Що таке операційна система?, Детальна інформація

Що таке операційна система?
Тип документу: Реферат
Сторінок: 2
Предмет: Комп`ютерні науки
Автор: Олексій
Розмір: 10.4
Скачувань: 1238
Реферат з інформатики

Що таке операційна система?

Якщо наш шановний читач добрався до цього розділу, то, напевно, комп'ютер він уже вибрав, купив, установив і включив. І швидше за все, комп'ютер не зустрів його неласкавим чорним екраном, а зобразив що-небудь більш приємне, наприклад, різнобарвну віконну раму, що парить серед славних хмар. Так вітає нас операційна система. Що ж це таке і навіщо вона потрібна?

Уявіть собі, що ви входите в хол шикарного п'ятизіркового готелю. Швейцар послужливо відкриває двері, за ним видна фігура носія, готового підхопити важкі валізи, а портьє в стійки вже розплився в посмішці — він вас явно заждався. Вам не треба ні про що просити — за вас працює система обслуговування. Ви хочете переставити годинник на місцевий час? Немає проблем. Ви можете одним жестом дати зрозуміти, що вам завгодно: поїсти, попити, відправити лист, почистити костюм.

Гарна система готова не тільки до виконання ваших бажань, але і до виправлення ваших помилок. Спробуйте одержати ключ від номера на шостому поверсі і направитися з валізами нагору по сходам. Будьте спокійні — далеко не підете. Вас наздоженуть, перехоплять, відберуть валізи, проводять у ліфт, доставлять на місце і побажають щасливо відпочити.

Операційна система комп'ютера працює приблизно так само Це злагоджений оркестр великих і малих програм. Одні намагаються угадати ваші бажання, інші виконують ваші команди, а треті стежать за тим, щоб ви не допустили помилок.

Сказати, що вона потрібна «для усього», — це, напевно, усе рівно, що нічого не сказати. Але цікаво було б попросити фахівця підрахувати на комп'ютері без операційної системи, скільки буде 2+2. За відповіддю можете приходити завтра, якщо він узагалі буде.

Щоб зробити такий складний розрахунок, треба ці числа ввести в комп'ютер за допомогою клавіатури. Але комп'ютер без операційної системи має дуже слабке поняття, як працювати з клавіатурою.

Може бути, завантажити в комп'ютер програму, що буде займатися арифметичними розрахунками? Звичайно так і роблять, але спочатку знов-таки потрібна операційна система. Без її комп'ютер мало що знає про свої власні дисководи і навіть не догадується, що з їхньою допомогою можна щось завантажувати.

Так що операційна система потрібна насамперед для того, щоб з комп'ютером можна було спілкуватися. Щоб він розумів, що вам потрібно, а ви, у свою чергу, розуміли б те, що він видає у відповідь.

Якою повинна бути гарна операційна система?

Гарна операційна система повинна бути такий, щоб, прокинувшись ранком, можна було б голосно сказати: «Хочу омлет і кефір з булочкою». Комп'ютер дасть команду «кухонному комбайну» на виготовлення традиційного омлету, опитає холодильник на предмет наявності кефіру і, у випадку його відсутності, видасть замовлення в найближчий магазин на термінову доставку. До речі, щоб ви не турбувалися щодо розрахунків з посильним, комп'ютер сам спише необхідну суму з вашого банківського рахунка і переведе її на рахунок магазина, а вам надрукує квитанцію.

Якщо ви думаєте, що це фантастика, то не поспішаєте з висновками. Це вже реальність. Правда, такі системи ще не ввійшли в побут, а працюють у лабораторіях, але всі деталі вже налагоджені, а якщо ви заміните «кухонний комбайн» на магнітофон, а «омлет» на улюблену мелодію, то можете створити собі таку систему хоч завтра.

Ну, а якщо відкласти кулінарні задачі на найближче майбутнє, те зараз нам потрібно від операційної системи хоча б наступне.

• Операційна система повинна бути що розвивається. Якщо вона не вміє « працювати з холодильником », то повинна вміти завантажувати і запускати програми, що, на відміну від її, це робити вміють. І взагалі, вона повинна вміти завантажувати і запускати будь-які потрібні нам програми, будь те програми для ведення банківського чи рахунка звичайні комп'ютерні ігри. Правда, ці програми повинні бути написані спеціально для даної операційної системи. Такі програми називають додатками. Текстовий редактор — це додаток. Графічний редактор — теж додаток. Навіть комп'ютерні ігри — це ігрові додатки.

• Операційна система повинна стати посередником між апаратурою і додатками. Існують тисячі всіляких мишей і джойстиків, сотні принтерів, сотні різних видів звукових і відеокарт. Усі вони різні, але вас це хвилювати не повинне. Це не ваша турбота. Вам потрібно тільки одне — щоб програми на вашому комп'ютері працювали нормально.

Але хіба програмісти, що пишуть програми, можуть знати, яка у вашого комп'ютера конфігурація? У старі часи, випускаючи програму, до неї прикладали спеціальні програми для настроювання на десятки різних відеокарт і звукових карт. І все рівно не угадували. Усе рівно на багатьох комп'ютерах програми працювати «не бажали», тому що угадати усі на світі програмісти не можуть. Їм було важке, а покупцям кривдно.

Тепер положення змінилося. Функцію посередника бере на себе операційна система. Купуючи екзотичну мишу, ви встановлюєте її один раз, і миша «повідомляє» операційній системі про себе усе, що треба. А програмісти, що пишуть програми, можуть не ламати голову в спробі угадати, що у вас за мишу. Їхня справа — забезпечити зв'язок програми з операційною системою. Та усі про вашу мишу знає і зуміє «пояснити» це їхній програмі.

• Операційна система повинна бути що набудовується. Сьогодні ви керуєте мишею, завтра — джойстиком, а післязавтра, може бути, створять пристрій для керування програмами за допомогою художнього свисту. Операційна система повинна прийняти цей пристрій «як рідне», прописати його у своєму складі і працювати з ним замість миші. Програмісти, що випускають програми, знов-таки можуть не думати про тім, з яким пристроєм ви працюєте.

• Операційна система повинна бути дружньої. Це означає, що вона повинна бути зрозумілої і зручний. Але цього мало. Вона повинна ще набудовуватися по смаку користувача. У Росії зручно працювати із системою, що розуміє команди російською мовою, а в Норвегії —на норвезькому. Дружність припускає і нестандартні прийоми роботи, наприклад для інвалідів, у яких тільки одна чи рука взагалі немає рук. Чи, наприклад, для людей з дуже поганим зором. Дружність припускає можливість одержання швидкої і докладної довідки, коли ви не знаєте, що робити далі. Дружня система повинна охороняти вас від серйозних помилок і попереджати про можливі наслідки небезпечних дій.

• Операційна система повинна бути « прозорої ». Якщо ви дивитеся крізь шибку на вулицю, то бачите багато цікавих подій. Чи користаєтеся ви при цьому вікном? Безумовно! Але хіба вам приходить у голову задуматися над тим, з чого воно зроблено? Хіба вас хвилює, яким способом виготовили скло? Ви його не зауважуєте. Ви їм просто користаєтеся, і чим менш воно помітно (чим менше на ньому пилу), тим краще воно служить.

Для операційної системи «прозорість» — важлива властивість. Справа в тім, що «дружня» система, на жаль, не значить «проста» система. Адже різноманіття можливостей досягається тільки достатком усіляких настроювань. А це, погодитеся, уже не простота.

J

L

L

\x2403\x1103\xC584\x1202\x6864\x0101\x3100$\x2437\x3800$\x2448\x6000\xC584\x6102\x0324\x1B00о за роботу з операційною системою їм платять зарплату, вона повинна відкриватися До кінця. Хоча і не всім і не завжди.

• Операційна система повинна бути підтримана програмними додатками. Що користі в самій гарній системі, якщо для неї не роблять програм? Ціль роботи з компьютером усе-таки складається в роботі з програмами, а не з операційною системою.

• Від сучасних операційних систем потрібна багатофункціоальність. Дуже зручно, коли одночасно можна працювати з декількома програмами. Ще більш зручно, коли дані з однієї програми можна переносити в іншу. У цьому випадку у вас у руках могутній інструмент для створення складних документів, що містять текст, ілюстрації, музику і відеокліпи одночасно.

• Якщо операційна система може добре обслуговувати один комп'ютер, то це вже добре. Але сьогодні цього мало. Основна маса комп'ютерів сьогодні працює в мережах, а для цього потрібні спеціальні операційні системи, що можуть обслуговувати не один комп'ютер, а всю мережу.

• І звичайно, операційна система повинна працювати надійно. Вона повинна страхувати вас від непоправних помилок, не допускати виходу з ладу працюючих програм, а якщо таке відбулося, те надавати можливість безболісного виходу з аварійних ситуацій.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes