Спілкування через Інтернет в реальному часі, Детальна інформація

Спілкування через Інтернет в реальному часі
Тип документу: Реферат
Сторінок: 2
Предмет: Комп`ютерні науки
Автор: Олексій
Розмір: 0
Скачувань: 1295
Реферат

Спілкування через Інтернет в реальному часі

Розмови через Iнтернет(IRC).

Iнтернет дозволяє не лише одержувати різноманітну інформацію і обмінюватися повідомленнями, але й спілкуватися в текстовому режимі з будь-яким користувачем мережі, де б він не знаходився. Дана послуга носить назву IRC(Internet Relay Chat-розмова через Iнтернет). Спілкування проводиться через набір повідомлень на клавіатурі комп'ютера. Розмовою в реальному часі даний сервіс називається через те, що між відсиланням повідомлень і відповіддю на них проходить дуже малий проміжок часу.

Служба IRC організована так, що, під'єднавшись до одного з серверів, які підтримують її, можна вести розмову з будь-яким користувачем Iнтернета, комп'ютер якого під'єднаний до інших IRC-серверів.

Простір IRC розбито на окремі області, які називаються каналами. Деякі канали працюють постійно, а деякі створюються тимчасово і закриваються після того, як їх полишить останній учасник. Під'єднавшись до каналу, користувач бачить на екрані повідомлення, передані іншими учасниками розмови на цьому каналі. Таким чином можна проводити дискусії на різні теми із співрозмовниками, що проживають в різних куточках земної кулі. В Iнтернеті організовано декілька різних систем IRC, які не перетинаються одна з одною. Канали з однаковими іменами в різних системах є насправді різними каналами, і користувачі одного каналу не почують користувачів іншого. Вибрати ту чи іншу систему можна, під'єднавшись до вхідного до неї сервера IRC.

Сервіс IRC з'явився в 1988 році і за короткий час став одним з найпопулярніших сервісів в Iнтернеті.

Ознайомлення з робочим вікном та основними принципами роботи програми mIRC.

Для ведення розмов через Iнтернет потрібні спеціальні програми. Розглянемо одну з найпопулярніших - програму mIRC. Якщо цієї програми немає на вашому комп'ютері, то її інсталяція виконується так, як і інсталяція будь-якої іншої програми для Windows. Запуск програми mIRC можна здійснити через стартове меню робочого стола Windows. Діалогове вікно програми дозволяє увести інформацію про себе і вибрати IRC-сервер. У списку, розміщеному в верхній частині вікна діалогу, перераховані відомі IRC-сервери. В кожному рядку вказана система IRC, що підтримується сервером, і його місцезнаходження. Наприклад, Afternet: US, CA, San Diego означає, що даний сервер розміщений в США, в місті Сан Дієго і працює в системі Afternet. Під'єднавшись до будь-якого сервера цієї системи, користувач знайде одні і ті ж канали, однак, під'єднавшись до сервера іншої системи, наприклад, Random, він одержить доступ до інших каналів.

Якщо відома адреса сервера, який не вказано в списку, то можна додати її, натиснувши кнопку Add.

Виберіть в списку, наприклад, назву сервера Efnet: US, AZ, Phoenix. Після вибору сервера слід ввести інформацію про себе: вказати своє ім'я, адресу електронної пошти і два псевдоніми. Всі ці дані слід вводити англійською мовою, щоб можна було спілкуватися з зарубіжними учасниками розмови. Псевдоніми - це ті імена, під якими вас будуть знати інші співрозмовники. Уведіть два псевдоніми, оскільки є ймовірність, що вибраний вами псевдонім вже використовується в даній системі IRC. В цьому випадку буде використано другий псевдонім.

Щоб попасти в основне вікно програми mIRC, виконайте наступні дії:

Уведіть в поле Real Name ваше ім'я i прізвище латинськими літерами.

Уведіть в поле E-Mail адресу вашої електронної скриньки. Якщо у вас немає адреси, уведіть довільну інформацію.

Уведіть в поле Nickname вигаданий вами псевдонім.

Уведіть в поле Alternate другий псевдонім, який повинен бути досить оригінальним, щоб не повторюватися в IRC.

Клацніть на кнопці ОК, діалогове вікно закриється, і на екрані з'явиться основне вікно програми mIRC.

В верхній частині вікна розміщені заголовок, меню і панель інструментів, аналогічні до таких самих елементів в будь-якій програмі Windows.

Під панеллю інструментів знаходиться робоча область, на якій розміщені різні вікна. Обов'язково повинно бути відкрите вікно з заголовком Status. В нього виводяться повідомлення IRC-сервера. Якщо користувач відіслав запит на список доступних каналів, то він запишеться у вікні Channels. інформація з кожного конкретного каналу виводиться в окремому вікні, причому назва каналу починається з символу #. В кожному вікні є область для виводу інформації, а також вводу команд і повідомлень з клавіатури комп'ютера. Ця область розміщена в нижній частині вікна. Вікна, що відповідають каналам, розділені на дві смуги. Справа виводиться список учасників каналу, а зліва - їх репліки і повідомлення системи.

Для ведення розмови необхідно під'єднатися до будь-якого каналу і вводити свої репліки, читаючи повідомлення співрозмовника. Під'єднання і від'єднання від каналу, одержання списку каналів і інші аналогічні дії виконуються за допомогою команд, але при використанні програми mIRC зручніше скористатися кнопками на панелі інструментів.

Під'єднання до каналів IRC-системи.

Спробуємо під'єднатися до IRC-сервера і дізнатися, про що говорять користувачі на одному з каналів. Для цього:

\x2403\x1103\xC584\x1202\x6864\x0101\x1300¤\x1400¤\x5B00$\x245C\x6000\xC584\x6102\x0324\x1400жено блискавку, щоб встановити з'єднання з сервером. В вікні Status з'явиться повідомлення про під'єднання, а потім - вікно діалогу зі списком каналів. Це вікно призначене для швидкого під'єднання до каналу, який є в списку програми mIRC. Можна додати будь-який канал, клацнувши на кнопці Add. Клацніть на кнопці ОК і вікно діалогу закриється.

Спробуємо інший спосіб під'єднання до каналів. Нехай на цей момент комп'ютер користувача під'єднаний до сервера, але ще не працює з жодним із каналів. Для початку одержимо список всіх каналів, які є на даному сервері.

Клацніть на кнопці , на якій зображено листок на фоні земної кулі, розміщену на панелі інструментів. На екрані з'явиться вікно діалогу із запитом. В цьому вікні можна вказати параметри запиту на одержання списку каналів.

Не змінюючи нічого, натисніть кнопку Get List!. Відкриється вікно Channels, і в цьому вікні сформується список доступних каналів. Оскільки каналів багато, то ця процедура може зайняти декілька хвилин.

Клацніть мишею на кнопці Status, розміщеній в нижній частині робочого вікна програми, щоб перейти в однойменне вікно.

Як тільки у вікні Status з'явиться повідомлення End of /LIST, клацніть мишею на кнопці Channels, щоб перейти у відповідне вікно. Повідомлення End of /LIST означає, що одержано повний список каналів, які в даний момент присутні на сервері. У списку каналів бачимо назву канала, що починається з символу "#", за ним вказана кількість відвідувачів, під'єднаних в цей час до каналу, і коментар, який було введено першим відвідувачем каналу.

За допомогою скролінга перегляньте список і знайдіть канал #russian.

Клацніть двічі мишею на назві каналу #russian. Ваш комп'ютер під'єднається до каналу, і в програмі відкриється ще одне вікно, яке відповідає вибраному каналу.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes