Практикум "Вивчення роботи в мережі Інтернет", Детальна інформація

Практикум "Вивчення роботи в мережі Інтернет"
Тип документу: Реферат
Сторінок: 1
Предмет: Комп`ютерні науки
Автор: Олексій
Розмір: 6.7
Скачувань: 1365
Реферат

Практикум "Вивчення роботи в мережі Інтернет"

Методичні рекомендації.

На сьогоднішній день ще немає достатнього досвіду використання послуг Iнтернета в навчальному процесі, і не існує вітчизняних апробованих методик викладання теми "Глобальна мережа Iнтернет" в середніх закладах освіти. Мета цього практикуму - відпрацювання правильних навичок використання послуг глобальної мережі. За великої кількості публікацій по Iнтернету учитель губиться у виборі основного, найбільш суттєвого, коли на вивчення цієї теми відведено лише 5-6 годин. Читачеві пропонується перевірена методика навчання на базі практикуму, де зібрані нескладні алгоритми дій користувача з програмами-броузерами, з програмами для роботи з електронною поштою і телеконференціями, пошуку інформації в глобальній мережі Iнтернет.

Практикум складається із 9 практичних робіт, в кожній з яких пропонується декілька завдань для інтенсивного виконання в комп'ютерному класі. Заняття можуть проводитися як в класах, під'єднаних до Iнтернета, так і в класах з комп'ютерами, об'єднаними в локальну мережу, і встановленою системою інтранет. Ця система дозволяє освоїти більшість послуг глобальної мережі, навіть працюючи за одним комп'ютером, лишень би була завантажена операційна система Windows 9х/NT і встановлене спеціальне програмне забезпечення. Враховуючи можливості шкільної комп'ютерної техніки на сьогоднішній день та комп'ютерів багатьох інших навчальних закладів, в практикумі описані алгоритми роботи користувача послугами Iнтернета на базі відомих програмних засобів: HYPERLINK "D:\Petya\REFERATU\pu if ua\chap02.html" Internet Explorer 3.0 , HYPERLINK "D:\Petya\REFERATU\pu if ua\practic.html" \l "pr3" Outlook Express 4.0 , HYPERLINK "D:\Petya\REFERATU\pu if ua\practic.html" \l "pr8" CuteFTP 2.0 . HYPERLINK "D:\Petya\REFERATU\pu if ua\practic.html" \l "pr5" Пошуковий сервер (Iнтранет-пошук) , програму, що підтримує розмову в текстовому режимі HYPERLINK "D:\Petya\REFERATU\pu if ua\practic.html" \l "pr7" (Chat) , та програму для роботи з дошкою оголошень HYPERLINK "D:\Petya\REFERATU\pu if ua\practic.html" \l "pr6" (Message Board) створено авторами проекту "Iнтранет".

www.babinal.pu.if.ua , на якій користувач знайде опублікований посібник "Вивчення роботи в мережі Iнтернет в навчальних закладах" (автори: HYPERLINK "D:\Petya\REFERATU\author.html" Возняк Л.С., Возняк Н.О. ). Виконання деяких робіт чи завдань можна опускати - все залежить від конкретної навчальної програми та рівня зацікавленості слухачів. Зокрема, різниця між шкільним та вузівським навчанням полягає у меншій інтенсивності першого, що досягається шляхом зменшення кількості практичних робіт, а також кількості виконуваних завдань конкретної роботи. Враховуючи, що на вивчення теми "Глобальна мережа Iнтернет" в шкільному курсі інформатики відводиться всього 6 годин, пропонуємо виконувати, в першу чергу, практичні роботи HYPERLINK "D:\Petya\REFERATU\pu if ua\practic.html" \l "pr4" 4 , HYPERLINK "D:\Petya\REFERATU\pu if ua\practic.html" \l "pr5" 5 , HYPERLINK "D:\Petya\REFERATU\pu if ua\practic.html" \l "pr6" 6 з цього практикуму. інші роботи - HYPERLINK "D:\Petya\REFERATU\pu if ua\practic.html" \l "pr1" 1 , HYPERLINK "D:\Petya\REFERATU\pu if ua\practic.html" \l "pr2" 2 , HYPERLINK "D:\Petya\REFERATU\pu if ua\practic.html" \l "pr3" 3 , HYPERLINK "D:\Petya\REFERATU\pu if ua\practic.html" \l "pr7" 7 , HYPERLINK "D:\Petya\REFERATU\pu if ua\practic.html" \l "pr8" 8 , HYPERLINK "D:\Petya\REFERATU\pu if ua\practic.html" \l "pr9" 9 - можна освоїти, наприклад, на факультативних чи гурткових заняттях з інформатики. Тривалість виконання кожної роботи розрахована на 40 хвилин.Зміст практикуму відповідає типовим освітнім програмам і розрахований на студентів вузів, учнів шкіл, слухачів курсів, а також придатний для самоосвіти.

Список використаної літератури

Глинський Я.М. Практикум з інформатики.- Львів: Підприємство Деол, 1998.- 168 с.

Коцюбинский А.О., Грошев С.В. Современный самоучитель работы в сети Интернет. - М.: Триумф, 1997.- 400 с.

Миллер М. Использование Windows 98: Пер. с англ.- К.; М.; СПб.: Издат. дом "Вильямс", 1998.- 336 с.

Проект програми курсу "Основи інформатики та обчислювальної техніки" для загальноосвітньої школи (автори: Жалдак М.і., Морзе М.В., Науменко Г.Г.). Електронний варіант.

Homepage с помощью бортовых средств.// Chip, №5-6, 1996, с. 70-73.

Internet для "чайников". К.: Диалектика, 1996.- 288 с.

Журнал "Компютер + Программы", 1998-2000 р.р.

Журнал "Чип", 1996-2000 р.р.

Газета "Про", 1998-2000 р.р.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes