Статеві злочини, Детальна інформація

Статеві злочини
Тип документу: Реферат
Сторінок: 3
Предмет: Правознавство
Автор: Олексій
Розмір: 0
Скачувань: 1030
Реферат на тему:

Статеві злочини

I ВСТУП

А. Зґвалтування і інцест - коїтальні форми статевих злочинів. Вони завжди припускають насильницькі дії проти особистості. Основні ознаки зґвалтування.

1. Геніталії злочинця повинні стикатися з геніталіями жертви.

2. Злочинець повинний зробити дії проти волі жертви.

3. Дія повинна містити елемент чи сили погрози фізичної розправи.

а. Під силою часто мають на увазі зброя, здатне травмувати чи убити.

б. Опір силі не обов'язково.

Б. До зґвалтування також відносять сексуальні дії з людиною, що не досягла повноліття не має можливості дати на це згоду в силу того, що вона чи він знаходиться в несвідомому стані (захворювання, сон, наркотичне чи алкогольне сп'яніння).

II. СТАТИСТИЧНІ ДАНІ

А. Частота зґвалтувань. Хоча жертви зґвалтування з остраху розголосу рідко заявляють про нього, кількість зареєстрованих зґвалтувань у США щорічно зростає на 9%. Пік насильств приходиться на літо. Частіше зґвалтування відбуваються в нижчих соціальних групах.

Б. Характеристика злочинців. Це звичайно молоді люди у віці від 16 до 25 років з низьким соціальним статусом і рівнем освіти; частіше самотні.

В. Зґвалтування — жорстока дія у відношенні до особистості.

1. У 86% усіх зґвалтувань нападаючий має при собі зброю або загрожує життю жертви.

2. Жертви піддаються жорстокому поводженню у вигляді образ чи побоїв.

3. Приблизно 0,5% усіх зґвалтувань закінчується убивством.

III. МЕДИЧНЕ ОБСТЕЖЕННЯ

А. Первинний прийом. Лікар повинен постаратися допомогти жертві злочину перебороти почуття безпорадності, що виникає після зґвалтування. Постраждала може відмовитися від обстеження, особливо у фахівця-чоловіка, тому що вона може сприймати обстеження як продовження насильства. Якщо немає ушкоджень, що представляють погрозу для життя, лікар може відкласти обстеження доти, поки член родини, друг, член жіночої організації чи медсестра-жінка не заспокоїть пацієнтку. Лікар повинен зберігати об'єктивність, пропонуючи розраду й емоційну підтримку.

Б. Анамнез. Медичний огляд і показання жертви дуже важливі для оцінки реальної і потенційної шкоди і для одержання інформації з метою подальших юридичних дій.

1. Необхідно детальний опис усіх форм сексуального насильства й областей тіла, задіяних у контакті.

2. Лікар повинний відзначити, чи змінила жертва одяг, мочилася чи ні, чи приймала душ, ванну чи чистила зуби після передбачуваного нападу.

3. Постраждала повинна повідомити про останній статевий контакт, що відбувся до нападу.

4. Важливо відзначити дату останньої менструації і використовувані засоби контрацепції.

В. Фізикальне обстеження. Записи чи фотографії, виконані під час медичного огляду, являють цінність для юридичної документації, як і чіткий опис усіх нанесених ушкоджень (порізи, забиті місця і т.п.).

1. Сліди опору — сліди удушення на шиї, укуси чи подряпини — необхідно описати. Оскільки травми, нанесені тупими предметами (синці і гематоми), часто з'являються не відразу, пізніше необхідно повторне обстеження жертви.

2. Наявність сперми. Сперма, багата гістонами, флюрисцює у променях світла лампи Вуда в темряві. Цю властивість використовують для визначення наявності сперми під час медичного обстеження чи дослідження одягу. Наявність сперми вказує лише на сексуальний контакт, що відбувся, але не обов'язково з ґвалтівником.

3. Повне неврологічне обстеження й оцінка психічного стану потерпілих обов'язкові.

4. Обстеження органів малого таза — найбільш важлива частина медичного обстеження.

а. Промежину обстежують на наявність забитих місць і розривів.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes