Історія обчислювальної техніки учениці .... класу ... школи, Детальна інформація

Історія обчислювальної техніки учениці .... класу ... школи
Тип документу: Реферат
Сторінок: 3
Предмет: Комп`ютерні науки
Автор: Олексій
Розмір: 0
Скачувань: 1435
Реферат

З ІНФОРМАТИКИ

НА ТЕМУ: Історія обчислювальної техніки учениці .... класу ... школиПлан:

Розвиток технологій до 0 років до н.е.

Леонардо да Вінчі та його спроби створити першу обчислювальну машину

Обчислювальна машина Беббіджа

Перші комп’ютери

Комп’ютери зі збереженою у пам’яті програмою

Розвиток електронної бази комп’ютера

Поява ПК

Висновок

Історія обчислювальної техніки

Спочатку був звук, потім – слово. Можливо, навіть декілька слів. Багато тисяч років тому існувало тільки це... не було ні математики, ні фізики, ні комп’ютерів. Однак час біжить непомітно і все змінюється. Повернімося ж у сиву давнину і звідти будемо подорожувати історією... історією обчислювальної техніки.

До 0 років до н. е.

Нажаль, про цей період розвитку комп’ютерних технологій можна сказати дуже мало. Але точно відомо, що саме до н. е. були придумані такі речі, як цифри (окрім нуля), системи обчислювання. Відкриття нових технологій у ті роки супроводжувалися різними неприємностями для першовідкривачів і по шкідливості цю професію можна було прирівняти до професії льотчика – випробовувача, якщо б така професія тоді існувала. Так у 221 році до н. е. китайський імператор Ші Хуанді наказав спалити книжки з відкриттями, а з ними і першовідкривачів. Але ніхто не спроможний зупинити розвиток техніки.

Так у 800 році н.е. у Китаі починають використовувати цифру “нуль”, можливо, взявши приклад у індійських математиків. Приблизно тоді і з’являються.

Однією з найперших спроб створити обчислювальну машину, скоріш за все, належить великому італійському художнику, скульптору і винахіднику епохи Відродження Леонардо да Вінчі (1452 - 1519). Серед двотомної збірки рукописів, які майже повністю присвячені механіці, були знайдені рисунки і опис самої обчислювальної машини.

яких були прикріплені два зубчасті колеса, велике з одної сторони стрижня і мале з іншої. Ці стрижні були розташовані так, щоб менше колесо на одному стрижні входило в зачіп у великому колесі на сусідньому стрижні. При цьому, менше колесо другого стрижня зачіплялося з великим колесо наступного – третього стрижня і т.д. Десять обертів першого колеса призводили до одного повного оберту другого, і так до самого останнього колеса. Вся ця система приводилася в рух важками. Згодом по малюнкам Леонардо да Вінчі було побудовано машину для обчислення суми чисел.

квадратного кореню. Її винайшов Готфрід Лейбниц, але цією машиною ніхто не користувався, крім його рідних. Ще не прийшов час.

Прогрес невпинно крокує вперед і тепер настав час для більш значущих відкриттів, яким ми завдячуємо і дотепер.

Обчислювальна машина Беббіджа.

Ще у першій половині XIX століття англійський математик Чарльз Беббідж намагався створити універсальну обчислювальну машину, тобто комп’ютер. Саме Беббідж вперше здогадався, що комп’ютер повинен мати пам’ять і керуватися за допомогою програми. Беббідж хотів збудувати свій комп’ютер як механічну машину, а програми збирався впроваджувати за допомогою перфокарт – карт з цупкого паперу, на якому містилася інформація, котра заносилася за допомогою щілин. Але довести до кінця свою роботу Беббідж не зміг – вона була занадто складною для техніки того часу.

1878 році.

Перші комп’ютери.

В сорокових роках XX століття одразу декілька груп винахідників повторили спробу Беббіджа на основі техніки ХХ століття. Де які з них, нічого не знаючи про винаходи Беббвджа, створили заново його ідею. Першим з них був німецький інженер Конрад Цузе, який у 1941 році збудував невеликий комп’ютер на основі декількох електромеханізмів. Але внаслідок війни роботи Цузе не були опубліковані. А у США на одному з підприємств фірми IBM американець Говард Ейкен створив більш потужній комп’ютер під назвою “Марк - 1”. Він вже дозволяв проводити розрахунки у сотні раз швидше у сотні раз швидше, ніж в ручну (за допомогою арифмометра), і реально використовувався для військових розрахунків.

H

J

\x00B2

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes