Держава ісмаїлітів в Ірані в 11-13ст, Детальна інформація

Держава ісмаїлітів в Ірані в 11-13ст
Тип документу: Реферат
Сторінок: 3
Предмет: Всесвітня історія
Автор: фелікс
Розмір: 12.6
Скачувань: 1406
Індивідуальна робота

Держава ісмаїлітів в Ірані в 11-13ст

План

Введення

Суспільні відносини в Ірану в 10-12 в.

Підготовка повстання

молоді роки Хасану ібн Саббаха

навчання “Дават – і джадид”

Повстання ісмаїлітів. Утворення ісмаїлітської держави

Розвиток ісмаїлітської держави

Загибель ісмаїлітської держави

Висновок

Введення

Ісмаїлітський рух буде розглянутий мною на широкому історичному тлі розвитого феодального суспільства, яким був Іран у період держави Сельджуків. Незвичайно швидкий розвиток феодальних відносин у 70 – 90 – х роках 11 в. загострило до крайності внутрішні протиріччя в цій державі. Повсюдне поширення ікту ( умовне земельне дарування від араб. ката – “відрізати, віднімати”) привело до посилення феодальної експлуатації іранського селянства. Клас феодалів виріс чисельно, головним чином за рахунок тюркських елементів. Експлуатація іранських селян тюркськими феодалами супроводжувалося грабежами, образами, насильствами.

Розвиток феодальних відносин вело до того, що, у – перших, общинні землі віднімалися і переходили у власність держави і феодалів ( з 10 в. як ікт) і, у – других, вільна селянська громада (якщо вона зберігалася) перетворювалася у феодально залежну. У містах Ірану ті ж тюркські феодали діяли безкарно будь-які бешкетування у відношенні трудового населення: ремісників, робочих людей, дрібних торговців і їхніх родин. Одна частина іранської знаті, що пристосувалася до завойовників – сельджукам, брало активну участь в експлуатації своїх одноплемінників. Інша, що утратила ведучі посади і свої земельні володіння, була в таємної опозиції до Сельджуків. Ненависть до феодалів, тюркським і іранської, зріла в серцях людей. Потрібна була іскра, щоб підпалити полум'я повстання.

Молоді роки Хасану ібн Саббаха

В Ірану давно велася пропаганда ісмаїлізму – однієї з течій шиїзму, що був офіційним віровченням у Фатимідському халіфаті. Однак пропаганда, яку вели фатимідські даї, не мала бойового, политичечкого направлення й адресувалася лише феодалам і людям науки.

Ісмаїлітська пропаганда якісно змінилася з появою Хасану ібн Саббаха.

Він висунув конкретні гасла для антисельджуцької і антифеодальної боротьби, з'явився вождем і організатором народного повстання.

Спочатку Хасан ібн Саббах сповідав віру своїх батьків шиїтів – дюжинників, але потім виявився під впливом исмаїлітів Рейя. Молоді роки Хасану ібн Саббаха, коли формувався його характер і вироблялися релігійні і політичні погляди, зв'язані з Реєм.

Рей, велике торгове місто з численними базарами і значним ремісничим населенням, здавна був одним з великих центрів ісмаїлізму.

Про зближення Хасану ібн Саббаха з ісмаїлітами Рейя докладно розказано від його обличчя в “Саргузашт – і Сайїд- на”.

Першим пропагандистом ісмаїлізма, якого зустрів на своєму шляху юний Хасан ібн Саббах, був ремісник – карбувальник. Останній усе більш наполегливо спростовував і убивав у Хасану ібн Саббаху віру його батьків. Свою справа він зробив.

Його другим наставником став лимар Бу Наджим, що зумів дати відповідь на всі, навіть найбільш важкі для розуміння питання Хасану ибн Саббаха.

Незабаром Хасан ібн Саббах заявив про своє прагнення прийняти исмаилизм. Наполегливі прохання юнака переконали Мумина, і він прийняв присягу, чим і було оформлене вступ останнього в ряди исмаилитов.

У 469/1076/77р. після свого призначення заступником Абд червоний – Мелик ибн Атташа Хасан ибн Саббах прийняв тверде рішення відправитися в Єгипет. Мелик посилав Хасану ибн Саббаха в Єгипет, ймовірно з метою завершення чи утворення знайомства з найбільш авторитетними исмаилитами.

Коли вмер Мустанир, удалося без особливої праці посадити на престол Мустали. Коли відбулося призначення Мустали і загострилася боротьба придворних угруповань, точно установити важко. Рішення Мустанира на користь молодшого сина викликало невдоволення серед исмаилитов. Був порушений теоритически непорушний принцип про перехід імамату від батька тільки до старшого сина.

У фатимидских исмаилитов розкол на низаритов (признававших імамат Низара) і мусталитов ( признававших імамат Мустали) відбувся, только після смерті Мустансира.

З погляду Стройової Л.В., перебування в Каїрі дало Хасану ибн Саббаху дуже багато чого. Він зміг познайомиться з Каїром і політичною обстановкою в столиці. Він довідався про прогресуюче падінні моці Фатимидского халіфату. Самим головної для Хасану ибн Саббаха була можливість переконатися в тім, что исмаилитам Ірану не прийдеться розраховувати на допомогу Фатимидского халіфату, і, нарешті, боротьба угруповань при дворі Мустансира, що підтримували Мустали чи Низара, предопредилила пізніше, після розколу 1094 р., визнання Хасаном ибн Саббахом імамату Низара.

Навчання Хасану ибн Саббаха “Дават- і джадид”

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes