Славні архітектурні пам'ятки України, Детальна інформація

Славні архітектурні пам'ятки України
Тип документу: Реферат
Сторінок: 1
Предмет: Інше
Автор: фелікс
Розмір: 28.6
Скачувань: 1914
Реферат

на тему:

“Славні архітектурні пам’ятки України”Україна славить своїми зодчими спорудами. Щоправда історія в України видала важкою: її багато разів завойовували, а це досить сильно вплинуло на архітектуру країни, проте збереглося чимало спогадів, або дещо видозмінених залишків визначних споруд України, з яких можна зробити висновок, що Україна мала чимало цікавих архітектурних ансамблів, особливо це стосується релігійної архітектури. Такими прикладами визначної архітектури є:

ВОСКРЕСЕНСЬКА ЦЕРКВА

Побудована в 1701- 05 рр. (за іншими джерелами у 1696-98 рр.) у стилі українського бароко. Дзвіницю побудовано у 1860-63 рр. (архіт. П.І.Спарро по проекту архіт. Духоніна). Після пожежі 1880 р. Воскресенська церква відбудована в 1883 р. по проекту В.Н. Ніколаева. В 1979-81 рр. церква була реконструйована.

      Розташована біля Києво-Печерської лаври ( вул. І.Мазепи, 27).ВСІХСВЯТСЬКА ЦЕРКВА

Зводилася одночасно з Економічною брамою, на північ від Успенського собору, у 1696-1698 рр.

Церква є пам"яткою архітектури, в якій найяскравіше втілені риси п"ятидільного українського храму XVII-XVIII ст. Вона має струнку просторово-пірамідальну композицію, що грунтується на плані рівно кінцевого хреста. Така конструктивна будова дала можливість створити всі чотири фасади рівнозначними. Храм відзначається багатим художнім оформленням площин стін (у декоративному оздобленні застосовано виключно геометричні елементи). Усі планово-просторові камери завершуються банями з восьмигранними барабанами, серед яких середня значно вища й об"ємніша, ніж чотири інші. Позолота бань, а також маківок з хрестами виконана з листового золота.

Пластична насиченість стін, вигнутість ліній бань створює багату світлотіньову гру, що надає будові надзвичайно красивого мальовничого вигляду, зберігаючи одночасно її стрункий силует із виразними об"ємами архітектурних мас.

Розташована на території Києво-Печерської лаври.      

    ЦЕРКВА СВ. МИКОЛАЯ ПРИТИСКА (XVII ст.)

Побудована на кошти київського міщанина Петра (на прізвисько Залізний Гріш) на місці однойменної дерев"яної церкви (серед. XVI ст.).

По одній з легенд назва виникла начебто від того, що у церкві "Святий Миколай" притиснув злодія, який намагався пограбувати храм. Являє собою хрестоподібну в плані споруду з банею, яка має форми українського бароко. У 1868 р. до храму прибудовано каплицю.

Розташована на Подолі, на перехресті вулиць Хорєвої і Притисько- Микільської.

      

      ІЛІЇНСЬКА ЦЕРКВА (1755 р.)

Згідно літопису, на місці сучасної Іліїнської церкви в 945 р. стояла перша на Київській Русі церква (дерев"яна) в якій представники київського князя Ігоря принесли клятву при підписанні миру з греками. У плані Іліїнська церква повторює свою попередницю.

Розташована на Подолі на вул. Почайненській, 12.Усі ці церкви – визначні пам’ятки української культури 17-18 століть. Їх історія складна і багатостраждальна. Чимало вони побачили на своєму віці, але їм вдалося дійти до нас і свідчити про те вміння, якими володіли колишні зодчі нашої держави. Окрім архітектурних цікавостей, вони багаті на історичні події, але головне, що притаманне їм усім – це наявність яскравої індивідуалістичної риси, яка була характерна усім релігійним будовам українських земель. Це свідчить про своєрідність і самобутність української культури, творчого пошуку. Воістину Україна багата на славних майстрів!

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes