Збереження документа, програма Провідник, робота з програмою-архіватором WinRAR, Детальна інформація

Збереження документа, програма Провідник, робота з програмою-архіватором WinRAR
Тип документу: Контрольна
Сторінок: 3
Предмет: Комп`ютерні науки
Автор: Олексій
Розмір: 8.7
Скачувань: 1527
КОНТРОЛЬНА РОБОТА

З дисципліни: “Інформатика”

Збереження документа, програма Провідник,

робота з програмою-архіватором WinRAR

Збереження документа

Збереження поточного документа на магнітному диску виконується за командами Сохранить и Сохранить как із меню Файл. Перша команда зберігає документ-файл під його початковим ім'ям, а друга — під новим ім'ям. Ім'я файла задається в однойменному полі діалогового вікна Сохранение документа. Це вікно викликається на екран завжди за командою Сохранить как і лише один раз — за командою Сохранить. Імена всіх файлів Word 97 мають розширення .doc і довжину, що не перевищує 255 символів; вони складаються з літер, цифр й окремих" символів (підкреслення, знак "мінус", пропуск та ін.), наприклад Лекція З, Звіт-99 тощо. В разі взаємодії з ранніми версіями Word доцільно використовувати коротші імена завдовжки не більш як 8 символів.

Як правило, всі однотипні файли, створені користувачем у редакторі Word 97, зберігаються в окремій папці з назвою Мои документы. В разі необхідності користувач може зберегти файл у власній папці. При цьому її ім'я вибирається зі списку Папка.

Для збереження вже існуючого файла-документа після його перегляду та редагування досить клацнути лівою клавішею миші на кнопці Сохранить або натиснути клавіші Ctrl+ы. При цьому діалогове вікно Сохранение документа не активізується.

Різноманітні версії редактора Word зберігають документи в різних форматах. Особливість Word 97 полягає в тому, що він підтримує формати таких ранніх версій, як Word 6.0, Word 3.x. Тип формату, в якому передбачається зберегти файл, вибирається зі списку Тип файла. Word час від часу автоматично записує документ у тимчасовий файл з іменем Документ 1. Наступним новим текстовим документам будуть пропонуватися імена Документ 2, Документ 3 і т.д.

Якщо станеться аварійне відключення або збій у роботі комп'ютера, саме під цим іменем можна знайти файл врятованого документа. Для збереження тексту під власним іменем на вінчестерері необхідно клацнути на значку Сохранить, або в меню Файл виконати команду Сохранить. При ПЕРШОМУ ВИКОНАННІ команди Сохранить відкриється вікно Сохранение документа, де Word запропонує ім'я файла, складене із слова або речення, з якого починається документ. Якщо користувач згоден з цим ім'ям, досить натиснути кнопку Сохранить або натиснути клавішу Enter. Новий файл з таким ім'ям запишеться у папку Мои документы.

Програма Провідник

Призначення програми

Файлова система ОС Windows 98 має деревоподібну ієрархічну структуру. Під час переміщення, наприклад, файла з папки, розташованої на диску, в іншу, розміщену на іншому диску, необхідно послідовно відкрити папки на першому диску, щоб досягти вихідної папки, а потім — на другому, щоб на екрані з'явилася цільова папка. Тому при виконанні операцій з інформатики об'єктами (папками, файлами та ярликами) бажано мати швидкий доступ до цих об'єктів з урахуванням ієрархічності їх розміщення у файловій системі.

Такий наочний перехід з однієї гілки дерева файлової системи на іншу реалізовано у програмі Провідник, призначеної для спрощення виконання операцій з інформаційними об'єктами (створення папок і ярликів, переміщення об'єктів та ін.), що розміщуються як на одному ПК, так і на інших комп'ютерах, підключених до локальної мережі.

Виклик програми

Викликати програму Провідник можна одним із таких способів:

• у меню Пуск вибрати пункт Программ, а потім — підпункт Проводник;

• при натисненій клавіші Shift двічі клацнути мишею на значку будь-якої папки (наприклад Мой компьютер);

• клацнути правою клавішею миші на одній із папок (Мой компьютер, Сетевое окружение, Корзина) або на кнопці Пуск. Потім із контекстного меню вибрати пункт Проводник.

Структура вікна

Вікно програми Провідник складається з двох частин: лівої (панель ресурсів комп'ютера) і правої (панель вмісту вибраної папки).

На найвищому рівні у панелі ресурсів розміщується робочий стіл, оскільки з нього є доступ до решти ресурсів: Мій комп'ютер, Мережне оточення і Кошик. Таким чином, ці три компоненти знаходяться на одному рівні ієрархії.

Якщо з нижньої частини значка якогось об'єкта виходить вертикальна штрихова лінія, то всі значки, з'єднані з нею горизонтальними лініями, є елементами цього об'єкта. Наприклад, диски є елементами папки Мій комп'ютер.

`

v

\x00F0

\x2403\x1103\xD084\x1202\x6864\x0101\x3100$\x2437\x3800$\x2448\x6000\xD084\x6102\x0324\x1800ею на знаці "—" відбувається зворотній процес — вузол згортається (гілки вилучаються).

Якщо розгорнуто багато вузлів, то для перегляду довгої деревоподібної структури можна скористатися вертикальною лінійкою прокручування.

Переміщення по дереву у панелі інструментів не змінює вміст правої панелі, що є звичайним вікном папки. Для зміни вмісту тут досить клацнути мишею на значку папки, яка цікавить, у панелі ресурсів.

Таке переміщення по дереву для вибору об'єктів відбувається швидше, ніж послідовне відкривання вкладених папок.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes