Поняття про інсталювання програмних продуктів, Детальна інформація

Поняття про інсталювання програмних продуктів
Тип документу: Реферат
Сторінок: 1
Предмет: Комп`ютерні науки
Автор: Олексій
Розмір: 8.4
Скачувань: 963
Реферат на тему:

“Поняття про інсталювання програмних продуктів”

(на прикладі операційної системи Windows 95)

1. Підготовка до інсталяції Windows 95

Перед інсталяцією Windows 95 варто ґрунтовно підчистити твердий диск вашого ПК. Рекомендується залишити на диску всі ті додатки, що вам дійсно потрібні, і забрати всі інші. Для установки Windows 95 у залежності від варіанта установки потрібно від декількох Мбайтів до майже 70 Мбайт вільного простору на диску (чи розділів диску) з логічним ім'ям C. Не забудьте провести дефрагментацію диска - утім, Windows 95 при інсталяції робить це сама, якщо в тому виникає необхідність. Але краще проробити це перед інсталяцією Windows 95, поки на вашому ПК ще жива встановлена раніше MS-DOS і утиліти обслуговування твердого диску.

Прикиньте, чи відповідають апаратні можливості вашого ПК мінімально необхідним вимогам: клас ПК не гірше 386DX, обсяг ОЗУ не менш 4 Мбайт (рекомендується 8 Мбайт, а чим більше - тим краще), вільний простір на твердому диску не менш 40 Мбайтів (і вище ще на 20 Мбайтів при наявності в ПК мережних адаптерів). Повинні бути підключені і всі мультимедіа засоби - зокрема, аудіоадаптер і CD-ROM драйв.

Потрібно пам’ятати, що незважаючи на хвалений Plug and Play, чим краще був відконфігурований ваш ПК і чим менше конфліктів ви спостерігали між його численними драйверами - тим легше пройде інсталяція Windows 95 і вам доведеться менше возитися з установкою нових пристроїв і драйверів! Тому нашпигуйте ваш ПК усіма доступними вам периферійними пристроями і дайте можливість Windows 95 розібратися з їхнім витонченим настроюванням.

Як проінсталювати Windows 95?

При інсталяції з будь-якого середовища запустіть файл setup.exe і випливайте досить простим вказівкам інсталятора. Процес інсталяції досить довгий - від 30 до 60 хвилин, у залежності від продуктивності вашого ПК. Так що треба набратися терпіння. І запастися дискеткой (іменованої StartUp), которую зажадає інсталятор Windows 95. Цієї дискеткой можна забезпечити запуск системи у випадку її краху, наприклад через випадкове відключення харчування під час роботи, дії вірусу і т.д.

На початку інсталяції вам треба буде розв'язати сакраментальне питання про тім, чи зберігаєте ви MS-DOS і стару версію Windows 3.1/3.11 чи ні. Досвід автора показав, що спочатку (а бути може і назавжди) краще їх залишити - хто знає, чи не прийдеться вам писати звіти, чи статті навіть книги по яких-небудь програмних продуктах під MS-DOS чи Windows 3.1/3.11. Хоча вони, як правило, прекрасно працюють у середовищі Windows 95, є чимало відмінностей у цій роботі - аж до зміни інтерфейсу користувача.Якщо на вашому ПК установлена рання версія Windows, то краще проводити інсталяцію з її середовища. Утім, при інсталяції із Середовища MS-DOS інсталятор Windows 95 сам порекомендує вам зробити це. Ви повинні також вирішити, який варіант інсталяції ви будете використовувати.

Пропонується чотири варіанти інсталяції:

Typical - типова установка (основний варіант),

Compact - установка в мінімальному варіанті,

Laptop - установка для портативних ПК класу Laptop і Notebook,

Custom - установка з вибором компонентів системи користувачем.

На початку інсталяції Windows 95 рекомендує розміщення своїх файлів у директорії WINDOWS. Якщо ви з цим згодні, то Windows 95 буде встановлена поверх існуючої на диску версії Windows і остання припинить своє існування. При такому способі інсталяції Windows 95 автоматично створює всі колишні до цього програмні групи і заносить у них відповідні додатки. Якщо ви вирішили відмовитися від яких-небудь чи додатків навіть програмних груп, знищте їхній перед інсталяцією Windows 95. Згодом їх можна підключити до вашої системи (так само як і виключити з її), але це прийдеться освоювати заново.

Радість від установки новітньої Windows 95 затьмарюють сльози (говорячи образно)! В одних це сльози розчулення від можливостей нової системи, а в інших - реакція на розставання з добрим старим другом - MS-DOS. Утріть їх - у вас є можливість саме і назавжди перейти в царство Windows 95, так і зберегти про усякий випадок можливість роботи в MS-DOS і навіть у старої Windows 3.1/3.11.

Спочатку інсталяція була випробувана із середовища раніше встановленої Windows 3.1, зі збереженням усіх додатків від колишньої версії Windows 3.1. Після її закінчення і перезапуску ПК раптом виявився в звичному середовищі Norton Commander 4.0, незважаючи на те, що цьому передувала барвиста титульна заставка з написом "Windows 95" - "Рис.1. Титульна заставка Windows 95". Це не зовсім нормально (скоріше - зовсім ненормально), але легко усувається - досить забрати з файлу autoexec.bat виклик Notron Commander і запустити знову ПК. Windows 95 після цього повинна завантажитися нормально.

де можливість на початку завантаження Windows 95 відмовитися від її на користь завантаження старої MS-DOS. Для цього досить натиснути клавішу F4 відразу після початку завантаження Windows 95. Можна також натиснути клавішу F8 - при цьому завантаження Windows 95 перерветься і буде виведено меню для наступних дій - наприклад нормального продовження завантаження, завантаження зі створенням текстового файлу з її документуванням (BOOTLOOG.TXT), виходу в MS-DOS, завантаження по кроках і т.д.

Не треба думати, що інсталяція Windows 95 завжди проходить гладко. Наприклад, в автора кілька утруднень усе-таки виникло. Одне з них було зв'язано з відмовленням перемикача регістрів англійські/російські символи переключати їх насправді. Після освоєння простих установок Keyboard системи в контрольній панелі, що відносяться до клавіатури, ця проблема була вирішена елементарно просто і згаданий перемикач став зразково працювати.

Друга, по іронії долі зв'язана з тим же труднощі були обумовлені появою на екрані "несанкціонованого" (і, до речі, що потеряли працездатність) перемикача регістрів латинський/росіянин, що достались Windows 95 у спадщину від системи Windows 3.1, русифікованої за допомогою відомого русифікатора CyrWin.

Потрапити в сміттєвий кошик для додатків, що стираються, цей, що став непотрібним, перемикач завзято не бажав і просто захламлял "кристально чисту" поверхню робочого столу оболонки. Для його усунення довелося придивитися до файлу win.ini і забрати з нього завантаження і запуск перемикача (на самому початку файлу). На цьому проблеми, прямо скажемо, не занадто вже і серйозні, зв'язані з установкою Windows 95 на ПК, виявилися вичерпані.

Чи можлива переінсталяція Windows 95?

Незважаючи на кращу захищеність Windows 95, чим у колишніх версій, може виникнути необхідність повторної інсталяції системи - переінсталяції. З нею в автора виникло головне непорозуміння. Така переінсталяція була почата з метою одержати Windows 95 у первозданному виді і разом забрати програмні групи - папки, додатка яких були стерті - як відомо, у Windows 3.1 вони изрядно захламляют твердий диск. Однак виявилося, що нова інсталяція при цьому проходила аж ніяк не гладко. Причиною цього стала заміна системних файлів MS-DOS 6.22 системними файлами Windows 95.

"Сама в собі" система инсталлироваться заново просто не побажала! При цьому спостерігався весь набір неподобств, описаних критиками бета-версій Windows 95: повідомлення про зараженість твердого диска так і не виявленим вірусом, поява посередине екрана темного вікна під так і не виведену в нього напис, грізний повідомлення про модифікацію завантажувального сектора і повне зависання ПК після ігнорування цього "серйозного попередження".

Скінчилося тим, що довелося завантажуватися з гнучкого диска з операційною системою MS DOS 6.22, знову переформатировать роздягнув C твердого диска з ключем /s і реанімувати цілком роботу ПК у середовищі MS DOS 6.22. Лише після цього інсталяція Windows 95 пройшла успішно, наочно продемонструвавши, що інсталяція дійсно однаково успішна як із середовища Windows 3.1/3.11, так і з MS-DOS. У наслідку було з'ясовано, що на CD-ROM є спеціальний файл для подібної переінсталяції - setupcor (корекція інсталяції). Він дозволяє провести переінсталяцію без цих проблем!І, нарешті, останні труднощі, точніше сказати - ляпсус, зажадала довгих експериментів і навіть двох зайвих переінсталяцій. Хоча Windows 95 блискуче розставляла всі драйвери звуку і відео, поводження мультимедиа-приложений просто обескуражило - при відтворенні відеофільмів (AVI-файли) спостерігалося захлебывание звуку і частий пропуск кадрів. Якість відтворення відеофайлів зі звуком, усупереч логіці й обіцянкам розроблювачів Windows 95, виявилося набагато гірше, ніж при роботі в середовищі Windows 3.1/3.11.Після довгих пошуків (перегляду драйверів і спроб оптимизировать систему) довелося звернути увагу на якось з'явилася напис про невідповідність добре відомого і популярного драйвера 800 (для роботи з дисками нестандартних форматів) вимогам системи. Після виключення цього драйвера, а потім заміни його іншим подібним драйвером pu_1700, престиж Windows 95 був відновлений і фокуси з роботою мультимедиа-приложений залишилися в історії трагикомичным моментом. Але ж тим часом розроблювачі Windows наполегливо рекомендують викинути з autoexec.bat усі непотрібні Windows 95 драйвери! От що значить зневажити добрими радами!Висновок з цього лише один - помятуя росіянку приказку "сім разів відміряй, один раз отрежь", коштує як варто підготуватися до заміни операційної системи вашого ПК і встановленої на ньому оболонки Windows 3.1/3.11 на нову систему Windows 95. І уважно стежити за найменшою невідповідністю ваших дій рекомендаціям з інсталяції системи.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes