Клеопатра, Детальна інформація

Клеопатра
Тип документу: Реферат
Сторінок: 4
Предмет: Всесвітня історія
Автор: фелікс
Розмір: 14.6
Скачувань: 2056
Реферат на тему:

“Клеопатра”

План:

Введення

Таємниця Великої Клеопатри

2.2. Зовнішність Клеопатри

2.2. Родина Клеопатри

2.3. Особисте життя Клеопатри

2.4 Клеопатра і Цезар

2.5. Антоній і Клеопатра

2.6. Смерть Клеопатри

Висновок

Список використаної літератури

Введення

Клеопатра - велика цариця Стародавності. Про неї було сказано дуже багато і ще не менше буде сказано. Особистість досить спірна і разноплановая. У моєму рефераті я постаралася відобразити найбільш цікаві факти з життя цариці.

Моя робота складається із шести частин. У першій частині, що я назвала "Зовнішність Клеопатри", розповідається про те, як виглядала Клеопатра, що вона носила, як вона поводилася з людьми.

Другий розділ мого реферату, що названий "Родина Клеопатри", розповідається про відносини в родині Птолемеев. У Клеопатри були дуже складні відносини з усіма членами родини, адже вона була безжаліслива до тих, хто заважав їй на шляху до трону. Вона займалася самоосвітою, щоб бути здатної і гідної царської корони. Благо для цього в неї була маса можливостей, адже в родини була сама величезна бібліотека на світі, про долю якої я теж розповідаю в цій частині.

Третя частина зветься "Особисте життя Клеопатри". Існує думка, що Клеопатра була жінкою легкого поводження. Вона дуже любила чоловіків, але іноді жорстоко розправлялася з неугодними. До того ж, вона дозволила собі родити сина від самого Гаю Юлія Цезаря. Про те, як сприйняли це в Римі і Греції, я і розповідаю в цій частині.

"Клеопатра і Цезар" - це назва четвертого розділу мого реферату. За назвою можна зрозуміти, що в цій частині мова йтиме про відносини Клеопатри і Цезаря, результатом чого стало народження сина Цезариона. Зв'язком у їхньому союзі була не любов, а звичайний розрахунок. Що з цього вийшло і розповідає четверта частина.

П'ята частина названа мною "Антоній і Клеопатра". Після смерті Цезаря Клеопатра стала коханкою римського диктатора Марка Антонія. Їхній союз згодом теж ставав банальним розрахунком. За допомогою Антонія Клеопатра врятувала і себе і Єгипет. Від чого і чому, розповідається в цій частині.

Заключна глава моєї роботи зветься "Смерть Клеопатри". Не важко догадатися, що мова в ній піде про останні події в житті цариці і про те, як вона загинула. Цариця убиває себе, тому що не може перенести втрата коханої людини, Марка Антонія. Та й відношення жителів Рима до неї було далеке не дружнім. Клеопатра зважується на запеклий крок і убиває себе.

Мій реферат містить висновок, у якому я роблю загальний висновок по даній темі. Крім того, у висновку я виражаю свою думку з питань, розкритим у моєму рефераті.

Реферат постачений списком літератури, якою я користалася при написанні цього реферату.

Чудо світла - Олександрійський маяк на Фаросі усе ще світил. Видний на сто миль у відкритому морі, він начебто мару притягав у порт Евнос чужоземні кораблі – усі різномовні торговці збиралися тут. У придворній академії Мусейон на царській платні діяли славнозвісні вчені і поети світу.

Тут жила Клеопатра, обраниця богів. Принаймні, такий себе вважала: їй призначено бути над людьми з їх дрібними мерзенностями і радостями. Вона належить богині Ізіді, Клеопатра - її ока і її тіло на землі. Але боги не мають право на слабості, їхнє призначення - панувати і карати. Цьому Клеопатру учила вся історія її сімейства Птолемеїв, греків з Македонії, яким з волі випадка дісталася корона фараонів.

Кожна цариця в династії Птолемеїв звалася, так що скоріше це навіть не ім'я, а титул. І кожна Клеопатра була замужем за власним братом і правила з ним спільно - так веліла традиція фараонів, перейнята Птолемеями. Сама богиня Ізіда була одружена з братом, богом Озирисом. Вона і благословила кровозмішення царів.

Хоча і колишніх царицях були досить славні - наприклад, Клеопатра ІІ нещадною війною проти чоловіка-брата Птолемея VІІІ, а Клеопатра ІІІ - проти власних синів Птолемея ІX і Птолемея X, - але в історію вони не ввійшли, тому як занадто повсякденні були їхнього діяння по тим запеклим часам.

Слава Клеопатри VІІ не тільки перевершила батьківську, але і всіх інших Птолемеїв, включаючи Птолемея Сотера І, що вицарапали Єгипет при поділі завоювань Олександра Македонського і, що присовокупили до украденої країни величезні території, силою відняті в таких же греків-вояків, як і він, що начепили на себе африканські корони. На той час, коли єгипетська корона дісталася Клеопатрі, Птолемеї устигли втратити майже всі завойовані землі. Клеопатра усе поверне назад. Не силоміць зброї. Утрачені землі широким жестом подарує їй улюблений римський диктатор Антоній. Завдяки зусиллям Клеопатри Єгипет довше всіх грецьких царств на півночі Африки залишиться самостійним.

А в підсумку вона втратить усі - і Єгипет, і життя в додачу. Смерть Клеопатри, падіння Єгипту, кінець Римської республіки і початок Римської імперії - усі збіглося. Учені вважають це історичною закономірністю. Уся кипуча діяльність Клеопатри по порятунку Єгипту був даремною.

Зовнішність Клеопатри

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes