Небезпека використання мобільних телефонів, Детальна інформація

Небезпека використання мобільних телефонів
Тип документу: Реферат
Сторінок: 3
Предмет: Комп`ютерні науки
Автор: фелікс
Розмір: 9.9
Скачувань: 3568
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

Реферат

на тему:

”Небезпека використання мобільних телефонів”

Виконав студент 106 групи

юридичного факультету:

Ємець А.А.

Перевірив:

Бадьора С.М.

Київ 2002Проблема біологічної безпеки мобільних телефонів в нашій країні досить актуальна і зростає з кожним днем, оскільки мобільний зв”язок стає більш-менш доступним для всіх верств населення країни. Проблема заключається в тому, що включений мобільний телефон являється постійним джерелом СВЧ випромінення.

Треба звернути увагу, що людина практично всю свою історію прожила за умов природного фону радіоопромінення – це слабке космічне випромінення і досить суттєве імпульсне випромінення за рахунок блискавок. І організм людини призвичаєний до природного фона. З моменту відкриття радіо пройшло вже більше 100 років, і за потужністю радіовипромінення Земля стала в багато разів яскравіше Сонця, але основна доля цієї потужності приходиться на порівняно низькі частоти до яких людина адаптована. Тому покищо не відчутні особливо шкідливі масові наслідки роботи потужних радіостанцій та телецентрів, хоча їх потужність перевищує десятки і навіть сотні кіловат. Значно щкідливішим являється високочастотне випромінення сантиметрового діапазону. Мобільний зв”язок знаходиться покищо на самому початку цього діапазону, але поступово просувається далі (GSM 1800,1900).

В Україні діють декілька операторів мобільного зв”язку, які працюють в стандартах GSM(900,1800), NMT-450i, D-AMPS, CDMA. Ми розглянемо в основному стандарти GSM та NMT, які є найбільше розповсюдженими на радіопросторі України.

Безпосереднім джерелом випромінення в мобільному телефоні є штиркова антена. Всі інші джерела випромінення (сам передатчик, генератор частоти тощо) настільки малопотужні, що їх можна не брати до уваги.

СВЧ випромінення безпосередньо нагріває організм (повна аналогія з мікрохвильовою піччю). Ток крові зменшує нагрівання, але, наприклад, кришталик ока позбавлений омивання кров”ю і при суттєвому нагріванні – мутніє, руйнується. Ці зміни, як правило, безповоротні. Даний процес супроводжується різзю в очах і шумом в голові. Дія випромінення на мозок значно менше, оскільки мозок екрановано черепною коробкою(зменшення опромінення на 5-7 Дб) і має розвинену кровоносну систему. Різні стандарти мають різні властивості нагрівання організму. Телефони стандарту GSM 900/1800 більш небезпечні за телефони стандарту NMT 450і, оскільки частота випромінення вище, хоча в NMT 450і використовується більша потужність.

На щастя СВЧ потужність, яку випромінює телефон не настільки велика, щоб нагріти кришталик ока чи мозок. Але телефон, на відміну від мікрохвильової піччі, випромінює складний модульований сигнал, який несе в собі певну інформацію. Біологічно-інформаційні взаємодії вивчені недостатньо, а достовірні результати досліджень не публікуються і таким чином стають недоступними для зацікавлених користувачів мобільних телефонів. Можливо, що ми можемо отримати повну аналогію з “коровним сказом” чи якоюсь іншою прионовою хворобою.

J

L

начить буде збільшувать потужність до максимума). З іншого боку виробники борються за збільшення строку роботи телефона на одній зарядці батареї, а це досягається зменшенням потужності випромінювання. На голову користувача мобільного телефону попадає приблизно 20% загальної потужності, що випромінюється, тобто приблизно 400000 мікроват. Для відповідності старим нормам (припустимо, що вся потужність розтікається по освітленій площі голови рівномірно) поверхня освітленої частини голови має бути не менше 40000 см2 (квадрат 2х2 метра). По новим нормам поверхня освітленої частини голови має бути не менше 4000 см2 (квадрат 63х63 см, все одно забагато). Але все ж реально опромінення нерівномірне, тому і густина потоку потужності на окремих ділянках голови буде значно вище.

В Європі і США замість густини потоку потужності часто використовують поняття поглинутої потужності SAR – рівень випромінення в ватах випроміненої енергії на кг мозку(Вт/кг). Згідно з The Cellular Telecommunications Industry Association, гранично допустимим є значення SAR рівне 1,6 Вт/кг. Ось дані по розповсюдженим типам телефонів:

Таблица 1

Модель SAR (Вт/кг)

Bosch GSM-908 1,59

Philips Genie 900 1,52

Ericsson LX-588 1,51

Ericsson T28 World GSM 1,49

Nokia 3110 1,24

NEC DB4000 1,23

Nokia 6210 1,19

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes