Джон Кеннеді. Трагедія, Детальна інформація

Джон Кеннеді. Трагедія
Тип документу: Реферат
Сторінок: 3
Предмет: Всесвітня історія
Автор: фелікс
Розмір: 10.2
Скачувань: 2038
Реферат на тему:

Джон Кеннеді

Кеннеді, Джон Фицджеральд (1917-1963), 35-ий президент Сполучених штатів (1961-1963), був наймолодшою особою, яка коли-небудь була обрана президентом. Він був також першим римо-католицьким президентом, першим президентом, який народився у ХХ сторіччі.

Кеннеді був убитий перш ніж закінчився його третій рік президентства. Однак, його вплив і участь у розв’язанні так званої Кубинської ракетної кризи, можливо запобіг появі Третьої Світової війни.

Раннє життя

Джон Фицджеральд Кеннеді народився в Брукліні, штат Массачусетс, був другим з дев’яти дітей Джозефа Патріка Кеннеді і його дружини, Роуз Фицджеральд Кеннеді. Інші діти родини: Джозеф, Розмарі, Кетлін, Еніс, Патриція, Роберт, Джейн і Едвард. Роберт і Едвард Кеннеді також пішли в політику. Родина була досить багата.

Сім’я Кеннеді протягом тривалого часу займалася політичною діяльністю. Роуз Кеннеді була дочкою Джона Фицджеральда, який, як мер Бостона, був відомий як “медовий Фітз”. Джозеф Кеннеді був сином Патріка Кеннеді, успішного бізнесмена і видного Бостонского політичного діяча. Хоча Джозеф Кеннеді ніколи не займав виборної посади, він мав значний вплив у федеральному уряді протягом Нового Курсу президента Франкліна Рузвельта (1933-1945).

Освіта

У 13 років, Джон Кеннеді пішов у приватну школу в Новому Мілфорді, штат Коннектикут, але, захворівши, покинув її. Пізніше закінчив Тшоатську Підготовчу Школу в Валінгфорді, Коннектикут, і в 1935 році поступив до Університету Принстона. Але хвороба знову змусила його залишити навчання. Навчання Джон відновив аж у наступному році в Університеті Гарварда.

У Гарварді Кеннеді написав дисертацію, яка стала основою книги ‘‘Чому Англія занепала” (1940), в якій йшлося про відношення Англії до Німецької мілітаризації перед Другою Світовою війною. Кеннеді закінчив Гарвард у 1940 році. Протягом декількох місяців він відвідав ділову школу Стенфордського Університету, а потім подорожував по Південній Америці.

Військова служба під час Другої Світової Війни

Сполучені Штати ввійшли у війну в грудні 1941, після зруйнування Японією Перл Харбора. Кеннеді хотів брати участь у війні, але в 1941 році був звільнений в запас за станом здоров’я. Пішов у флот. Незабаром (у 1943 році) Кеннеді став командуючим бойового корабля і служив на півдні Tихого океану. За мужність і відвагу Кеннеді одержав Морську Медаль і Морську Медаль Корпуса, присуджену за героїзм.

Початок політичної карьєри

В 1946 Кеннеді бере участь в Демократичних виборах в у конгрес в 11-ому виборчому окрузі штату Массачусетс, де впевнено переміг. Потім Кеннеді легко виграв переобрання у Конгрес і у 1948 і 1950 роках.Одруження 

У 1953 Кеннеді одружився з Жаклін Лі Боувіер. Подружжя мало трьох дітей: дочка, Кароліна і два сини, Джон, і Патрик Боувіер, який помер за 48 годин після свго народження у 1963 році.

Президентські вибори 1956 року Кеннеді програв, але участь його у виборчій кампанії зробила його відомим в широких верствах населення. Він починає готуватись до виборів 1960р.Вибори 1960 рокуКеннеді виправив свої помилки 1956-го і у 1960-го років і вступив у виборчу боротьбу. Але у нього було багато перешкод . Наприклад багато партійних лідерів вважали його занадто молодим і занадто недосвідченим для президентської посади. Багато хто також сумнівалися, що римо-католик зможе вигравати вибори у країні, що була протестантською. Крім того, шанси Кеннеді зменшувало те, що багато лібералів підтримувало або Хьюберта Хемфрі (сенатора Міннесоти) або Алдайя Стівенсона.

Основним суперником Кеннеді був Ліндон Джонсон зі штату Техас. Однак, Джонсона підтримували тільки південні штати. Кеннеді виграв боротьбу в першому турі голосування і потім переконав Джонсона стати його кандидатом на посаду віце-президента.

Двома тижнями пізніше республіканці висунули віце-президента Річарда Ніксона на посаду президента. Кеннеді зробив величезний тур по країні, зупинявся в 46 штатах і 273 містах і містечках, у той час як Ніксон відвідав кожен штат.

Два кандидати зустрічалися в чотирьох дебатах на національному телебаченні. Спосіб Кеннеді, яким він користувався, особливо в перших дебатах, здавалося, усував сумніви, що він був занадто молодий і занадто недосвідчений, щоб служити як президент, і багато хто вважав, що ці дебати дали перемогу Кеннеді.

Іншим важливим фактором перемоги у кампанії була підтримка Кеннеді, отримана від чорношкірого населення у північних штатах, особливо штат Іллінойс і штат Пенсільванія. Вони підтримували його, тому що він і Роберт Кеннеді домагалися випуску збірника цивільних прав Мартіна Лютера Кінга.Президент Сполучених Штатів

Кеннеді був інагурований на посаду Президента 20 січня 1961 року.

На початку свого президентства Кеннеді закликав до “нового світового закону, у якому сильний завжди правий, а слабкий завжди захищений, закон, мир і особа стоять на першому місці”. Він розумів труднощі цієї мети. “Все це не буде створено в перші 100 днів,” він говорив. “Все це не буде закінчено в перші 1000 днів, все це не буде закінчене за життя цієї адміністрації, ні навіть можливо за життя планети. Але дозвольте нам почати”.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes