів. Потік повідомлень у мережі (трафик) наростав усе швидше і швидше поки, зрештою, не перевантажив керуючі мережею комп'ютери і єднальні їхні телефонні лінії. У 1987 р. контракт на керування і развитие мережі був переданий компанії Merit Network Inc., що займалася освітньою мережею Мічигану разом з IBM і MCI. Стара фізично мережа була замінена більш швидкими (приблизно в 20 разів) телефонними лініями. Були замінені на більш швидкі і мережні керуючі машини.

Процес удосконалювання мережі йде безупинно. Однак, більшість цих перебудов відбувається непомітно для користувачів. Уключивши комп'ютер, ви не побачите оголошення про те, що найближчі півроку Internet не буде доступна через модернізацію. Можливо, навіть більш важливо те, що перевантаження мережі і її удосконалення створили зрілу і практичну технологію. Проблеми були вирішені, а ідеї розвитку перевірені в справі.

Способи доступу до Internet

Способи доступу до Internet

Використання тільки електронної пошти. Цей спосіб дозволяє одержувати і відправляти повідомлення іншим користувачам і тільки. Через спеціальні шлюзи Ви можете також використовувати й інші сервисы, надані Internet. Ці шлюзи, однак, не дозволяють працювати в інтерактивному режимі, і можуть бути досить складними у використанні.

Режим вилученого термінала. Ви підключаєтеся до іншого комп'ютеру, з'єднаному з Internet, як вилучений користувач. На вилученому комп'ютері запускаються програми-клієнти, що використовують Internet-сервисы, а результати їхньої роботи відображаються на екрані Вашого термінала. Оскільки для підключення використовуються, в основному, програми эмуляции термінала, Ви можете працювати тільки в текстовому режимі. Таким чином, наприклад, для перегляду WEB-вузлів Ви зможете використовувати тільки текстовий броузер і графічних зображень не побачите.

Безпосереднє з'єднання. Це основна і найкраща форма з'єднання, коли Ваш комп'ютер стає одним з вузлів Internet. За допомогою протоколу TCP/IP він прямо спілкується з іншими комп'ютерами в Internet. Доступ до сервисам Internet здійснюється за допомогою програм, що працюють на Вашому комп'ютері.

Традиційно, комп'ютери підключалися прямо в Internet через локальні чи мережі по виділених з'єднаннях. Крім власне комп'ютера, для встановлення таких з'єднань необхідно додаткове мережне устаткування (маршрутизатори, шлюзи і т.п.). Оскільки це устаткування і канали з'єднання досить дорогі, прямі з'єднання використовуються тільки організаціями з великим обсягом переданої і прийнятої інформації.

Альтернативою прямого з'єднання для індивідуальних користувачів і невеликих організацій є використання телефонних ліній для встановлення тимчасових з'єднань (dial up) до вилученого комп'ютера, з'єднаному з Internet.

Сервіси Internet

Серверами називаються вузли мережі, призначені для обслуговування запитів клієнтів – програмних агентів, що витягають чи інформацію віддають її в мережу і працюючих під безпосереднім керуванням користувачів. Клієнти надають інформацію в зрозумілому і зручному для користувачів виді, у те час як сервери виконують службові функції по збереженню, поширенню, керуванню інформацією і видачу її по запиті клієнтів. Кожен вид сервісу в Internet надається відповідними серверами і може використовуватися за допомогою відповідних клієнтів.

WWW

Сервіс WWW – всесвітня павутина, забезпечує представлення і взаємозв'язки величезної кількості гіпертекстових документів, що включають текст, графіку, звук і відео, розташованих на різних серверах по усьому світі і зв'язаних між собою за допомогою посилань у документах. Поява цього сервісу значно спростило доступ до інформації і стало однієї з основних причин взрывообразного росту Internet з 1990 року. Сервіс WWW функціонує з використанням протоколу HTTP.

Для використання цього сервісу застосовуються программы-броузеры, найбільш популярними з який у даний момент є Netscape Navigator і Internet Explorer.

ae

ae

ae

\x0300\x0324\x260A\x0B00\x0346\x6100\x0324\x1A00 з безкоштовною комунікаційною програмою за назвою Mosaic, створеної в 1993 р. у лабораторії Національного центра суперкомп'ютерів (National Center for Supercomputing Applications) при Університеті шт. Іллінойс для полегшення доступу до WWW. Що ж можна одержати за допомогою WWW? Майже усе, що асоціюється з поняттям “робота в системі Internet”, – від самих останніх фінансових новин до інформації про медицину й охорону здоров'я, музиці і літературі, домашніх тваринних і кімнатних рослинах, кулінарії й автомобільній справі. Можна замовляти авіаквитки в будь-яку частину світу (реальні, а не віртуальні), туристичні проспекти, знаходити необхідне програмне і технічне забезпечення для свого ПК, грати в ігри з далекими (і невідомими) партнерами і стежити за спортивними і політичними подіями у світі. Нарешті, за допомогою більшості програм із засобами доступу до WWW можна одержати доступ і до телеконференцій (усього їх близько 10 000), куди містяться повідомлення на будь-які теми – від астрології до мовознавства, а також обмінюватися повідомленнями по електронній пошті.

Завдяки засобам перегляду WWW хаотичні джунглі інформації в Internet здобувають форму звичних акуратно оформлених сторінок з текстом і фотографіями, а в деяких випадках навіть з відеосюжетами і звуком. Привабливі титульні сторінки (home pages) відразу ж допомагають зрозуміти, яка інформація піде далі. Тут є всі необхідні заголовки і підзаголовки, вибирати які можна за допомогою лінійок прокручування як на звичайному екрані Windows чи Macintosh. Кожне ключове слово з'єднується з відповідними інформаційними файлами за допомогою гіпертекстових зв'язків. І нехай термін “гіпертекст” вас не лякає: гіпертекстові зв'язки – це приблизно та ж саме, що виноска в статті енциклопедії, що починається зі слів “дивися також...” Замість того, щоб перегортати сторінки книги, Вам досить клацнути мишею на потрібному ключовому слові (для зручності воно виділяється на екрані чи кольором шрифтом), і перед вами з'явиться необхідний матеріал. Дуже зручно, що програма дозволяє повертатися до раніше переглянутих чи матеріалів, клацнувши мишею, рухатися далі.

E-MAIL

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes