Характеристика друкованого видання "Україна молода", Детальна інформація

Характеристика друкованого видання "Україна молода"
Тип документу: Реферат
Сторінок: 2
Предмет: Журналістика
Автор: фелікс
Розмір: 7.2
Скачувань: 1391
Характеристика друкованого видання

УКРАЇНА МОЛОДА

“Україна молода” – щоденна інформаційно-політична газета. Заснована у 1991 році. Засновником є приватне підприємство “Україна молода”, свідоцтво про реєстрацію: КВ N№3386, видане Мiнiстерством iнформацiї України. Періодичність – 5 разів на тиждень: понеділок, вівторок, середа, п'ятниця, субота. Газета публікує матеріали виключно українською мовою. Обсяг – 16 сторінок А3 , обсяг суботнього випуску 8 сторінок А3. Тираж - 157,5 тисяч екземплярів.

Редакція газети знаходиться за адресою: Київ, проспект Перемоги. Газета має свою сторінку в Internet HYPERLINK http://uamedia.visti.net/um http://uamedia.visti.net/um , проте не розбудовану, свій інтернет-сервер. Газета друкується у видавництвах “Преса України” у Києві та “Вільна Україна у Львові. Верстка та виготовлення фотоформ – комп'ютерний центр редакції “України молодої”.

Головний редактор газети з 1995 року – Михайло Іванович Дорошенко, радник прем'єр-міністра Віктора Ющенка на громадських засадах. Народився у 1956 році у Сумській області, одружений, має трьох дітей. Здобув вищу освіту на факультеті журналістики Київського університету ім. Шевченка. З 1980 року працював кореспондентом, а згодом завідувачем відділу у газеті “Молодь України”. З 1984 року – інструктор сектору преси ЦК ЛКСМУ. З 1991 року працівник редакції газети “Україна Молода”, у 1994-95 роках прес-секретар Президента України, у 1999 році керівник прес-центру виборчого штабу Леоніда Кучми на виборах Президента. Заслужений журналіст України (1989), отримав у 1996 році Почесну відзнаку Президента України.

Заступник головного редактора – Ожогіна Ірина Андріївна. Народилася в 1962 у місті Дніпродзержинську, здобула вищу освіту на факультеті журналістики Київського державного університету. У 1985-93 роках кореспондент, згодом завідувач відділу редакції дніпропетровської газети “Прапор юності”. Член спілки журналістів України з 1987 року. З 1993 року працює в “Україні молодій”.

Другий заступник головного редактора – Лиховій Дмитро Вікторович. Народився у 1974 році у місті Узині Київської області. Вищу освіту здобув в Інституті журналістики Київського державного університету. З 1992 року кореспондент, з 1993 року оглядач, а з 1994 року завідувач відділу політики газети “Україна молода”.

Завідувач відділу міжнародної політики – Зварич Олена Вікторівна. Народилася в 1968 році у місті Полтаві, здобула освіту на факультеті журналістики Київського державного університету. У 1985-86 роках працює кореспондентом у газеті Полтавського РККПУ “Ленінським шляхом”. З 1991 року кореспондент, а згодом завідувач відділу інформації, з 1993 року завідувач відділу зовнішньої політики, з 1994 року заступник головного редактора газети “Україна молода”.

Завідувач відділу спорту з 1998 року – Корольов Ігор Валентинович. Народився у 1969 році у Львові, вищу освіту здобув на факультеті журналістики Львівського університету ім. Франка. З 1992 року спортивний оглядач тижневика “Пост-Поступ”. З 1995 року спортивний оглядач газети “Україна молода”.

Завідувач відділу науки та освіти – Романець Дана Володимирівна. Народилася в Києві у 1975 році. Вищу освіту здобула в Інституті журналістики Київського університету.

Розміщення рубрик та матеріалів в газеті має доволі постійну та визначену структуру. Простежимо її на прикладі кількох випусків газети.

Ось приблизна побудова буденного випуску:

На першій сторінці – актуальне фото та короткий зміст провідного матеріалу випуску, що є своєрідним лейтмотивом. Сам матеріал розміщується на 2-3 сторінках. На відміну від газет, які привертають увагу читачів скандальними назвами, які не відповідають змісту матеріалів, провідні статті в “Україні молодій” завжди на високому рівні, події дається всебічна оцінка. Поряд з актуальним фото – анонси декількох інших найважливіших матеріалів, витримані в інформаційному стилі (наприклад: “На Рівненищині жінка півтора місяці жила поруч із мумією своєї матері”). Рубрика “Новини плюс” – серія хронікальних заміток, тематично структурованих, без подальших коментарів. Внизу – оголошення про передплату (місячна передплата газети коштує 3 гривні 75 копійок) та хронікальне повідомлення з фото під рубрикою “Світ у вікні”.

Друга сторінка з підзаголовком “У номер” – матеріали про найважливіші події українського та світового життя, як правило короткі інформаційні або аналітичні матеріали. Газета не “завантажує”, подібно до “Дзеркала тижня” та деяких інших подібних видань, читача надглибоким аналізом політичних подій, проте і не лишає факти без коментарів.

Слід сказати, що, окрім постійних усталених рубрик, матеріали часто мають своєрідні “тематичні” рубрики, назви яких “підганяються” під тематику самих матеріалів. Наприклад: “Зустрічайте” – про приїзд Папи Римського до Львова, “З-під води” – про події з субмариною “Курськ” тощо. Постійні тільки загальні рубрики, або ж підзаголовки, як я тут їх називаю. На другій сторінці розміщується не більше одного фото.

Третя сторінка з підзаголовком “Політінформація” – матеріали, що присвячені політичному життю України, вже більш грунтовні в порівнянні з тими, що розміщуються на другій сторінці. Тут, як правило, розміщений і провідний матеріал випуску. Кількість фото – не більше одного. Усталених рубрик також немає, превалюють тематичні.

Четверта сторінка з підзаголовком “Політика великим планом” – грунтовний матеріал або матеріали про ту чи іншу політичну постать або подію. Як правило, супроводжується одним фото.

П'ята сторінка з підзаголовком “Селяни і Ко” – освітлення подій аграрного сектору української економіки, життя селян тощо. Не можна сказати, що селяни становлять велику частину аудиторії “України молодої”, проте вона старанно і без зайвого загравання з сільським читачем освітлює події на селі.

Шоста сторінка з підзаголовком “Економіка” – аналіз актуальних економічних подій в Україні та світі, переважають аналітичні матеріали. Фото – не більше одного.

Сьома сторінка з підзаголовком “СоціУМ” – грунтовне висвітлення соціальних подій, проблем працевлаштування тощо. Як правило, розгорнуті аналітичні матеріали або інтерв'ю, фото не більше одного.P

R

T

X

o

. Кількість фото – можливо 2 і більше на кожній сторінці.

Десята сторінка з підзаголовком “Я вам пишу... “ – публікація найцікавіших листів до редакції газети. Слід сказати, що, на відміну від багатьох видань, “Україна молода” не робить таких популістських кроків, як публікація кумедних листів, листів без особливого змісту, передавання привітів. Тут розміщуються тільки ті листи, що мають художню або інформаційну цінність і, в принципі, могли б бути повноцінними газетними матеріалами. Редакція залишає за собою право виправляти “ляпсуси” та здійснювати стилістичну правку листів. Публікуючи прийслані матеріали як листи, редакція звільнюється від необхідності платити за них гонорари авторам. Фото – не більше одного.

Одинадцята сторінка з підзаголовком “Наука” – освітлення проблем науки, як правило, глибокі аналітичні матеріали та інтерв'ю. Газета не грішить публікуванням неперевірених сенсаційних новин зі світу науки. Часто присутнє одне ілюстративне портретне фото.

Дванадцята сторінка з підзаголовком “Культура” містить матеріали з культурного життя країни. Тут публікуються відомі театральні та літературні критики, провідні українські письменники та літертурознавці, звіти про культурні події пишуть редакційні працівники газети. Кількість фото – одне або більше.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes