Макроси. Запис, виконання та правка, Детальна інформація

Макроси. Запис, виконання та правка
Тип документу: Реферат
Сторінок: 1
Предмет: Комп`ютерні науки
Автор: Олексій
Розмір: 6.4
Скачувань: 1201
Реферат на тему:

Макроси. Запис, виконання та правка

Автоматизація виконання задач за допомогою макросів

Макрос — це серія команд, що згруповані разом для спрощення повсякденної роботи. Макроси часто використовуються для таких цілей:

Для прискорення часто виконуємих операцій редагування або форматування;

Для об(єднання складних команд;

Для спрощення доступу до параметрів у вікнах діалогу;

Для автоматизації обробки складних послідовних дій в задачах.

Насправді макрос записується у вигляді серії інструкцій на мові WordBasic. Для зміни інструкцій можна відкрити макрос у вікні редагування макросів. На мові WordBasic можна також написати дуже потужні та складні макроси (в тому числі і так звані макро-віруси), які не можуть бути записані звичайним способом. Для одержання додаткових відомостей виберіть команду «Вызов справки» у меню «Справка», а потім — тему «WordBasic Reference».

Ви можете не знати вказаної мови, але то — не біда. Все рівно використовувати макроси дуже просто, легко та вигідно! Для утворення макроса достатньо включити його запис та записати послідовність ваших дій. Після цього макрос можна виконувати кожний раз, коли треба проробити той самий набір дій знову. Наприклад, якщо часто виникає необхідність відобразити на екрані якомога більшу частину документа, то можна записати макрос, який максимізує вікно документа та вилучає з екрана горизонтальну лінійку, панель інструментів та полоси прокрутки.

При запису макроса можна тимчасово призупинити запис та продовжити його пізніше з того місця, де він був призупинений. Наприклад, може знадобитися призупинити запис для підготовки до наступної дії.

Щоб виконати макрос, виберіть команду «Макрос...» у меню «Сервис», а потім — будь-який макрос, в тому числі вбудований. Якщо якийсь макрос використовується часто, зручно назначити йому кнопку на панелі інструментів, команду меню або сполучення клавіш (гарячі клавіші). Тоді макрос можна буде виконувати без вибору команди «Макрос...» та відкриття вікна діалогу.

Запис макроса

Встановіть покажчик на надпис «ЗАП» у рядку стану та двічі натисніть кнопку миші. На екрані з(явиться вікно діалогу «Запись макроса». Інший спосіб відкриття цього вікна діалогу: виберіть команду «Макрос...» у меню «Сервис», а потім натисніть кнопку «Записать».

*

\x00AA

діть ім(я нового макроса. Воно повинно починатися з літери та містити тільки літери та цифри. Якщо вас влаштовує ім(я макроса, що пропонується за умовчанням, пропустіть цей крок.

При бажанні введіть короткий опис макроса в полі «Описание». При присвоєнні макросу пункту меню або кнопки на панелі інструментів цей опис виводиться в рядку стану при вказуванні на відповідний пункт меню або кнопку на панелі інструментів. Опис може містити до 255 символів, але буде з(являтися не більше ніж 100 символів.

Для присвоєння макросу кнопки на панелі інструментів, пункту меню або сполучення клавіш натисніть відповідну кнопку. Після закінчення присвоєння натисніть кнопку «Закрыть» у вікні діалогу «Настройка» для початку запису макроса.

Проробіть дії, які належить включити у макрос. Дії, які пророблені за допомогою миші, не записуються! Для запису дій (наприклад, виділення тексту або переміщення курсору) використовуйте клавіатуру! Миша може бути використана для вибору потрібних команд та параметрів.

— «Остановить запись».

Зупинка та продовження запису макроса

.

Виконання макроса

Виберіть команду «Макрос...» у меню «Сервис». Зі списку «Макросы из:» виберіть елемент, який повинен з(явитись в полі «Имя». Можна вивести на екран список всіх макросів, доступних у всіх активних шаблонах, або список макросів, доступних у визначеному шаблоні. Потім виділіть ім(я потрібного макроса у списку та натисніть кнопку «Выполнить».

Якщо ви присвоїли макросу кнопку на панелі інструментів або пункт меню або сполучення клавіш, натисніть відповідну кнопку або виконайте відповідну команду або натисніть відповідні клавіші.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes