Знайомство з програмою Internet News, Детальна інформація

Знайомство з програмою Internet News
Тип документу: Реферат
Сторінок: 3
Предмет: Комп`ютерні науки
Автор: Олексій
Розмір: 12
Скачувань: 1309
Реферат

Знайомство з програмою Internet News

Початкові відомості про Usenet.

Будь-яка комп'ютерна мережа - це передусім засіб спілкування між людьми, тому серед усього обсягу інформації, що передається в мережі Iнтернет, значне місце займають загальнодоступні повідомлення на різні теми, які називаються електронними новинами. Ці повідомлення схожі на електронну пошту, однак мають іншу структуру і передаються за допомогою спеціальних програм. Крім того, на відміну від електронної пошти, електронні новини призначені не для приватного обміну, а для публічного обговорення.

Спочатку електронні новини передавалися комп'ютерною мережею, яка називається Usenet. Треба зазначити, що Usenet та Iнтернет - це не одне й те ж саме. Мережа Usenet була розроблена для використання на комп'ютерах, що працюють під управлінням операційної системи Unix. Такі комп'ютери звичайними телефонними каналами обмінювалися пакетами листів, що містять мережеві новини, використовуючи поштовий протокол UUCP(Unix To Unix Copy). На даний час більшість комп'ютерів мережі Usenet використовують можливості постійних швидкодіючих з'єднань мережі Iнтернет і обмінюються повідомленнями через протокол NNTP(Network News Transfer Protocol).

Повідомлення в Usenet називається листом або статтею(article). Всі листи групуються за темами в так звані групи новин(newsgroups), а сукупність груп новин називається телеконференціями або новинами(news).

Телеконференції використовують для обміну інформацією з певної тематики між зацікавленими групами людей; це своєрідні тематичні публічні дискусії. Подібно до електронної пошти, відправляючи повідомлення на телеконференцію, потрібно вказувати адресу, але не адресу конкретної людини, а адресу телеконференції. Відправлене на телеконференцію повідомлення спочатку поступає на сервер провайдера послуг, а потім передається від сервера до сервера доки не буде передано на всі сервери телеконференцій. Якщо на сусідньому сервері повідомлення вже є, то повторно воно не передається.

Для читання новин необхідне спеціальне клієнт-орієнтовне програмне забезпечення і доступ до сервера новин. У системі Windows 95 для роботи із групами новин служить стандартна програма Internet News. У системах Windows 98 і Windows NT для цього призначена програма HYPERLINK "D:\Petya\REFERATU\pu if ua\practic.html" \l "pr3" Outlook Express , яка використовується також для роботи з електронною поштою. Оскільки електронні новини не є приватною інформацією, абоненти вузлів Iнтернета одержують швидкий доступ до неї.

Робоче вікно програми Internet News.

Розглянемо детальніше роботу із групами новин, використовуючи програму Internet News. Заголовок вікна і меню - стандартні атрибути вікна в операційній системі Windows. В правій частині заголовку вікна розміщені кнопки, призначені для стандартних дій з вікнами в операційній системі Windows. За допомогою меню можна вибрати будь-яку команду програми Internet News.

Під меню знаходиться панель інструментів. На цій панелі розміщені піктограми, що позначають часто виконувані дії.

Під смужкою панелі інструментів розміщено список Выбор групп новостей, призначений для сортування груп новин, на які підписаний користувач, і повідомлень в цих групах.

індикатор під'єднання - фірмовий знак комплекту програм Internet Explorer, який знаходиться справа на панелі інструментів. Під час під'єднання до Iнтернета цей знак "оживає" і перетворюється в зображення земної кулі.

Центральна частина вікна поділена на дві частини. Верхня призначена для відображення списку заголовків повідомлень у вибраній групі новин, а нижня - для відображення текстів повідомлень. Можна перетягувати межу, що ділить вікно, за допомогою миші.

Рядок стану висвітлює додаткову інформацію, наприклад, кількість повідомлень в папці або кількість непрочитаних повідомлень.

Прогрес-індикатор відображає стан виконання процесу, який може тривати досить довго, наприклад, процесу передачі списку груп новин на комп'ютер користувача.

Підписка на групу новин.

На даний час в мережі Iнтернет поширено більше 10000 груп новин(телеконференцій), які охоплюють широкий спектр тем, але не всі групи новин є на кожному сервері. ім'я груп новин, як правило, складається з кількох частин, розділених крапками. При читанні цього імені зліва направо його частини поступово звужують коло питань, що розглядаються, в цій групі. Телеконференції організовані за ієрархічним принципом. Спочатку існувало сім офіційних категорій, які є основою цієї ієрархії:

comp - обговорення питань, що відносяться до комп'ютерної тематики;

misc - oбговорення спеціальних тем;

news - oбговорення проблем, пов'язаних з самими групами новин;

rec - oбговорення тем, пов'язаних з хобі та розвагами;

sci - oбговорення тем, пов'язаних з наукою;

soc - oбговорення соціальних і культурологічних питань;

talk - розмови на довільні теми.

Крім того, існує найбільша і найпопулярніша категорія alt. До неї ввійшли дискусії на альтернативні теми, які не відображені в основних семи категоріях. існує також багато невеликих груп новин, що мають локальне значення, наприклад, relcom - група телеконференцій російською мовою.

Наведемо приклади груп новин:

relcom.commerce.software - обговорення та рекламування комерційного програмного забезпечення;

relcom.humor - гумор російською мовою;

guitar.alt - конференція на тему гітари.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes