Князівство Андорра, Детальна інформація

Князівство Андорра
Тип документу: Реферат
Сторінок: 2
Предмет: Географія, Геологія
Автор: фелікс
Розмір: 10.5
Скачувань: 1591
1.Географічна характеристика.

Князівство Андорра розташовано досить високо над рівнем моря в районі Східних Піренеїв, між Францією й Іспанією. Площа 465 км2 (за іншими даними ООН, 453 км2). Населення 65 тис. чіл. (1998), говорить на каталанскій мові., а також французькій і іспанській мовах. По віросповіданню - головним чином католики. Ландшафт представляє улоговину з гір з похилими схилами і гостроверхими вершинами, розсічену долинами верхнього і середнього плину р. Валира (басейн р. Ебро) і її припливів, а частково також р. Арьєж (басейн р. Гаронни). Найнижча точка - Риу-Валіра (Riu Valira) - 849 метрів над рівнем моря, найвища точка - Кома-Педроса (Coma Pedrosa) - на висоті 2946 метрів над рівнем моря. Літо у високогір'ях холодних і сухе, хоча в долинах достатно тепло, зими холодні і сніжні, але, як правило, дуже сонячні. Ландшафт і клімат являють собою ідеальне сполучення для катання на лижах.Що є причиною припливу туристів

Столиця Андорри - Андорра-ла-Велла (Andorra La Vella); країна поділяється на сім адміністративних округів. Природні ресурси країни представлені гідроенергетикою, мінеральними водами, лісом і залізною рудою. Андорра не має власного міжнародного аеропорту: Барселона знаходиться усього в 3 годинник їзди, відмінні дороги зв'язують Андорру з Іспанією і Францією.2.Історична характеристика.

Походження Андорри губиться в нетрях історії. Імовірно, це було одне з буферних держав, створених Карлом Великим для захисту християнської Франції від арабів. За традицією Карла Великого вважають засновником держави, а його син Людовик Благочестивий подарував жителям Андорри Велику Хартію волі (Маgna Carta). Перше згадування в джерелах про Андорру відноситься до 805. У середні століття територія Андори була феодальним володінням в основному графів де Фуа і єпископів Урхельских. Своєрідну форму «незалежності» країна одержала в результаті виниклих у 13 в. розбратів між останніми , котрі в 1278 підписали договір («Акт-пареаж»). Відповідно до цього договору, над Андоррою встановлювався подвійний сюзеренітет графів Фуа і єпископів. Цей договір діє дотепер. Спадкоємці єпископа і понині є співправителями, а права графів Фуа перейшли спочатку до короля Наварри, потім до короля Франції, а пізніше – до її президента. Під час Французької революції Андорра стала незалежною, тому що новий уряд Франції скасував усі колишні акти, але в 1806 при Наполеонові андорці звернулися до нього з петицією про відновлення Акт-пареажа. Наполеон погодився, помітивши, що «Андорра – політичний курйоз, якому необхідно зберегти», і проголосив її конституційною республікою. У 1866 в Андоррі була введена конституція, у 1867 - трохи обмежена влада єпископа в області внутрішнього життя громад. Однак у житті і звичаях народу Андорри дотепер збереглися пережитки дофеодальних і феодальних відносин (общинна власність на землю, звичайне право, залишки кровних відносин і т.д.).У країні існують два опозиційні політичні угруповання - "група молодих" (т.зв. Андоррський національний союз) і "група старих".Хоча насправді Андорра стала незалежною в 1278 році. Співправителями цієї країни є французький президент і іспанський єпископ Урхельский, але вони зовсім не втручаються в справи цієї країни.

3.Структура економіки.

Андорра є незалежною європейською державою, парламент якої обирається шляхом демократичних виборів; титулярний уряд на місцях представляють чиновники, називані "жезлоносцями" (vergeurs). Однопалатний законодавчий орган - Загальна рада (Consell General) складається з 24 членів, що обираються кожні чотири роки. Половина з них вибирається безпосередньо в округах, інша половина - через голосування по національному виборчому листу. За рекомендацією Загальної ради співправителі призначають керуючого (Cap de Govern) - прем'єр-міністра, останній же, у свою чергу, призначає кабінет міністрів.

Законодавча система заснована на французькому і іспанському цивільних кодексах і на незалежному судовому праві по конституції 1993 року. Андорра є цілком пільговою в плані законодавства територією, однак юридичні процеси на рівні вищих судових інстанцій можуть виявитися досить складними. Судові функції в Андоррі здійснюють: один із двох бальї (французький і єпископський), апеляційний суддя, вищий суд і церковний суд єпископа; діє також трибунал по кримінальних справах. Оскар Рибас Рейг, що очолював уряд Андорри в 1990–1994, провів у країні політичну реформу, що увінчалася прийняттям у 1993 новій конституції. З тих пір у політичному житті Андорри помітну роль грають Національне демократичне об'єднання, до якого належить Рибас Рейг, і Ліберальний союз. Жодна з цих партій не має чіткої ідеологічної програми. У листопаді 1994 Рибас Рейг пішов у відставку після того, як висунуті їм проекти оподатковування і розвитку інфраструктури викликали широке невдоволення населення. Уряд очолив Марко Форне Молне, лідер Ліберального союзу. Ця партія одержала 18 з 28 місць у Генеральній раді на виборах у лютому 1997.

Процвітаюча економіка Андорри - на 100% приватновласницька й обслуговуваєма на місцевому рівні. Її нерегульована банківська система одна із самих надійних у світі. Об'єктивна наступна характеристика: процвітаюча, суперкомп'ютеризована, енергійна, розсудлива і цілком орієнтована на своїх клієнтів. Деякі найбагатші люди світу стали віддавати перевагу банкам Андорри, а не знаменитим аналогічним організаціям Швейцарії.

Історично сільське господарство Андорри через незначну площу, придатної для оброблення землі, спеціалізується на розведенні овець, свиней і великої рогатої худоби. У наш час скотарство і ферми як і раніше зберігають важливе значення в економіці країни поряд з тютюновим виробництвом, але туризм став, безумовно, домінуючою галуззю, що забезпечує не менш 80% ВВП. Основним магнітом, що притягає туристів, є відсутність податків або ПДВ, хоча відносні переваги Андорри в порівнянні з Францією або Іспанією вже починають зникати, оскільки обидві країни почали процес лібералізації своїх ринків.

ВВП із розрахунку на душу населення складає 20 000 доларів, що ближче до нижньої границі середнього показника по європейських країнах. Однак з обліком мінімальних урядових витрат і практично відсутністю податків Андорра є цілком перспективною країною. Виробництво (здебільшого зв'язане з тютюновою промисловістю) і зростаючий сектор фінансових послуг складають по 5% ВВП кожний. Більшість товарів є імпортними, що приводить до явного структурного дефіциту торговельного балансу. Темпи росту коливаються досить сильно: економіка Андорри залежить від стану справ у сусідніх державах. В даний момент економіка знаходиться в гарному стані, темпи росту оцінюються приблизно в 5% або навіть більше.

Андорра не має власної офіційної валюти, у країні мають ходіння самі різні валюти. Найбільше часто використовуються французький франк і іспанська песета, національні рахунки ведуться в іспанських песетах. Обмінний курс складає приблизно 189 494 іспанських песет (ESP) за 1 долар США.

В Андоррі не існує оподатковування компаній або приватних осіб, за винятком скромної щорічної плати за реєстрацію, деяких муніципальних податків і податків на угоди з майном. Немає якого-небудь спеціального законодавства у відношенні офшорних осіб, не існує також і трастів (законодавство Андорри є винятково цивільним). Проблемою для офшорних компаній є той факт, що Андорра наполягає на тому, щоб дві третини компаній знаходилися у власності громадян цієї країни , чи досить довго проживаючих тут резидентів. Хоча для повсякденної роботи номінальні призначення цілком можуть допомогти обійти цю вимогу, проте, з погляду законодавства таке положення справ - це реалії. Таким чином, офшорний бізнес Андорри обмежується досить багатими приватними особами.

У якості "кращого будинку для грошей" Андорру важко перевершити. Банки є більш ніж надійними, при цьому в країні не існує валютного контролю або контролю над капіталом. Номерні банківські рахунки відомі тільки вам, вашому банкіру і Господу Богу. Тверде законодавство щодо можливостей відмивання грошей перешкоджає кримінальній діяльності - за винятком запобігання сплати податків, що в Андоррі не розглядається як злочин.

Контроль над імміграцією здійснюється проживанням і дозволом на роботу

Для стимулювання імміграції приватних осіб, що мають досить великий приватний капітал (найчастіше це особи пенсійного віку) уряд пропонує дозвіл на пасивне проживання, плата за яке є аж ніяк не маленькою. З іншого боку, дозвіл на довгострокове проживання видається тільки тим особам, що мають дозвіл на роботу і число яких контролюється визначеними квотами. Існує можливість обійти дані положення, завівши собі номінальну компанію, що досить дорого. Крім того, уряд здійснює твердий контроль за їх діяльністю, і найменший натяк на сумнівну діяльність (або конкуренція з громадянами) приведе до швидкого виселення з країни.

Бізнес і умови його ведення в Андоррі досить ліберальні. У країні не існує податку з корпоративного прибутку, хоча передбачаються скромні щорічні виплати і внески .Законодавство доволі вільне, у країні не існує валютного контролю або контролю над капіталом. Добре розвита мережа телекомунікацій, можливий Інтернет-хостінг.

Незважаючи на існування визначених видів промислової і комерційної діяльності, зокрема це стосується туризму, найбільш розвитим можна назвати банківський сектор, особливо приватний банківський сектор, що користується всіма перевагами, наданими йому строгим законодавством що стосується банківської таємності. Що стосується інших видів фінансових послуг, то вони не настільки розвиті, хоча уряд і намагається оживити сектор страхування.

Адміністрація Андорри не має формальних схем стимулювання інвестицій за винятком деякої фінансової підтримки для розвитку туристичного бізнесу. Іноземні інвестиції у фінансову область строго обмежені , а іноземна участь у вітчизняному бізнесі (на противагу оффшорній діяльності) обмежено мінімальною кількістю акцій у підприємствах більшості галузей.

Зовнішня торгівля країни 1995 та 1998 роках (млрд $)

1995 1998

Експорт 0,047 0,058

Імпорт 1,000 1,077

Склад експорту: невеликі об’єми табаку , вівса , ячменя , пшениці , овочів , вівець

Географія експорту: Франція 34 % , Іспанія 58 %

Склад імпорту: споживчі товари

Географія імпорту: Іспанія 48 % , Франція 35 % , Америка 2,3 %

4.Участь Андорри в міжнародних відносинах.

Андорра була прийнята в ООН у 1993. Вона скасувала податки на імпорт товарів із країн Європейського союзу, але сама не вступила в цю організацію. Андорра є членом Митного союзу Європейського співтовариства (EU Customs Union) і розглядається як член ЄС при торгівлі промисловими товарами і як не член ЄС при торгівлі сільськогосподарською продукцією. Таким чином, вона застосовує загальний зовнішній тариф ЄС для несільськогосподарської продукції.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes