Засоби комунікації Windows 95, Детальна інформація

Засоби комунікації Windows 95
Тип документу: Реферат
Сторінок: 1
Предмет: Комп`ютерні науки
Автор: фелікс
Розмір: 0
Скачувань: 1143
Міністерство освіти України

Львівський державний університет ім. І. Франка

Факультет прикладної математики

та інформатики

Звіт

про виконання практичного завдання з курсу

"Лабораторія спеціалізації"

Львів – 1998

Засоби комунікації Windows 95

В стандартний комплект поставки Windows 95 OSR2 входять наступні комунікаційні програми: Internet Explorer 3.0, Internet Mail, Internet News, Microsoft Netmeeting, Hyper Terminal, Dialer, Direct Connection, Telnet.

Web-броузер Internet Explorer 3.0 став першим переглядачем інтернет-сторінок розроблений Microsoft, що підтримує технології ActiveX, Java, Frames, HTML 4.0. В Internet Explorer вперше застосовану новий вид меню – яке має продовження в усіх пізніших від нього продуктах Microsoft – Coolbar, спеціальний вид панелі інструментів, яка дозволяє додаткові операції (розміщення малюнків на панелі інструментів тощо). Розробниками максимально спрощено роботу в переглядачі – достатньо вказати вид під'єднання до інтернет (Dial-up, Local Area Network чи під'єднання вже існує) а також вказати адресу проксі-сервера, якщо вона існує, і в полі url можна набирати адресу web-вузла і відправлятися в мандри по всесвітній павутині. Серед меню та панелей інструментів більшість стандартних команд web-броузера – відкрити файл(File-Open file), зберегти як (File – Save as), друк, параметри друку (File – Print, Print properties), пошук на сторінці, копіювання, виділення (Edit – Find, Copy, Select All), перегляд в вигляді HTML (View - document source), параметри (View - properties) та інші. Добре організована підтримка Shortcuts на web-сторінки (Links). Internet Explorer підтримує переважну більшість розповсюджених протоколів передачі данних - http, ftp, gopher, socks, secure, дозволяє виставлення рівня безпеки, власної та сторінкової ідентифікації.

Програми Internet Mail i Internet News призначені для перегляду та відправки почти та повідомлення груп новин. В пізніших версіях від Microsoft (Windows 98) ці дві програми об'єднано в одну – Microsoft Outlook. Програма Internet Mail настроюється аналогічно як і Internet Explorer, додатково вводиться адреса серверу почти (SMTP i POP3 протоколи), в Internet NEWS - адреса серверу новин (NNTP протокол). В переглядачі почти організовано поділ на папки – Inbox, Outbox, Deleted Items, Send Items, в яких зберігаються відповідно вхідна почта, підготована до відправки, знищена, відправлена, реалізовано наступні команди – New Message, Reply , Reply to all, Send and Receive, Delete, Adress book та інші – відповідно нове повідомлення, відповісти автору, відповісти всім, доставити і відправити пошту, знищити, адресна книга (спеціальна програма для запису адрес інших користувачів). Структура програми Іnternet News – стандартний поділ за конференціями з використанням майже тих же команд, що й в Internet Mail.

ae

ьної графічної дошки. Microsoft Netmeeting використовує сервер ils.microsoft.com хоча в ньому також передбачено можливість прямого з'єднання через телефонну лінію за допомогою модема, та за допомогою нуль-модема. В принципі для нормального використання програми потрібно не нижче ніж 28800 бод модем, або нуль-модем кабель з встановленною якнайвищою швидкістю. В останньому випадку не можуть бути використанні найпростіші методи зв'язку com-com чи lpt-lpt які підтримують дос драйвери interlink та interserv, але які не підтримуються Windows.

Програма Hyper Terminal – стандартна 32 розрядна версія звичайного модемного терміналу – програми для зв'язку двох комп'ютерів за допомогою двох модемів з використанням апаратних протоколів. Програма є дуже простою в використанні. Підтримується передача та прийом файлів за допомогою більшості існуючих протоколів (XModem, Ymodem, Kermit тощо). Організовано дозвон до комп'ютерів за допомогою ярликів. Досить недоробленим виглядає процес прямого спілкування користувачів на віддалених комп'ютерах.

Аналогічно програма Direct cable connection є програмою для зв'язку двох комп'ютерів через нуль-модем. Нуль-модем спеціальний кабель який з'єднує комп'ютери через lpt або com порти. Як вже зазначалось вище Windows не пыдтримує прості схеми розпайки кабеля зв’язку і взагалі кажучи добре працює на спеціальному кабелі Rs-232 який дозволяє встановити дуже високу швидкість і безпомилковий режим роботи. В випадку з'єднання двох комп'ютерів за до помогою дос драйверів interlink та interserv Windows 95 буде бачити тільки диски (без СDRom) та принтери іншого комп'ютера без можливості використання інших ресурсів віддаленого комп'ютера (модема, CDRom та ін.) та під'єднання до мережі через віддалений комп'ютер, що дозволяє direct cable connection. Для з'єднання потрыбно на двох комп'ютерах запустити дану програму, вказати ім'я портів через які ведеться з'єднання та виділити спільні ресурси (Control Panel – Network Neighborhood – Files and ptinters).

Також дуже простою в використанні є програма Dialer, яка використовується для набору номера і дозвон за допомогою модема. Dialer використовують коли користуються модемом. що має функцію Voice-modem – тоді можна використовувати модем як звичайний телефонний апарат. Відсутнітсь в цієї програми автовідповідача, можливості запису розмови робить її неконкурентноздатною в порівнянні з іншими програмними продуктами від Bitware (Bitmodem), Pacific Image Communication (SuperVoice 1.0, 2.0) та іншими.

Програма Telnet призначена для shell-account зв'язку в інтернет. В зв'язку з тим що графічний інтерфейс витіснив текстовий, а Windows поступово витісняє Unix все менше і менше людей користуються телнетом. Тим більше, що з огляду на безпеку провайдери (постачальники інтернет-з'єднання) не дають можливості доступу до своїх серверів за допомогою shell-account. Telnet може використовувати тип терміналу ansi, vt-100 і dec-vt-100. Для під'єднання до віддаленого комп'ютера достатньо вказати його адресу в комнадній стрічці (telnet.exe hostname) або в полі connect-host-hostname.

PAGE 1

PAGE 4

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes